20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

محبوب ترین عصاره های معطر قسمت هفتم

محبوب ترین عصاره های معطر قسمت هفتم

محبوب تربن عصاره های معطر

 

قسمت هفتم

هرکدام از روغن های معطر مزایای درمانی خاص خود را دارند. اسطخودوس کاهش دهنده استرس و نعنا افزایش دهنده طبیعی انرژی است. با وجود تعداد زیاد روغن های معطر قابل دسترس، گاهی پیداکردن متناسب ترین روغن با نیازهای ویژه شما، کاری دشوار است. به همین دلیل لیستی از محبوب ترین روغن های معطر و مزایای آن ها را برای شما فراهم آورده ایم.

 

چوب صندل

رایحه چوبی چوب صندلِ همیشه سبز و پایا، براحتی قابل تشخیص است. باتوجه به مدت زمان طولانی که برای بالغ شدن درخت آن لازم است، و بهترین زمان برای استخراج و تقطیر عصاره معطر چوب صندل نیز همان موقع است؛ روغن آن قیمت بالایی دارد. عصاره آن فواید رایحه درمانی بسیاری دارد.

استخراج و استعمال: روغن چوب صندل از تکه های کوچک چوب درختی که بالغ شده، گرفته می شود. می توان آن را به شیوه های مختلفی استفاده نمود: ترکیب با روغن ماساژ و لوسیون ها؛ اضافه کردن به دستگاه بخور و استفاده بعنوان بخور معطر و رقیق شده آن برای شست و شوی بدن.

کاربردهای رایحه درمانی: چوب صندل برای غشاء مخاطی دستگاه ادرار و دیواره قفسه سینه مفید است. به کاهش درد قفسه سینه کمک می کند و همچنین آرامبخش و کاهش دهنده تنش است. بسیاری از متخصصان یوگا از چوب صندل برای خواص آرام کننده و خواص جنسی آن استفاده می کنند. آب رسان و ضد التهاب خوبی برای پوست نیز می باشد.

 

درخت چای

اگر قرار باشد فقط یک عصاره معطر داشته باشید، بدون شک باید روغن درخت چای را برگزینید. روغن درخت چای یکی از رایج ترین و تاثیرگذارترین روغن های رایحه درمانی است. بعنوان بهبود دهنده سیستم ایمنی بدن و مقابله با عفونت شناخته شده است.

استعمال و استخراج: روغن چای از گیاه سرو مانند چای و برگ های آن استخراج و با بخار آب، تقطیر می شود. روغن درخت چای را می توان بصورت بخار یا بعنوان مرطوب کننده استنشاق کرد و یا آن را به روش های مختلف روی پوست استعمال نمود. می توانید آن را با لوسیون، روغن یا کرم های ماساژ ترکیب کرده و بر روی پوست استعمال نمایید. چند قطره در آب حمام بچکانید و یا با درنظرگرفتن اقدامات احتیاطی آن را مستقیما روی پوست استعمال نمایید. همچنین از عصاره چای در شامپوها، دهان شویه ها و لوسیون ها استفاده می شود. چرا که خواص درمانی بسیار قدرتمندی دارد.

کاربردهای رایحه درمانی: درخت چای خواص درمانی بسیاری دارد. نه تنها بهبود دهنده سیستم ایمنی بدن است، بلکه با هر سه نوع عفونت اصلی مبارزه می نماید. درمان بسیار خوبی برای بریدگی ها و سوختگی های پوستی است و می توان از آن بعنوان حشره کش استفاده کرد. بعلاوه، تسکین دهنده تاول و تبخال، مشکلات تنفسی، دردهای عضلانی، آنفولانزا و شوره  سر است. درمجموع کاربردهای بسیاری دارد و خواص درمانی آن نیز از سرعت خوبی برخوردار است.

احتیاط: روغن درخت چای سمی نیست اما نباید بصورت داخلی، اطراف چشم ها و بینی استعمال شود. همچنین، برای جراحت های جدی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

 

یلانگ یلانگ

رایحه قدرتمند یلانگ یلانگ کاملا قابل تشخیص است؛ شیرین است و عصاره ای فوق العاده برای کاهش استرس و افزایش قوای جنسی است.

استخراج و استعمال: عصاره آن به روش بخار تقطیر از گل های درخت گرمسیری استخراج می شود. همانند دیگر عصاره های معطر، یلانگ یلانگ را نیز می توان بعنوان بخور و یا در ترکیب با لوسیون ها و روغن های ماساژ استعمال نمود. اگر بدنیال خلق یک فضای رومانتیک هستید، چند قطره از آن را در حمام بچکانید.

کاربردهای رایحه درمانی: خواص آرامش بخش آن بسیار قدرتمند است و عصاره آن برای تسکین سردرد، حالت تهوع، رشد مو و عوارض پوستی مفید است. فشارخون را کاهش می دهد و برای مشکلات روده مفید است.

مشاهده قسمت های قبلی این مقاله


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: