20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

ساعت به وقت جهان عطرها معرفی عطرهای Cartier قسمت دوم

ساعت به وقت جهان عطرها معرفی عطرهای Cartier قسمت دوم

ساعت به وقت جهان عطرها

معرفی عطرهای Cartier

 

قسمت دوم

عطرهای کارتیه، تصویرگر طرح ها و آثار لوکس و بدیع این خانه در قابی از روایح فاخر، سطح بالا و غنی هستند. این خانه از سال 1981 مجموعه موفقی از عطرهای لوکس و هنری را عرضه کرده است که عمده این آثار معطر و بیاد ماندنی با الهام از جواهرات و ساعت های خانه، و در همکاری با هنرمندان عطرساز بنام و صاحب سبک پدید آمده اند و از همین رو، کارتیه در دوران معاصر، در زمره نام هایی قرار می گیرد که با عطرهای ظریف، اصیل و با هویت خود مورد توجه علاقمندان دنیای عطرسازی قرار گرفته است. لاین عطرسازی این خانه، پس از موفقیت عطر بیاد ماندنی Roadster در سال 2008، همکاری گسترده ای را با عطرساز گزیده کار و خلاق این عطر، Mathilde Laurent، آغاز کرد.

Mathilde Laurent عطرساز صاحب سبک و برجسته ای است که دوره های عطرسازی را در مدرسه ایسیپکا پشت سر گذاشته. او که به مدت 11 سال در خانه "گرلن" و تحت نظر Jean-Paul Guerlain در این خانه به فعالیت پرداخته است؛ در سال 2005 همکاری خود را با کارتیه آغاز نمود و نخستین همکاری های او با این لاین عطرسازی، تحسین و ستایش کارشناسان و مخاطبان را برای کارتیه و خالق این عطرها به ارمغان آورد. از همین رو، لاین عطرسازی کارتیه، لاورن را به سمت عطرساز اصلی خانه انتخاب کرده و در سال 2008، پروژه ای عظیم و ویژه را با همکاری وی آغاز کرد. پروژه ای که در سال 2009 و به مناسبت یکصدمین سال فعالیت های رسمی کارتیه، از آن رونمایی شد.

 

Les Heures de Parfum

Les Heures de Parfum عنوان مجموعه ای از عطرهای لوکس و هنری کارتیه است که با الهام از مفهوم زمان، یکصدمین سال تولد این برند را عطر آگین نمودند. زمان و زندگی کردن در لحظه، پیام این روایح پالوده و غنی است. همچون ساعت های منحصربفرد و گرانقیمت کارتیه، این مجموعه از عطرهای هنری؛ سطح اعلای تجمل، ظرافت و کیفیت در طراحی را به نمایش می گذارند. بطری های کریستالی دست ساز و صیقل خورده ای که عصاره های سرچمه گرفته از نبوغ و هنرمندی لاورن را در خود جای داده اند؛ مجموعه Les Heures de Parfum را به برگ زرین دیگری در کارنامه عطرسازی کارتیه تبدیل کردند.

Promise-I، عطری با محوریت زنبق خامه ای-نشاسته ای که با لایه ای نرم و چوبی از صندل این شکوه را به اوج رسانده و با زمینه ای سبز و گیاهی، رنگ آمیزی نموده است؛ یکی از پنج عطری است که بعنوان نخستین آثار این مجموعه در سال 2009 عرضه شدند. Brilliant-VI شادی هایی از جنس نور، طراوت و تازگی را ازهمراهی مرکبات و آلدهاید با حجمی سبز، گوارا و گیاهی از جین به تصویر می کشد. Folle-X سبدی مطبوع، آبدار و تازه از انگور سیاه و میوه های جنگلی است که در لایه هایی سبز و گیاهی ادغام شده است. ستون هایی از جنس پچولی خاکی-دودی و لامی بخوری که سایه هایی از یاس و ادویه ها بر آن ها افتاده است؛ Mysterieuse-XII را به عطری اسرار آمیز و غنی تبدیل کرده است. La Treizieme Heure-XIII یکی دیگر از آثار شاخص و منحصربفرد این مجموعه است که آکورد چرم گیاهی-خاکستر گرفته، دودی و قیر مانند خود را بر پایه ای صمغی-خاکی از وانیل-پچولی استوار ساخته است تا حیرت انگیز و بکر باشد.

شیرینی کاکائویی-خاکی پچولی که با زمینه ای پودری از زنبق پیوند داده شده در VII L'Heure Défendue؛ لطافت میوه ای-مرکباتی، شفاف و شهددار رز در VIII L’Heure Diaphane و IV L’Heure Fougueuse با رایحه ای حول محور چرم خزه ای-گیاهی و دودی که در هاله ای متراکم و شفاف از ترنج، مگنولیا و مشک، گنجانده و با پایه ای چوبی-وتیوری غنی شده است؛ سه عطری هستند که لاورن برای این مجموعه لوکس خلق کرده و در سال 2010 ارائه شده اند.

L’Heure Convoite-II با شادابی ادویه ای و خاکی میخک صدپر که در قلبی پودری-خامه ای و میوه ای از زنبق و توت فرنگی ادغام شده است؛ در سال 2011 به مجوعه ساعت ها اضافه شد. رایحه سبز، گیاهی و خلسه آوری که از بوته های گوجه فرنگی، لیموی شاه پسند، اسطوخودوس و افستنطین شکل گرفته و با زمینه ای آروماتیک- کلاسیک همراهیمی شود تا با لمسی از سایه های صمغی-کندری، متعالی و غنی گردد؛ III L’Heure Vertueuse را در سال 2012 به این مجموعه اضافه کرد.

 

Les Heures Voyageuses

این مجموعه لوکس و نفیس، ادای احترام لاین عطرسازی خانه به برادران کارتیه و ماجراجویی های آن ها در نقاط مختلف جهان است. عطرهایی عمیق و پالوده، گیرا و نافذ، چالش بر انگیز و بلند پروازانه که عطرساز خانه، ماتیلدا لاورن بار دیگر توانایی ها و نبوغ خود در خلق روایحی ناب را در این مجموعه به نمایش گذاشته است. این عطرها که در بطری هایی طلایی و دست ساز ارائه می شوند، همگی ارائه گر فضاهای شرقی و عود محور بوده و در سال 2014 با سه عطر از آن رونمایی شد.

عود جانوری و صمغی که در ادامه در قلبی گیاهی-چوبی و دودی ادغام می شود در Oud & Oud؛ رز مرکباتی و شرقی که با آکورد عود چوبی و خاکی می سوزد در Oud & Rose و مشک جانوری-پودری آمیخته با عود چوبی، صمغی و دودی در Oud & Musc، سه عطر -پودری آمیخته با عود چوبی، صمغی و دودی در   همگی فضاهای شرقی و عود محور را ورن بار دیگر توانایی ها و نبوغ خود در خلق رو، سه اثری هستند که کارتیه در سال 2014 و در قالب این مجموعه ارائه نمود.

Oud Radieux با رایحه ای شگفت انگیز از پیچش عود در فضایی فلفلی-بخوری و زنجبیلی، عضو دیگر این مجموعه است که در سال 2015 معرفی شد. ابعاد جانوری، چوبی، صمغی و تاریک عود که با زیرلایه هایی کهربایی-شیرین همراه می شود در Oud Absolu و فضای صمغی، چوبی و دودی-پودری Oud & Santal دو عطر دیگر از مجموعه هستند که در سال 2016 از آن ها رونمایی شد.

 

سخن گفتن از تاریخچه، فعالیت ها و محصولات خانه های مد، جواهرات و کالاهای لوکس، تکرار مطالب آشنا و بارها شنیده شده برای مخاطبان است. اما روی دیگر افتخارات و بزرگی این برندها هنگامی نمایان می شود که سخن از اکسیرهای معطر و دلفریب ساخته شده توسط آن ها به میان آید و گفتن و شنیدن از این اعجاز، هرگز تکراری و ملال آور نخواهد بود. عطرهای فاخر و ارزنده ای که هر یک در جهان عطرسازی، درخشیده اند و جاودانه شده اند و در این بین، کارتیه، نامی بلندپایه و بزرگ در جهان عطر است. خانه ای که از شکوه، ظرافت، تجمل و هنر، در ناب ترین و رفیع ترین سطوح، دست به آفرینش و نو آوری زده است: از دنیای جواهرات، تاج ها و تقدیرنامه های سلطنتی؛ ساعت ها و کالاهای لوکس چرمی، و عطر. عطرهایی که اصیل و مستقل و جریانساز هستند و با هارمونی بی مانند و باشکوهی، سمفونی عشق، زیبایی و غنا را به اجرا می گذارند. دنیای کارتیه، دنیایی از ظرافت و خیال و درخشش است و اکنون این خانه خوشنام، با عطرهایی پالوده و نفسگیر، همگان را به فصلی تازه از ماجراجویی های حیرت انگیز خود دعوت می کند تا همچنان، مسیر جاودانگی و بزرگی را این بار بر بال هایی از جنس خیال و ساعت هایی که به وقت دنیای روایح تنظیم شده اند؛ ادامه دهد...

مشاهده قسمت اول این مقاله


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: