20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

ساعت به وقت جهان عطرها معرفی عطرهای Cartier قسمت اول

ساعت به وقت جهان عطرها معرفی عطرهای Cartier قسمت اول

ساعت به وقت جهان عطرها

معرفی عطرهای Cartier

 

قسمت اول

نام ها و برندهای متعددی در دنیای مد، جواهرات و کالاهای لوکس حضور دارند که پرداخت به جزییات و گفتن از تاریخچه و فعالیت های این برندها، تکرار مکررات بوده و برای مخاطبان این عرصه، آشنا و کلیشه ای خواهد بود. در میان این نام های بزرگ و برندهای جاودانه، جای هیچ تردیدی نیست که خانه فوق لاکچری و باسابقه Cartier از قله های دست نیافتنی و ستاره های درخشان این صنعت پر زرق و برق و مجلل به شمار می رود. این خانه باسابقه و موفق در سال 1847 توسط Louis-François Cartier در شهر پاریس بنیانگذاری شد و بعنوان برندی خانوادگی از نسلی به نسل بعد، توسط خاندان کارتیه به فعالیت های خود که عمدتا در زمینه طراحی و ساخت جواهرات بود؛ ادامه داد. در سال 1874، Alfred Cartier رهبری این خانه جواهرسازی را عهده دار شد و به لطف پرداخت دقیق و شگفت انگیزی که در این سال ها، در طراحی جواهرات این خانه صورت می گرفت، محصولات نفیس و بی مانند کارتیه، توجه بسیاری از پادشاهان و اشراف زادگان را بخود جلب نمود.

با وجود تمامی موفقیت هایی که لوییس-فرانسوا و فرزند او، آلفرد، برای خانه به ارمغان آوردند؛ اما این فرزندان آلفرد کارتیه بودند که کارتیه را به نامی معتبر و شناخته شده در سطح جهانی تبدیل کردند. Louis، Pierre و Jacques؛ با ایده ها و طرح هایی بکر و بی سابقه، در کنار توسعه فعالیت های این خانه در شاخه های دیگر، کارتیه را به رَب النوع یگانگی، اصالت و شکوه در صنعت جواهرسازی و محصولات لوکس تبدیل نمودند. حکم ها و نشان های سلطنتی متعددی که در اوایل قرن بیستم از سوی دربار امپراطوری های مختلف بسوی این خانه سرازیر شده اند؛ خود گواهی بر این مدعا هستند. برادران کارتیه، محصولات مدرن، ساختارشکن و شگفت انگیزی را برای این خانه تولید کردند که از میان آن ها می توان به ساعت های ویژه ای که به درخواست هوانورد شهیر برزیلی، Alberto Santos-Dumont، طراحی شده و با عنوان Santos در سال 1904 ارائه شد؛ اشاره نمود. طراحی مجموعه جواهرات پر از رنگ و نقش الهام گرفته از موضوعات و طرح های مختلف همچون فضاهای شرقی، ساخت ساعت های نفیس و مدرن، در کنار افتتاح فروشگاه های مختلف در شهرهای بزرگی نظیر لندن، نیویورک و سنت پترزبورگ که با تبلیغاتی ویژه و مدرن برای محصولات همراه بود؛ از مهم ترین عواملی بحساب می آیند که هموارگر مسیر کارتیه بسوی فتح قله های افتخار و موفقیت در دهه های آغازین قرن بیستم بودند.

نوادگان کارتیه که نسل چهارم از مدیران کمپانی بحساب می روند؛ در سال 1964 امتیاز این خانه بلندپایه را به فروش رساندند تا از این طریق، بیش از یک قرن حکمرانی خاندان کارتیه و برند خانوادگی آن ها بر دنیای جواهرات و ساعت های لوکس، پایان یابد. با این حال، در سال 1972، کارتیه توسط گروهی از سرمایه گذاران فرانسوی خریداری شده تا بدین ترتیب، دوران جدید این نام بزرگ آغاز شود. دورانی که با ارائه محصولات جدید و متنوعی که همگی در طراحی و ساخت، به پایه های خانه که در اعماق کیفیت، زیبایی و اصالت ریشه دوانیده اند؛ وفادار بودند. دوران شکوه، درخشش و موفقیت های بزرگ کارتیه در نیمه دوم قرن بیستم با اضافه شدن محصولات گرانبها، نفیس و مرغوبی همچون کالاهای چرمی، نوشت افزار و دستمال ها و شال گردن به تولیدات و آثار اصلی خانه یعنی ساعت و جواهرات آغاز شد و در ادامه، با افتتاح لاین عطرسازی کارتیه، به بلوغ و تکامل رسید.

عطرهای کارتیه، تصویرگر طرح ها و آثار لوکس و بدیع این خانه در قابی از روایح فاخر، سطح بالا و غنی هستند. این خانه از سال 1981 مجموعه موفقی از عطرهای لوکس و هنری را عرضه کرده است که عمده این آثار معطر و بیاد ماندنی با الهام از جواهرات و ساعت های خانه، و در همکاری با هنرمندان عطرساز بنام و صاحب سبک پدید آمده اند.

عطر مردانه SANTOS DE CARTIER که با استخوان بندی بخوری، فلفلی، چوبی و صمغی حاصل از صندل، سدر، فلفل سیاه و پچولی، چهره ای مدرن به بستر آروماتیک-کلاسیک خود بخشیده است از نخستین عطرهای کارتیه است که در سال 1981 معرفی شد. دیگر عطری که سر آغاز داستان سرایی های معطر کارتیه است؛ با عنوان Must de Cartier در همین سال ارائه شد. عطری با محوریت کهربای وانیلی-صمغی و چوبی که بر پلی از سبزی رزینی باریجه با لایه هایی از چرم جانوری و دودی در هم آمیخته است. Must de Cartier که در زمره آثار موفق و بیاد ماندنی کارتیه در دنیای عطر است، دنباله های متعددی به خود دیده است که از این بین می توان به Must de Cartier Pour Homme محصول 2000 اشاره کرد که فضای کهربایی نسخه اصلی را با لایه هایی از دارچین، زنجبیل و ادویه، متعالی ساخته است.

کارتیه که با گزیده کاری و تمرکز بر ساخت عطرهای اصلی خود، آهسته و پیوسته بسوی قله های موفقیت در این عرصه حرکت می نمود؛ در سال 1992 عطری جاودانه و بیاد ماندنی را عرضه کرد که مخاطبان عطر را مسحور خود ساخت و همچنان، بخشی از خاطرات شیرین هر دوستدار عطر را به خود اختصاص داده است. Pasha de Cartier افسانه ای از جنس غنا، شکوه و شرقگرایی است که رنگ هایی شاداب و فضایی نورانی از جنس نعنا و اسطوخودوس را با تار و پودی دودی، خاکی و جانوری از خزه، لابدانوم و زیره سیاه تعالی بخشیده و با لایه هایی چوبی و ادویه ای، به آن بُعد می بخشد.

عطری از شیرینی مطبوع و مرطوب هل که با زیره و زیر لایه هایی از چای و چرم دودی همراهی شده و بر زمینه ای شاداب و گازدار از پرتقال و نارنج جریان یافته است؛ تحت عنوان Declaration در سال 1998 از سوی خانه معرفی شد. استقبال چشگیری که از این عطر بعمل آمد، زمینه ساز تولد مجموعه ای تحت این عنوان در لاین عطرسازی کارتیه شد که با حفظ ساختار عطر اصلی، به عطرهایی مدرن و موفق در کارنامه عطرسازی کارتیه تبدیل شدند.

Eau de Cartier که رایحه ای سبز، مخملی، مطبوع و نشاط بخش حاصل از همراهی برگ ها و گلبرگ های بنفشه را به پایه ای ملایم و چوبی از سدر و پچولی پیوند می زند؛ از دیگر آثار موفق و ستودنی کارتیه است که در سال 2001 معرفی شد. موفقیت این عطر، پایه گذار ساخت دنباله های متعدد و همچنان با کیفیتی برای این عطر شد که در سال های بعد و در قالب مجموعه ای با همین عنوان ارائه شده اند. Le Baiser Du Dragon عطری روغنی-بادامی، تلخ-شیرین، خشک و بوزی است که در لایه هایی چوبی، رزینی و صمغی نفوذ کرده و در هاله ای دودی و نرم، زمینه هایی شکلاتی و خوشمزه را در بر می گیرد. عطری که با الهام از افسانه های و دنیای تخیلات ساخته شده و با بطری متفاوت و چشم نواز خود، اعتبار و کیفیت مثال زدنی این لاین بلند مرتبه را در عطرسازی به نمایش می گذارد.

رایحه سبز، ادویه ای و بانشاط نعنا که طبیعی و شگفت انگیز ارائه شده و با زمینه ای ظریف از لابدانوم و وتیور خاکی همراهی می شود؛ یکی دیگر از آثار درخشان کارتیه را پدید آورده است. عطری با عنوان Roadster که در سال 2008 معرفی شد و مجموعه ای با همین نام را به لاین عطرسازی کارتیه اضافه نمود. سبزی جانوری، انگیزاننده و خلسه آور لی لی که با زیر لایه هایی گیاهی-مرکباتی همراهی می شود؛ عطر موفق Baiser Vole را در سال 2011 به مجموعه آثار کارتیه اضافه کرد و در ادامه با معرفی دنباله های مختلف، به یکی دیگر از مجموعه های موفق این خانه تبدیل شد.

با گذشت سه دهه از حضور درخشان کارتیه در عطرسازی، این خانه لوکس و بزرگ اکنون به یکی از نام های معتبر، موفق و تحسین بر انگیز در این عرصه تبدیل شده است و آثار شایسته احترام و ستودنی این خانه، مجموعه زیبایی از تلفیق عطرسازی فاخر و هنر طراحی بطری را به نمایش می گذارند که عطر La Panthere محصول سال 2014، نمونه درخشانی برای این امر بحساب می آید. این عطر که با الهام از نماد خانه و یکی از طرفداران مشهور کارتیه ساخته شده است؛ ادای احترام به یکی از نخستین عطرهای کارتیه است که با همین عنوان، در سال 1986 معرفی شده بود. بطری کریستالی این عطر، که تصویری از چهره پلنگ بر آن برجسته شده است؛ اکسیری اغواگر و رویایی از همراهی میوه های خشک، گلابی، توت فرنگی و ریواس با قلبی گل بو، خامه ای، مخملی و پودری را در خود جای داده است که بر پایه ای غنی متشکل از مشک، چرم خزه ای-رزینی و پچولی استوار است. این عطر چند وجهی و درخشان، تصویری از زنان معاصر را به نمایش می گذارد که بلند پروازانه از آزادی و اغواگری سخن می گویند.

وجوه صمغی و جانوری-شیرین عسل که بستری موزون و متعادل از صمغ های چوبی، گایاک، سدر و پچولی، آنرا غنی دودی ساخته اند و در ادامه با ادغام در قلبی پودری-نشاسته ای از زنبق به کمال می رسد؛ فضای یکی از عطرهای موفق کارتیه در سالیان اخیر را شکل داده است. عطری با عنوان L’Envol de Cartier که رونمایی از آن در سال 2016، توجه مخاطبان عطر را بار دیگر معطوف این نام درخشان کرد. Baiser Fou از دیگر عطرهای کارتیه در سال های اخیر است که لذتی از جنس شیرینی متعادل و شکلاتی آمیخته با لایه هایی از تمشک، توت فرنگی و ارکیده-وانیل را تقدیم دوستداران روایح گورماند می نماید.

 

ادامه دارد...

مشاهده عطر های برند Cartier


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: