عطر، آدم ها و خاطرات ماندگار قسمت دوم

عطر، آدم ها و خاطرات ماندگار     قسمت دوم

عطر، آدم ها و خاطرات ماندگار

 

قسمت دوم

عطرها بعنوان لوازم جانبی شخصی

عطر یک محصول جانبی شخصی است که می تواند متناسب با فصل، موقعیت یا حال و هوای شما تغییر کند. چند نوع عطری که پیشنهاد می شود همیشه داشته باشید، عبارتند از: یک عطر برای محل کار، یک عطر برای استفاده روزانه، یک عطر زمستانی، یک عطر تابستانی و یک عطر بسیار منحصربفرد که همچون امضای شخصی شما باشد!

 

روایح و مناسبت های خاص

هرگز قدرت عطر برای جاودان ساختن خاطره یک مناسبت یا مکان در ذهن را، دست کم نگیرید. اغلب، رایحه فضای خانه را متناسب با فصل یا مناسبتی خاص، تعیین می کنند. رایحه کدو و سیب برای پاییز و نعناع و چوب برای زمستان، بسیار مناسب است. برای مناسبت های خاص همچون جشن ازدواج که در مکانی خاص برگذار می شود، استفاده از یک جفت عطر زنانه و مردانه برای عروس و داماد، مرسوم است. عطرهای گلی برای میهمانی های خارج از خانه، عطرهای فاخر برای سالن رقص و عطرهای دریایی و با طراوت برای تفریحات ساحلی، پیشنهاد می شوند.

 

عطرهای مناسب برای شب و مراسمات رسمی شبانه

عطرهای شرقی را برای این مناسبت ها انتخاب کنید؛ چرا که سنگین بوده، دوام بیشتری دارند و سرعت انتشار آن ها در هوا آهسته است. عطرهای شب بایستی همخوان با تن پوشی که انتخاب شده، هاله ای خاطره انگیز و شیک برای فرد خلق نماید. برای میهمانی در شب های زمستانی، ترکیب مشک و نوت های چوبی بهمراه هاله ای از نوت های مرکباتی، درکنار تن پوش و زیورآلات متناسب، می تواند بسیار فاخر و خیره کننده باشد. برای میهمانی های تابستانی نیز، ترکیب نوت های چرمی و نوت های سنگینِ میوه ای، تعادلی هیجان انگیز و بسیار متناسب ایجاد می نماید.

 

عطرهای مناسب برای محیط کار

عطرهایی که برای محل کار استفاده می شوند، بایستی همیشه ملایم، شیک و تاثیرگذار باشند. برای آن دسته از افرادی که در محل کار با دیگر افراد ارتباط نزدیک دارند، روایح ملایم و نامحسوس میوه ای یا نت های گلی، ارجح است. چرا که ممکن است افرادی که در محیط کار به شخص نزدیک می شوند، به عطر آلرژی داشته باشند. بهترین پیشنهاد، روایح ملایم و شیرین است؛ مثل اسطخودوس، رز، میوه ها و روایح با طراوت.

 

عطر مناسب برای قرار ملاقات صمیمی و دوستانه

برای چنین موقعیت هایی، عطرهای هیجان انگیز میوه ای که حس اعتماد بنفس ایجاد می کنند و تاثیر اولیه خوبی دارند، پیشنهاد می شود. ترکیبات گلی، ادویه ای، چوبی و مشک نیز روایحی غنی هستند که می توانند بسیار تاثیرگذار باشند. برای اولین قرار ملاقات، روایح غنی را انتخاب کنید، اما نه آنقدر قوی که بر تمام فضا غلبه کند! استفاده از عطرهای لطیف و غنی، کلید تاثیرگذاری مثبت و سریع، است. از جمله روایحی با این ویژگی می توان به نوت هایی همچون گریپ فروت و روایح گلی که کمی سنگین هستند؛ اشاره کرد. چنین روایحی، هاله ای شیطنت آمیز و خیره کننده اطراف فرد ایجاد می نمایند. نوت های شرقی عنبر و ارکیده نیز فضایی لطیف و رمانتیک خلق می کنند.

 

عطر مناسب برای آخر هفته

انجام کارهای مربوط به خانه، خرید کردن، رفتن به بانک و... نیازمند انرژی، کفش راحت و روایح مرکباتی تیز و پر زرق و برق است. برای آخر هفته، عطرهایی با نوت های پرتقالی، گریپ فروت، گل های جزیره¬ای، شکوفه هلو و رز پیشنهاد می شود.

 

مهمانی و تعطیلات

عطرهای جذابی که در میهمانی ها و تعطیلات استفاده می شوند، معمولا خاطره انگیز و بیشتر یادآور فصل زمستان هستند. غذاهای لذیذ، صدای سوختن چوب در آتش، کیک سیب دارچینی، شراب جوشان و رایحه کاج و چوب، بخشی از خاطرات همه ما هستند. همانطور که پیش تر اشاره شد، مطمئن شوید که عطرتان غنی است، اما نه آنقدر که بر تمامی فضا غلبه کند! هاله ای از مرکبات همچون لیمو، نت های گلی و وانیلی، بهمراه اثری از کارامل و شکلات، می تواند بسیار خاطره انگیز باشد.

مشاهده عطر های سایت لوکس بایر