20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

شمیم عطر ما را به دوردست ها می برد قسمت ششم

شمیم عطر ما را به دوردست ها می برد قسمت ششم

شمیم عطر ما را به دوردست ها می برد

 

شمیم عطر ما را با خود به دور دست ها می برد و در این سفر ورای مرزهای تمدن گشت وگذار می کنیم. سرگذشت عطرها بازتاب سرگذشت بشریت است؛ محصولاتی که همچون کتاب های تاریخی معطر در باطن خود تغییرات و فراز و نشیب ها، در امان ماندن از بیماری ها و بلایا و جنگ ها، اکسیر جاودانگی و پیامی خوش سیما را جای داده اند...

عطر در هر دوره تاریخی آینه ای از اجتماع، حس درمان، ارتباطات، تقدس و برانگیختگی عاطفی و هیجانی هستند. جهانِ بدون عطر، جهان بدون تاریخ است! در این بخش، نگاهی اجمالی خواهیم داشت به کاربرد عطر و جایگاه آن در دوره های تاریخی مختلف. در هر قسمت، یک دوره تاریخی را مرور خواهیم کرد.

 

قسمت ششم

سال های 1900 تا 1920

1900...بِل ایپوک: "دوره مرفه قبل از جنگ جهانی اول؛ عطر؟ کالایی لوکس که توسط نام هایی معتبر و در شیشه هایی چشم نواز و گرانقیمت ارائه می شود."

در این دوره، "هنر بدیع" و آفرینش های مبتکرانه، عطرسازی را در آغوش کشید و تولد برند پر آوازه "کوتی" سر آمد و اوج ترقی و تعالی عطرسازی در این دوران است! هدیه هایی رویایی و شگفت انگیزی که عطر، محور و مرکزیت تمامی آنان بود... این شرکت در همکاری با "لالیک" که همتراز با یکدیگر بودند؛ محصولاتی حقیقتا لوکس و ارزشمند خلق کردند.

مد: هیاهو، تجمل، زرق و برق و جریانسازی! پویرت، پوشش و پوسته ای تازه برای بانوان ابداع کرد. کشورها و ایالات مختلف، ظهور بازار آرایشی و محصولات مراقبت پوست را به چشم دیده و از لمس این تجربه تازه، شگفت زده می شدند. پیشروان این تکاپو، "الیزابت آردن" و "هلنا روبشتاین"، درهای خود را روبه مردم گشودند و بعدها عطر را نیز به محصولات خود اضافه نمودند.

سال های 1920 تا 1930

بانوان اهلِ مد در امواج خروشان قرن بیستم، نوآوری را با ذوق و شوقی هرچه تمام تر و با آغوش باز پذیرفتند و نشاط بی حد و حساب عطرهای آلدهایدی در سایه ساختارشکنی ها و بلندپروازی های جسورانه افرادی نظیر "کوکو شانل"، کشف شد.

طی این سال های عجیب و غریب، بانوان از سلطه برخی محدودیت ها رهایی یافته و به نیروی کار پیوستند. خداحافظ محدودیت های تحمیلی، اکنون دوره سبک و سیاق لباس های کمی پسرانه است! حسی از مستی و سبک بالی وجود دارد: رکورد سرعت درحال شکستن است، گذر از شب ها و رقصیدن با آهنگ های چارلستون در این عبور، ستاره های فیلم های مخفی؛ همگان را مدهوش می کنند... و آلدهید و ترکیب شدن در ساختار عطرهای گل بو و شرقی، حس نشاط و انرژی را با خود می آورد. نیرو نشاط عظیمی که در کنار ستون های پایه ریزی شده در دهه های قبل، جهشی بزرگ در دنیای روایح ایجاد کرده و دنیای عطرسازی، با شتابی باورنکردنی، بسوی ماجراجویی، ایده پردازی، تجمل و توسعه، حرکت می نماید.

مشاهده عطر های سایت لوکس بایر


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: