20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

محبوب تربن عصاره های معطر قسمت پنجم

محبوب تربن عصاره های معطر قسمت پنجم

محبوب تربن عصاره های معطر

 

قسمت پنجم

هرکدام از روغن های معطر مزایای درمانی خاص خود را دارند. اسطخودوس کاهش دهنده استرس و نعنا افزایش دهنده طبیعی انرژی است. با وجود تعداد زیاد روغن های معطر قابل دسترس، گاهی پیداکردن متناسب ترین روغن با نیازهای ویژه شما، کاری دشوار است. به همین دلیل لیستی از محبوب ترین روغن های معطر و مزایای آن ها را برای شما فراهم آورده ایم.

 

پچولی/نعناع هندی

نعناع هندی عصاره معطر بسیار رایجی است و اغلب توسط هیپی ها و مادی گرایان بعلت خواص نشاط آور آن استفاده  می شده و از گیاه پوگوستمون کبلین (Pogostemon cablin)  گرفته می شود. نعناع هندی در حقیقت خواص قدرتمند مراقبت از پوست دارد.

استخراج و استعمال: پس از استخراج روغن غلیظ از برگ های جوان و شاداب، با تقطیر بخار آب، روغن بدست می آید. برای رهایی از افسردگی و اضطراب چند قطره نعناع  هندی در حمام یا مرطوب کننده تان بچکانید. با لوسیون های ماساژ آن را ترکیب کنید تا زخم هایتان زودتر بهبود یابند و نارحتی های پوستیتان برطرف گردد.

کاربردهای رایحه درمانی: نعناع هندی مراقبت کننده قدرتمند پوست است. هنگامی که مستقیم روی پوست استعمال می شود، رشد سلول های پوستی را افزایش می دهد. نعناع هندی ضد افسردگی و اضطراب و خستگی است. مراقبت کننده پوست، جلوگیری کننده از اعتیاد و کاهش دهنده سلولیت و نفخ است.

احتیاط: علیرغم غیر سمی بودن، توصیه می شود بعلت غلظت بالا، مقدار کمی از آن استفاده شود.

 

نعناع

برای احیاء انرژیتان، تنها نیاز به یکبار استشمام رایحه نعناع دارید! نعناع تاثیر خنک کننده و نشاط آور دارد و استفاده گسترده ای در افزایش هوشیاری روحی و روانی دارد. نعناع گیاهی است که در تمام فصول سال می روید و ماهیتا خاصیت انرژی زا دارد.

استخراج و استعمال: روغن نعناع از گل های گیاه آن استخراج و سپس بخار تقطیر می شود. بعنوان بخور معطر و در روغن ها و لوسیون ها، برای استحمام و حتی دهان شویه بکاربرده می شود.

کاربردهای رایحه درمانی: نعناع خواص درمانی بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به بهبود حال و هوا، خنک کنندگی، افزایش تمرکز، ضد سوزش و قرمزی، بهبود دهنده علائم جمع شدگی خون یا اخلاط و کمک به هضم غذا اشاره کرد.

احتیاط: علیرغم غیر سمی بودن، ترکیب منتول در نعناع می تواند برای برخی افراد آسیب زننده باشد. همچنین می تواند موجب سوزش و التهاب پوست گردد و نباید از آن در اطراف چشم ها استفاده نمود. بایستی از دسترس اطفال دور نگه داشته شود و استفاده از آن حین بارداری به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

مشاهده قسمت های قبلی این مقاله


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: