سبد خرید
تلفن: 88724345 021

شکوفایی سنت ها، (زمزمه احساسات معرفی خانه عطر پروفومی دل فورته PROFUMI DEL FORTE)

شکوفایی سنت ها، (زمزمه احساسات  معرفی خانه عطر پروفومی دل فورته PROFUMI DEL FORTE)

شکوفایی سنت ها، زمزمه احساسات

معرفی خانه عطر پروفومی دل فورته

 

زیبایی های خیره کننده و اعجاز نهفته در منطقه توسکانی، از دیرباز الهام بخش هنرمندان بوده است. هنر عطرسازی، ریشه ای تاریخی در این منطقه بی نظیر دارد و به نوعی توسکانی، سرزمین عطرهای کهن و جاودانه است که تأثیرات ویژه این منطقه، عطرسازی مدرن را نیز از زیبایی ها و جادوی خود بهره مند کرده است. هر نقطه از این ایالت الهام بخش و محبوب، هنرمندی را شیفته خود ساخته و پایه های یک شاهکار هنری را شکل داده است. منطقه ای با چشم اندازهای بکر، مناظر خیره کننده و فضایی مسحور کننده که آکنده از افسون و جادوهای ناب طبیعت و تاریخ است.

الهام از چنین منطقه ای است که "انزو توره" را به جهان روایح می کشاند. توره دلبستگی عمیقی به تصویرسازی های بویایی از طبیعت ویژه این مناطق دارد. همچنانکه او شیفته تاریخ، هنر و آثار هنری کهن و اصیلی است که میراث گرانبهای گذشتگان در این مناطق است. وی همواره به دنبال راهی برای بیان احساسات عمیق خود در ارتباط با این مقوله های ویژه بود و با تلاش در درک ریشه ها و فراگیری اصول و قواعد زمینه های هنری مختلف، روز به روز درک خود از مقوله های مختلفی که با فرهنگ و رسوم کهن و زیبای به یادگار مانده از گذشته مرتبط است را افزایش داد.

آنچه از دریافت های عمیق و ریشه دار انزو توره حاصل شد؛ در پرداخت به عطرسازی بر اساس رسوم قدیمی توسکان و احیای ریشه های این هنر دیرینه که از توسکان و فلورانس به جهان صادر می شود؛ خلاصه شد. انزو توره در سال 2007 کارگاه عطرسازی ویژه و منحصربفرد خود را در "فورته دی مارمی" راه اندازی کرد. "پرفیوم آتلیه توره" محلی برای پرداختن به عطرسازی بر اساس شیوه های کهن به یادگار مانده در این مناطق است و وی با مجموعه ای از مواد اولیه مرغوب و کمیاب، کار بر روی مجموعه ای لوکس و گرانقیمت را آغاز کرد. مجموعه ای از روایح روح نواز، اصیل و عمیق در قالب بطری هایی دست ساز، شکیل و چشم نواز. تمام طرح های مورد نظر توره در نهایت ظرافت و پرداخت به جزییات در بالاترین سطح کیفی انجام گرفت تا بدین ترتیب در سال 2008 نخستین مجموعه از آثار ویژه کارگاه عطرسازی توره در فورته دی مارمی آماده ارائه شوند. مجموعه ای از روایح نفیس و دست ساز که با شیوه های سنتی و پیچیده تهیه شده اند؛ در بطری هایی از کریستال گرانقیمت و درب ها و روپوشی از سنگ های تراش خورده؛ عطرهای خانه "پروفومی دل فورته" را به جهان عطرسازی معرفی کرد.

نخستین مجموعه، متشکل از پنج عطر متفاوت و منحصربفرد است که در سال 2008، توجه دوستداران عطر را به خود جلب کردند. "ویتوریا آپوانا" با رایحه گیرا و جذابی از همجواری میوه های استوایی مانند موز و نارگیل با مرکبات ایتالیایی در بستیری اغواگر و لذیذ از همراهی وانیل و کهربا، "روما امپریاله" با شخصیت گل بوی فاخر و گران قیمتی از زنبق، ارکید و گل های سفید که بر بستری ادویه ای جریان می یابد و در پایه ای از سیوت، عنبر سائل و نوت های چوبی کامل و جاودانه می شود، "مارکونی 3" با فضایی عمیق و دلفریب از وانیل، پچولی، صمغ ها و نوت های ادویه ای که در قلبی گل بو از رز، زنبق، آفتاب پرست و شمعدانی، رایحه منحصر بفرد خود را به نمایش می گذارد، "فورته+فورته" با رایحه ای سراسر شادی و درخشش از روغن های نفیس مرکبات که به زیبایی با نوت های آروماتیک نظیر ترخون و اسطوخودوس همراه شده اند و در نهایت "تیره نیکو" با فضایی درخشان، هیجان انگیز و ناب از نوت های دریایی، رزین ها، چوب های کمیاب و مرکبات که در نهایت وضوح و کیفیت با قلبی از نوت های میوه ای، صمغ ها نوت های گل بو در هم می آمیزد؛ پنج عطر معرفی شده از سوی خانه "پروفومی دل فورته" در سال 2008 بودند. اگرچه این عطرها به تعداد محدود تولید شدند و توسط سیستم پخش ویژه ای در اختیار مخاطبان قرار گرفتند؛ اما کیفیت و زیبایی این مجموعه بحدی دوستداران عطرهای هنری و خاص را شگفت زده کرد که شهرت این خانه نوپا و ویژه، به سرعت در اقصی نقاط دنیای روایح پخش شد.

انزو توره، با وسواسی خاص، پرداختی دقیق و اجرایی قدرتمند، در سال 2009 قدم بعد را بر می دارد. گام هایی کوتاه، اما سنجیده و بسیار هوشمندانه که نتیجه خیره کننده و موفقیتی بزرگ برای "پروفومی دل فورته" به ارمغان می آورند. دو مجموعه ویژه توسط خانه در این سال معرفی شدند. مجموعه "بای نایت"، متشکل از دو عطر مردانه و زنانه با نام های "بای نایت بلک" و "بای نایت وایت". "بلک"، عطر مردانه این مجموعه است که شخصیت چوبی آروماتیک قدرتمندی را به نمایش می گذارد. روح توسکان در ترکیبی از سوزنی برگ ها، گیاهان، سرو و سدر در قالب این رایحه خلاصه شده است که در نهایت با درخشش مرکبات ایتالیایی همراه شده و بر بستری از بخور، توت اُرُس و نوت های گل بو، کامل می شود. عطر زنانه این مجموعه با عنوان "وایت"، عطری گل بو است که لطافت خود را با لمسی از اغواگری مطبوع وانیل و لوبیای تونکا همراه کرده و با درخشش مرکبات، حس فاخری از چوب صندل و لایه هایی اسرار آمیز از ادویه ها و بنزویین، این ظرافت ناب را کامل می کند.

مجموعه موفق و بسیار زیبای دیگری که در سال 2009 توسط خانه ارائه شده، مجموعه "ورسیلیا وینتِیج" است. مجموعه ای شامل دو عطر فاخر و تحسین بر انگیز که در این سال با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان و کارشناسان مواجه شد. "بویس" با رایحه ای شگفت انگیز از آمیزش تلخی و شیرینی در فضایی قدرتمند از نوت های چوبی و صمغی که به زیبایی در لطافت گل ها و بستری آروماتیک از اسطوخودوس و مرکبات ادغام می شود، یکی از عطرهای این مجموعه است. دیگر عطر این مجموعه، نمایشی از کهربا است. عطری گرم و اغواگر، مطبوع و رؤیایی، ناب و عمیق. "آمبرا مدیترانئا"، اثری نفیس و تحسین شده از وجوه و صمغی و تاریک کهربا است که با نرمی و دلفریبی ایلنگ و وانیل، اشاره ای به چهره فریبا و دلنشین آن شده است و داستان پر از افسون و اعجاز خود را در پایه ای از پچولی، ادویه ها و سدر به پایان می رساند.

پس از موفقیت های چشمگیری که در سال های نخست از آن "پروفومی دل فورته" شد؛ توره تصمیم می گیرد تا همزمان با پرداخت به ایده های بزرگتر و توسعه طرح های خود، شرایطی برای انجام اقدامات جسورانه تر و بلند پروازانه فراهم کند. در سال 2011، توره و کارگاه عطرسازی او، مجموعه ویژه ای از چندین عطر را آماده ارائه می کنند. اما هم زمان با معرفی آثار جدید، کارگاه عطرسازی توره با هدف گسترش فعالیت های خود در عرصه های مختلف و نیز حضور در مارکت جهانی، تصمیم به پخش گسترده آثار خانه تحت مدیریت خود می گیرد. همچنین لاین محصولات زیبایی و آرایشی در این سال راه اندازی می شود؛ تا جهش چشمگیری در فعالیت های پروفومی دل فورته در این سال رقم بخورد.

در سال 2011 و همگام با تغییرات جدید، عطرهای مختلفی از پروفومی دل فورته روانه فروشگاه ها می شود. ترکیبی از صمغ ها و بخور با ادویه ها در قلبی گل بو و بر پایه ای از وتیور، سدر و پچولی در عطر "ورسیلیا پلاتینیوم" در کنار عطر پیچیده و تحسین شده "ویرسیلیا آئوروم" با ترکیب جسورانه ای از نوت های میوه ای همچون آلو و توت فرنگی با صمغ ها و چوب ها که در قلبی گل بو و فاخر از مریم، زنبق، ایلنگ، زنبق دره و آفتاب پرست ادغام شده و در لایه هایی از وانیل، تونکا و خزه بلوطی کامل می شود؛ دو عضو جدید مجموعه "ویرسیلیا وینتیج" در این سال هستند.

حضور قدرتمند پروفومی دل فورته در سال 2011 به دو عطر موفق "ویرسیلیا پلاتینیوم" و "ویرسیلیا آئوروم" ختم نمی شود و این خانه با مجموعه ای متشکل از سه کولون شگفت انگیز، بازگشت قدرتمند خود را تکمیل می کند. "کولونیا دل فورته" عنوان این مجموعه است که هر یک از عطرهای آن با الهام از یک چهره تاریخ ساز و مشهور ایتالیا ساخته شده و نام هر یک از عطرهای آن برگرفته از سال تولد این افراد است تا این عطرهای زیبا، یادبود و گرامیداشت افرادی همچون "دانته"، "میکل آنژ" و "لئوناردو داوینچی" باشند که تاریخ ایتالیا و جهان را تحت تأثیر قرار داده اند. "1265" یکی از این کولون ها است که نام آن برگرفته از سال تولد شاعر مشهور ایتالیایی "دانته" است. عطری از ترنج و پرتقال که در بستری از گل آفتاب پرست و پتیت گرین، به ترانه ای سبز، درخشان، نشاط انگیز و اغواگر تبدیل شده و با لمسی از مشک و بهار نارنج در پایه، در آغوش آویشن و چوب ها، به سر انجام می رسد. "1452" دیگر عطر این مجموعه، ادای دِین به چهره علمی و هنری بزرگ تاریخ ایتالیا، "لئوناردو داوینچی"، است. جادویی از تازگی، نشاط و زندگی با رایحه ای برجسته از مرکبات که در قلبی از در هم تنیدگی های سبز و گل بو جریان می یابد و در نهایت با پایه ای قدرتمند از گیاهان خشک و تازه، نمایشی از شکوه را به اجرا می گذارد. "میکل آنژ" و سال تولد او، الهام بخش و وجه تسمیه عطر "1475" هستند. ترکیب بی مانندی از همراهی نوت های دریایی، نمک دریایی و خزه بلوطی بر بستری از ادویه ها و نوت های سبز که هر مخاطبی را مسرور و مسحور می کند.

علاوه بر آثار زیبایی که در قالب دو مجموعه "ویرسیلیا وینتیج" و "کولونیا دل فورته" معرفی شدند، سال موفق خانه با معرفی یک اثر ستودنی و با شکوه به پایان رسید. "150 پارفوم" جادویی از قلب توسکان است. عصاره اغواگری ها و زیبایی های بر آمده از  قلب تاریخ. این عطر پرداختی منحصربفرد به وانیل و تونکا است که با همراهی بنفشه و گل آفتاب پرست، غنای پودری و دلفریب خود را به رخ می کشد و در بستری از پچولی، سدر و صندل، به رایحه ای شکست ناپذیر و بی مانند تبدیل می شود.

پس از سال پرکار و بسیار موفق 2011، پروفومی دل فورته در سال های بعد به گزیده کاری روی آورد و بار دیگر با تمرکز بالا به خلق آثار خود مشغول شد. در سال 2012 دو عطر موفق از این خانه معرفی شد. تقابل زیبای رایحه گل بوی شیرین، پودری، نرم و اغواگر از همراهی زنبق، ایلنگ و یاس با چهره شاداب، درخشان و ترش میوه هایی مانند انگور و ترنج در فضای سبز و چوبی "فیوریزیا" و عطر دلنشینی از هم نشینی میوه های مختلف نظیر خیار و طالبی که با رایحه قدرتمندی از توت ارس و جین خود را به نمایش گذاشته و در فضایی از اوسمانتوس، رز و خزه بلوطی ادغام می شود در عطر "فِرِسکومارو"، دو عطر بیاد ماندنی و تحسین بر انگیز خانه در سال 2012 بودند.

روند معرفی آثار پروفومی دل فورته بصورت آهسته و پیوسته در سال های اخیر همچنان ادامه یافته و خانه در سال 2013 با عطر "وایانا دئا"، نمایشی از اغواگری ها و افسون مریم که با نوت های شیر، وانیل، عسل و ایلنگ بر آن تأکید شده و با همراهی نارگیل و شکوفه تنباکو در فضایی قدرتمند از بنزویین، کاکائو و صندل ادغام می شود را معرفی کرد. "پریما روگیادا" محصول 2014 خانه است. یک رایحه عمیق و پیچیده در نهایت وضوح و درخشش. ترکیبی از حجم بالای نوت های سبز و گیاهی همچون بوته گوجه فرنگی، نعنا و پونه که بر بستری ادویه ای و خاکی با قلبی گل بو و میوه ای ادغام می شود. پس از غیبتی نسبتا طولانی، پروفومی دل فورته در سال 2016 با عطر شگفت انگیز "میثیکال وودز" بازگشت. نمایشی شگفت انگیز و پر رمز و راز از چوب گایاک که وجوه دودی و تاریک خود را با عود برجسته می کند و از سویی عود در بستری صمغی و حیوانی، عنبر سائل را به این جشن می خواند تا با لمسی از زعفران و میوه ها، این رایحه بی نظیر بر بستری سبز و دلنشین به کمال برسد. رایحه ای ناب، در قالب مجموعه ای از کیفیت، تجمل، هنر و زیبایی که نتیجه صبر، تلاش و تعهد است؛ بار دیگر تحسین همگان را در مورد آثار نفیس این خانه بر انگیخت.

پرداخت به هنر اصیل و والای عطرسازی از دریچه "پروفومی دل فورته"، در نهایت تعهد، اصالت و زیبایی صورت گرفته است. از بطری های گرانقیمت کریستالی با درب های سنگی دست ساز که توسط گروهی از برجسته ترین طراحان ایتالیایی ساخته می شوند تا روایحی که چون روح به این بطری ها جان داده اند؛ همگی نشانی از نگرش والا و عمیق پروفومی دل فورته و انزو توره به این هنر است. عطرهای این خانه در همکاری با اساتید برجسته عطرسازی همچون "برتراند دوشافو" و با استفاده از عصاره ها و اسانس های گرانقیمتی ساخته می شوند که با شیوه های خاص و سنتی در کارگاه عطرسازی توره تهیه می شوند.

عطرسازی از دیدگاه پروفومی دل فورته، هنری باستانی است. نمایشی قدرتمند از آفرینش و عشق. پروفومی دل فورته، خلق یک عطر را به سان نگارش یک ملودی جادویی، سرایش یک ترانه بدیع و یا پرورش دادن یک کودک تا رسیدن به بلوغ و تکامل، می انگارد که با تعهد، مراقبت، فداکاری و صبری بی پایان به انجام می رسد. در هر عطر تأکید بسیاری بر حفظ شخصیت و استایل منحصر بفرد و ویژه شده است و هر عطر ماحصل شکوفایی اصول و شیوه های با اصالت و تاریخی در قالبی مدرن و جدید است. همه عطرهای این خانه ویژگی یکسانی دارند که به شکل زیبایی غافلگیر کننده، شگفت انگیز و چالش بر انگیز هستند و تقابل مسحور کننده ای از سنت و مدرنیته را به نمایش می گذارند. این شکوه و غنای منحصربفرد، نتیجه پرداختی شرافتمندانه، هنری و بنیادین به مقوله عطرسازی است که در نهایت، نام انزو توره و پروفومی دل فورته را به جایگاهی رفیع در جهان عطر رسانده است. "پروفومی دل فورته"، زمزمه هایی از احساسات ناب و در هم تنیده است ...

 مشاهده تمامی عطر های برند PROFUMI DEL FORTE