20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

ماه سرخ معرفی عطرهای Prada قسمت دوم

ماه سرخ معرفی عطرهای Prada قسمت دوم

ماه سرخ

معرفی عطرهای Prada

 

قسمت دوم

Prada Candy

انفجاری از رنگ، لذت، اغواگری و فضاهای مدرن، دستمایه پرادا و عطرساز این خانه، آندریه، شد تا اقدام به معرفی عطری با محوریت یک زنانگی جسورانه و بروز نمایند. Prada Candy عطری است که با رایحه ای پرشور، سرشار از پویایی، لذیذ و انگیزاننده در سال 2011 معرفی شد و اغواگری های گیرا و بی حد و مرز جاری در این عطر، موفقیت بزرگ دیگری برای پرادا به ارمغان آورد.

Prada Candy از رایحه ای گورمند-اورینتال و چوبی برخوردار است که اساس آن، حول دوز بالایی از بنزویین شکل گرفته است و این شیرینی صمغی، علی رغم اینکه با لایه هایی از کارامل، وانیل و مشک پوشانده شده است؛ با اینحال، رایحه ای مطبوع و غنی با شیرینی متوازن و متعادل را به نمایش می گذارد. مجموعه Candy، یکی از موفق ترین مجموعه ها در لاین عطرسازی پرادا است که پس از موفقیت عطر نخست، دنباله های متعددی برای آن در این مجموعه ارائه شد. فضای عطر اصلی که با رز شاداب و میوه ایآراسته شده؛ در Candy Florale محصول 2014 و نسخه وانیلی-خوشمزه و درخشان شده با شکوفه پرتقال عطر اولیه در Candy Kiss محصول 2016؛ از دیگر عطرهای موفق این مجموعه بحساب می آیند.

 

Luna Rossa

Luna Rossa عطری الهام گرفته از مسابقات قایقرانی است که در سال 2012 توسط پرادا معرفی شد. دریا، و المان های فضاهای آبی-دریایی و تازه، اساس این عطر را شکل داده اند و آندریه، ساختاری کلاسیک که در بافتی مدرن و شاداب رخنه کرده است را در این عطر بکار برده است. حجم بالایی از اسطوخودوس که وجوه گیاهی-کلاسیک آن با نرمی و آرامش خاصی به نمایش در آمده و با زمینه ای نعنایی-ادویه ای و مرکباتی-تلخ همراهی می شود؛ موفقیت دیگری در کارنامه عطرسازی پرادا به ثبت رساند.

از میان دنباله هایی که بر اساس این عطر ساخته شده اند؛ می توان Luna Rossa Extreme را نام برد که با به جریان انداختن فضای عطر اصلی بر بستری کهربایی-وانیلی و فلفلی-بخوری، در سال 2013 به این مجموعه اضافه شد.Carbonمحصول 2017، دنباله موفق دیگری برای این عطر است که فضای شاداب و کلاسیک عطر اصلی را با قلبی مدرن، سینتتیک و اسرار آمیز از آمبروکسان، زغال سنگ، نوت های فلزی و ادویه ها پیوند زده است.

 

L’Homme &La Femme

پرادا در سال 2016 دو عطر ویژه در قالب جفت زنانه-مردانه ارائه نمود که تلفیقی از عطرسازی فاخر و تجاری را در قالب روایحی خوش ساخت و پیچیده به نمایش می گذارند. در این دو عطر، که پیچیدگی و راز آلودگی را به خوبی با گیرایی و جذابیت در کنار هم قرار داده اند؛ پرادا مجموعه ای جدید را پایه گذاری نمود که عطرهای آن، توجهات را به خود جلب کرده است.

La Femme Prada، عطر زنانه این مجموعه، شیرینی بالغ، غنی و متعادلی از غوطه ور شدن وانیل در حجمی گل بو و خامه دار از فرانجیپانی و ایلنگ شکل گرفته است را به نمایش می گذارد. کمال این رایحه، با ادغام در پایه ایی چند وجهی و نافذ از زنبق، موم زنبور عسل و مریم رقم می خورد؛ جایی که این درخشش مطبوع با سایه هایی چرمی، جانوری و ایندولیک، همراه شده است. عطر مردانه این جفت، L’Homme، از رایحه ای مطبوع و دلپذیر بهره می برد و آکورد زنبق-بنفشه شفاف و پودری-مخملی را به طراوت سبز شکوفه نارنج آراسته و بر پایه ای کهربایی-صمغی، استوار ساخته است.

در سال 2017، پرادا با ارائه چهار عطر جدید که بر اساس فرمول این دو عطر ساخته شده اند؛ این مجموعه موفق را توسعه داد. La Femme Intense با برجسته ساختن وجوه ایندولیک-سبز و گل بو و شهد آگین عطر La Femme و L’Homme Intense که ابعاد پودری-نشاسته ای عطر L’Homme را با افزودن ابعادی چرمی-دودی، صمغی و کهربایی-خاکی، متعالی و غنی ساخته است. L’Homme L’Eau و La Femme L’Eau نسخه های دیگر این جفت هستند که در آن ها، فضای کلی عطرهای اصلی با لایه هایی تازه، شاداب، و نشاط بخش از مرکبات و ادویه ها همراه شده است.

 

Olfactories

علاوه بر مجموعه هایی که به آن ها اشاره شد؛ پرادا در سال 2015 مجموعه اختصاصی و لوکس جدیدی را ارائه نمود که تجمل، هنر و حرکت در فضاهای جدید، اصلی ترین مؤلفه آثار این مجموعه است. هر یک از عطرهای مجموعه Olfactories، روایحی ساده و در عین حال منسجم و غنی را ارائه می کنند که با استفاده از عصاره ها و ترکیبات گرانقیمت و طبیعی ساخته شده اند. ده عطر، آغازگر داستان های این مجموعه در سال 2015 بودند.

چرم-سود جانوری-دودی و پودری Double Dare؛ غنای جانوری، صمغی و تاریک برخاسته از چرم و کهربا در Day For Night؛ ادای دین به عطرهای زنبق محور پرادا که با لمسی از درخشش اسرار آمیز وتیور و بهارنارنج، متعالی شده است در Purple Rain؛ آمیختگی مشک-کهربای گیاهی، صمغی و چوبی-بخوری Cargo de Nuit؛ شادابی غنی شکوفه های پرتقال که با لایه ای رزینی و خاکی از پچولی پوشانده شده است در Nue au Soleil؛ فضای پودری-رژ مانند حاصل از همراهی مشک و بنفشه در Tainted Love؛ تازگی ترد و دلربای مرکبات آمیخته با گل های پنبه بر بستری از مشک در Un Chant D’Amour؛ رایحه گیاهی و جانوری برخاسته از یاس و گل های سفید در Heat Wave؛ رز میوه ای-پودری همراه شده با گیلاس و زنبق در Pink Flamingos و در نهایت، چرم-عود دودی، جانوری و تاریک همراه شده با کهربای وانیلی-صمغی در Marienbad؛ ده عطری هستند که پرادا در سال 2015 و در قالب این مجموعه لوکس و اختصاصی ارائه نمود.

در سال 2017، چهار عطر دیگر از این مجموعه معرفی شدند که همچنان از فلسفه و ایده طراحی روایحی غنی و باشکوه بر مبنای فرمول هایی ساده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب، پیروی می کنند. گرمای خاکی و انگیزاننده بستری از دارچین، زیره و فلفل که با نوازش های مخملی و مطبوع هلو و ایلنگ نرم شده و بر پایه ایی غنی از صندل و وانیل-کهربا استوار شده است؛ Mirages Soleil au Zenith را به عطری ویژه در کارنامه پرادا تبدیل کرده. همراهی مشک جانوری و گیاهی با کهربای دودی، وانیلی و صمغی آغشته به سایه هایی آلدهایدی، رایحه ای غریب و بدیع به Mirages Dark Light بخشیده است. Mirages Miracle of the Rose، هم آغوشی رز و عود بر بستری از چرم، تنباکو و پچولی است. Mirages Midnight Train، دیگر عطر این مجموعه در سال 2017 است که نمایشی از وجوه رزینی، خاکی و کهربایی پچولی را در هاله ای از سدر و مرکبات به اجرا گذاشته است.

 

همچنانکه پرادا در صنعت مد، برندی نوظهور بحساب می آید؛ در عالم عطرسازی نیز، در گروه خانه هایی قرار می گیرد که زمان زیادی از فعالیت رسمی آن ها نمی گذرد. این برند موفق و محبوب، با کمتر از دو دهه فعالیت در عطرسازی، بخوبی توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است و در مارکت نیز به موفقیت های چشمگیری نائل شده است. اصالت در طراحی، تمرکز بر روی کیفیت و خلق روایحی پالوده و نافذ، از جمله عواملی به شمار می روند که در کنار تلفیقی از هنر، ظرافت و نو آوری با تجمل و مدرنیته؛ پرادا را در مدتی کوتاه، به جایگاهی رفیع در عطرسازی رسانده است.

مجموعه های مختلف عطر که فعالیت های این لاین را توسعه داده و با تکیه بر توانایی های هنرمند عطرساز این خانه، دانیِلا آندریه، همواره ابعاد تازه ای از ایده ها و اهداف پرادا در عطرسازی را به نمایش می گذارد؛ این خانه را در مسیری رو به تعالی و درخشش به پیش می برد. از نخستین روزهای فعالیت در صنعت اکسسواری و پوشاک تا فتح قله های موفقیت در این عرصه تا ورود به دنیای سحر انگیز روایح، پرادا همواره در جستجوی ارائه طرح ها و آثاری متفاوت بوده است. ایده ها و طرح هایی که با ورود به دنیای روایح، آفرینش های ماجراجویانه را با فراغ بال دنبال می کنند تا در چارچوبی آمیخته از هنر، نو آوری و احترام به سلیقه مخاطب، پرادا را به نامی ممتاز و ستودنی در جهان عطرسازی تبدیل نماید.

مشاهده عطر های سایت لوکس بایر


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: