راه­کارهایی برای استفاده کافی از عطر

راه­کارهایی برای استفاده کافی از عطر

راه­کارهایی برای استفاده کافی از عطر

براحتی می­توان فردی را که میزان زیادی عطر یا ادوکلن استعمال کرده است را تشخیص داد. می­توانید از آن سر اتاق هم عطر او را استشمام کنید... حتی وقتی رفته است! هنگامیکه صحبت از عطر به میان می­آید، بایستی به میزان استفاده از آن دقت کرد. نه تنها می­توان یک عطر بسیار دوست داشتنی و مطبوع را به قدری استفاده کرد که موجب آزار و اذیت اطرافیان شود، بلکه استفاده بیش از حد می­تواند در افراد حساس به بو، موجب آلرژی یا میگرن شود. بسیاری از ما نسبت به عطری که هر روز می­زنیم بی­حس می­شویم؛ از این رو بیش از حد از آن استفاده می­کنیم تا خودمان بتوانیم آن را استشمام کنیم؛ چرا که گیرنده­های حسی درون بینی نسبت به رایحه مقاوم می­شوند. برای جلوگیری از میزان مصرف بیش از حد عطر به نکات زیر توجه کنید:

 

تست با دستمال کاغذی

برای آزمودن اینکه آیا از عطرتان بیش از حد استفاده کرده­اید یا خیر، ابتدا به اندازه­ همیشه از آن استعمال نمایید. سپس پنج دقیقه صبر کنید و یک دستمال کاغذی روی قسمتی که عطر زده­اید، بگذارید. اگر دستمال به آن ناحیه چسبید، بدین معنا است که بیش از حد از عطر اسپری کرده­اید. برای برطرف کردن این مسئله مقداری پنبه را به الکل آغشته و آهسته روی قسمت مورد نظر بمالید؛ با این عمل شدت عطر کاهش می­یابد.

 

عطر را روبروی خود اسپری کرده و از میان آن بگذرید

یکی دیگر از راه­های اجتناب از استفاده بیش از حد از عطر استفاده حرفه­ای از آن است. اگر از آن دسته افرادی هستید که عطر را طی روز چندین بار استفاده می­کنید، برای اجتناب از غوطه­ور شدن در عطر یا ادوکلن، آن را مستقیم روی پوست خود اسپری نکنید. به جای اینکار، عطر را در فضای روبروی خود اسپری و بلافاصله از میان هوای معطرشده عبور کنید. بدین ترتیب عطر به­طور مساوی و به میزان لازم به شما منتقل می­شود.

 

استفاده از عطر روی یک یا دو نقطه از بدن

چنانچه عطر را مستقیما روی پوست خود می­زنید، یک یا دو قسمت از بدن خود را انتخاب کنید؛ مثل گردن، سینه یا مچ­ها. سپس عطر را در فاصله 25 سانتی­متری از بدن خود نگه داشته و روی نقاط مورد نظر اسپری نمایید.

 

عطرهای سنگین­تر برای قسمت­های پایین بدن

عطرهای سنگین را در قسمت­های پایین بدن خود اسپری نمایید؛ مثل پشت زانوها. بدین ترتیب عطر بسرعت منتشر نمی­شود و اطرافیان را آزار نمی دهد و درنتیجه همه از رایحه عطر شما لذت خواهند برد.

 

نزدیک شدن به افراد

این راهکار یکی از بهترین شاخص­ها برای فهمیدن این نکته است که آیا خودتان یا کسی که می­شناسید بیش از حد از عطر استفاده کرده است یا خیر؟ یک فرد بایستی به شما نزدیک شود تا متوجه رایحه شود؛ اگر فردی که نسبتا با فاصله از شما قرار گرفته، بتواند متوجه رایحه شما شود، بدین معنا است که بیش از حد از عطرتان استفاده کرده­اید.

 

غلظت

هنگامیکه می­خواهید روش استعمال عطرتان را انتخاب نمایید، به غلظت آن توجه کنید. بطور کلی اِدوپرفیوم­ها از ادوتویلت­ها سنگین­تر هستند. بنابراین، عطری که برای یک فرد مناسب بوده دلیل بر این نیست که لزوما برای فردی دیگر نیز مناسب باشد.

 

از دوستتان بپرسید!

چنانچه می­خواهید کاملا مطمئن باشید که به اندازه کافی از عطرتان اسپری نموده­اید، راحت­ترین راه این است که از یک دوست یا عضوی از خانواده که با شما صادق و صمیمی است، بپرسید. از آن­ها بپرسید که آیا بیش از حد از عطر استفاده کرده­اید یا خیر. پاسخ آن­ها به شما کمک می­کند.

 

مودب باشید!

اگر افرادی که به شما یا به میز کارتان نزدیک می­شوند، شروع به عطسه یا سرفه کردن نمودند، بهتر است از آن­ها بپرسید که آیا به عطرتان حساسیت دارند یا خیر. واکنشی که اطرافیان دارند، می­تواند نشان دهد که آیا به میزانی متعادل از عطر استفاده کرده­اید یا خیر. اگر در محیطی قرار دارید که فرد یا افرادی به عطر شما حساسیت دارند، بهتر است میزان استفاده خود را کاهش دهید.

با استفاده از این راه­کارهای ساده براحتی هم رایحه عطرتان را همراه خواهید داشت و هم اشک از چشمان اطرافیانتان جاری نمی­شود و مجبور نخواهند بود به هر قیمتی که شده از شما فاصله بگیرند!

 مشاهده سایر مقالات جذاب لوکس بایر