20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

تاثیرعطرهای سینتتیک و گرایش به عطرهای طبیعی قسمت اول

تاثیرعطرهای سینتتیک و گرایش به عطرهای طبیعی قسمت اول

تاثیرعطرهای سینتتیک و گرایش به عطرهای طبیعی

 

قسمت اول

بدون شک عاشقِ عطرتان هستید! همین عشق به عطرها و ترکیبِ روایح، رشدِ محصولاتِ عطری امروز را رقم می­زند. اما همین عشق باعث شد که به مرزِ استفاده از منابع حیوانی و بوتانیکال یا همان منابع گیاهی نزدیک شویم. انتقادها نسبت به استفاده از منابع طبیعی شدیدتر شد و در نهایت بررسی موشکافانه مواد اولیه با رویکردهای علمی، سم­شناسی و محیط زیستی افزایش یافت و توجه همه افراد اعم از مسئولان و سازمان های غیردولتی و مشتریان، به عوارض جانبی عطرها و امنیتِ استفاده از آن­ها جلب شد.

برخی حیطه­های بررسی شده در زمینه بکارگیری مواد اولیه در عطرسازی عبارتند از آلرژی­زایی، آلاینده­های محیطی، ترکیبات آلی فرار و سرطان زایی. تمامی این موضوعات در نتیجه نگرانی تجار، سردرگمی مشتریان، عدم دقت در بررسی­های علمی و بهره­وری کلی استفاده از محصولات توسط مشتریان، ایجاد شد.

یکی از پیامدهای سردرگمی مشتریان در مورد محصولات معطر، این است که باعث شد آن­ها بجای اعتقاد به حقایق پیچیده و دلایل علمی، تنها به مفاهیمِ قابل درک از امنیت مصرف­کننده بسنده نمایند. بعبارت دیگر، این امر بدین معنا است که بخشِ عمده مشتریان بر این باورند که استفاده از عطرهای "طبیعی" و "ارگانیک" امنیت بیشتری برای آن ها فراهم کرده و تاثیرات محیط­­ زیستی کمتری دارد. در حالیکه واقعیت این است که موارد مذکور هیچ تعریفِ جهانی و فراگیری نداشته و اثبات قطعی و علمی بر صحت آن ها، ارائه نشده است.

سایمون پیت­من، سردبیر کازمتیک دیزاین می­گوید: "ترکیباتِ سینتتیک خطر بسیار بالایی در ایجاد آلرژی دارند؛ اما بدین معنا نیست که ترکیبات سینتتیک همیشه "بد" هستند."

درکِ کمِ مشتریان از مواد اولیه سینتتیک موجب بدبینی و تعصب نسبت به این گروه از عطرها گردیده و حتی اگر قوانین بین­المللی به مشتریان اطمینان دهند که این محصولات سالم هستند، آن­ها همواره ترجیح می­دهند محصولاتی با لیبل نچرال، ارگانیک، فاقد ارگانیزم اصلاح­شده ژنتیکی و سبز را خریداری نمایند.

 

ترکیبات طبیعی در مقابل ترکیبات معطر سینتتیک

ایمنی به معنای باور و اعتقاد داشتن نیست.

تعیین سلامت محصولات شیمیایی نباید بر پایه باورهای مصرف­کننده باشد؛ بلکه بایستی بر پایه میزانِ سمی بودن، تاثیرات زیست محیطی و دیگر عوامل مرتبط با آن صورت گیرد.

درکِ این نکته که تمامی محصولاتِ معطر، اعم از سینتتیک یا طبیعی، عوارض خاصِ خود را دارند، ضروری می­نماید؛ اما نباید اعتبارِ محصولاتِ سینتتیک را بعلت خاستگاهِ غیر طبیعی آن­ها پایین آورد.

بعلاوه، وقتی صحبت از رشد و توسعه عطرها می­شود، محدود کردن یک عطر به "منابع طبیعی" جایی برای خلاقیت باقی نمی­گذارد و حتی برای موفقیت محصول در بازار مخاطراتی ایجاد می­کند.

در ساخت عطرها، از موادِ طبیعی بهمراهِ ترکیباتِ سینتتیک استفاده می کنند و این دوسوگرایی، با توجه به تمایلاتِ عملی مصرف­کنندگان، نسبت به ساخت ترکیباتی تمام طبیعی و یا تمام سینتتیک، از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

 

مشاهده عطر های نیش سایت لوکس بایر


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: