Rallet

 

Rallet یکی از کمپانی های معتبر صنعت عطر و محصولات آرایشی قرن های نوزدهم و بیستم است که سال 1843 توسط Alphonse Rallet در روسیه بنیانگذاری شد. این طراح فرانسوی، با انتقال تکنیک های ساخت عطر و مواد آرایشی در فرانسه و نیز استفاده از تجهیزات مدرن این صنعت در آن ایام، Rallet را بعنوان نخستین تولید کننده عطر و محصولات آرایشی در روسیه پایه گذاری کرد. رژ لب، پودرهای آرایش، ادکلن و صابون، محصولاتی بودند که Rallet  در سال های شروع بکار خود تولید و عرضه کرد و در مدت کوتاهی، شهرت و اعتبار ویژه ای برای این کمپانی به ارمغان آورد. استقبال از محصولات لوکس و خوش ساخت رالت، موجب شد تا تولیدات این لاین مورد توجه دربار روسیه قرار گیرد و در سال 1946، تزار نیکلاس اول با اهدای حکم سلطنتی، رالت را بعنوان عطرساز دربار امپراطوری انتخاب نماید که اصلی ترین دلیل این انتخاب، عطری با عنوان Eau de Cologne Russe بود.

رالت که در سالیان بعد همواره مورد تحسین و عنایت امپراطوری روسیه قرار گرفته و حکم های سلطنتی متعددی دریافت نمود؛ با توسعه فعالیت ها و احداث خطوط تولید در دیگر کشورها نظیر فرانسه، اعتبار و شهرت خود را دو چندان ساخت. علاوه بر روسیه، عطرها و صابون های رالت در اروپا، خاورمیانه و آسیای شرقی به فروش می رسید و علی رغم مرگ Alphonse Rallet در سال 1894، این کمپانی به روند موفقیت ها و توسعه خود ادامه داد. با روی کار آمدن مدیریت جدید در مسکو، Edouard Beaux عهده دار ساخت محصولات معطر این کمپانی و در رأس آن ها، صابون های پرطرفدار رالت شد. در سال 1898، برادر ادوارد بیو با نام Ernest Beaux کار خود را بعنوان تکنسین آزمایشگاه در این کمپانی آغاز نمود. او پس از تحصیل در عطرسازی، در سال 1911 بعنوان مدیر ارشد آزمایشگاه های رالت انتخاب شد و با ساخت عطرهایی نظیر Bouquet de Napoleon و Bouquet de Catherine، رالت را به نامی مطرح و بزرگ در عطرسازی آن دوران تبدیل کرد.

با شروع جنگ جهانی اول، ارنست بیو به خدمت ارتش فرانسه در آمد و پس از انقلاب روسیه در سال 1917، رالت فعالیت های خود را از مسکو به روسیه انتقال داد. پس از خاتمه جنگ، Ernest Beaux با کوکو شانل به همکاری پرداخت و عطرهای موفق شانل5 و شانل 22 را خلق کرد. مدتی بعد او از رالت جدا شد و امتیاز این کمپانی در سال 1926 به François Coty واگذار شد. اگرچه کوتی در دهه های 1930 و 1940 مجموعه ای از عطرهای لوکس و نفیس رالت را عرضه نمود؛ اما موفقیت های سال های قبل رالت هرگز تکرار نشد.

در سال 2013، گروهی از عطرسازان جوان و با استعداد، عهده دار بازسازی عطرهای موفق این برند شده و با طراحی چهار عطر فاخر بر اساس فرمول های اصلی آن ها، ضمن ادای احترام به این برند مشهور، بازگشت Rallet   و آغاز فعالیت های آن در عصر جدید را جشن گرفتند. در ادامه با فضای این چهار عطر بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

Flou Artistique

عطرساز: Delphine Jelk

شرح رایحه: گرم، شیرین و تلخ. رایحه ای میوه ای و اغواگر از نوت های هلو و بادام که با قلبی پودری و نشاسته ای از زنبق همراهی شده و نوت های چوبی و صمغی، آن را عمیق، تاریک و اسرار آمیز کرده اند.

مناسب برای بانوان

 

 

47 Vyatskaya St

عطرساز: Delphine Lebeau

شرح رایحه: گرم و شیرین. عطری با شروعی آبدار، دلچسب و اغواگر از روایح میوه ای که با رایحه مخملی مگنولیا آراسته شده و در ادامه از همراهی پچولی با برگ های بنفشه، روغن توس و صمغ ها، فضایی تاریک، دودی و چرمی به خود می گیرد.

مناسب برای بانوان

 

 

Aqua Mystique

عطرساز: Corinne Cachen

شرح رایحه: خنک و تلخ. معجونی نشاط آور و آرامش بخش که ارائه گر رایحه ای طبیعی و با کیفیت از مرکباتی مانند ترنج، لیمو و نارنج است و با زمینه ای از روایح صابونی و گیاهی همراهی می شود.

مناسب برای بانوان و آقایان

 

 

Spectre Noir

عطرساز: Benoist Lapouza

شرح رایحه: ملایم و تلخ. عطری با رایحه ای نافذ، لوکس و رسمی که روایح چوبی مانند سدر، وتیور و خزه، ایفاگر نقش اصلی در آن بوده و با اضافه شدن نوت های ادویه ای و روایح صمغی، بر عمق و پیچیدگی آن افزوده می شود.

مناسب برای بانوان و آقایان