20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

محبوب تربن عصاره های معطر قسمت چهارم

محبوب تربن عصاره های معطر قسمت چهارم

محبوب تربن عصاره های معطر

 

قسمت چهارم

هرکدام از روغن های معطر مزایای درمانی خاص خود را دارند. اسطخودوس کاهش دهنده استرس و نعنا افزایش دهنده طبیعی انرژی است. با وجود تعداد زیاد روغن های معطر قابل دسترس، گاهی پیداکردن متناسب ترین روغن با نیازهای ویژه شما، کاری دشوار است. به همین دلیل لیستی از محبوب ترین روغن های معطر و مزایای آن ها را برای شما فراهم آورده ایم.

 

لیمو

تعجبی ندارد که لیمو محبوب ترین عصاره معطر است! رایحه لیمو بعلت ویژگی القاء حس پاکیزگی و خواص درمانی، طرفداران بسیاری دارد. افزایش دهنده تمرکز است، به هضم غذا کمک می کند و علائم آکنه و آرتروز را بهبود می بخشد.

استخراج و استعمال: لیمو میوه مرکباتی حاصل از گیاه لیمو است. روغن لیمو از پوست آن و بوسیله کلد اکسپرشن استخراج می شود. عصاره لیمو با رایحه نشاط آور و لیمویی، عطری فوق العاده برای خوشبوکردن فضای خانه است. برای افزایش انرژی، چند قطره از آن را روی دستگاه خوشبوکننده یا بخور بچکانید. می توانید حین ماساژ بهمراه لوسیون بدن از آن استفاده کنید؛ مایلید سیستم ایمنی بدنتان عملکرد بهتری داشته باشد؟ حین استحمام از آن استفاده کنید.

کاربردهای رایحه درمانی: روغن لیمو، خواصی چند وجهی دارد؛ ناراحتی های پوستی را التیام می بخشد و برای مشکلات گردش خون و هضم نیز مفید است. ماهیتا افزایش دهنده سیستم ایمنی بدن است و حتی می تواند سلولیت را کاهش دهد! سردرد و تب را کاهش می دهد و حالتان را بهتر میکند!

احتیاط: علیرغم اینکه لیمو غیر سمی است، اما می تواند موجب بروز آلرژی هایی که با جوش و دانه همراه هستند، شود. توصیه میشود عصاره لیمو را زیر نور آفتاب استفاده نکنید.

 

مارجورام/مرزنجوش

کودکِ بیش فعال دارید؟ چند قطره از عصاره مرزنجوش در آبی که با آن استحمام می کند بریزید یا بصورت بخور از عصاره آن استفاده کنید. یکی از خواص درمانی این عصاره معطر، آرام کننده بیش فعالی و کاهش اضطراب است. استفاده از مرزنجوش بعنوان دارو توسط یونانیان رایج بوده است و همچنین، هضم غذا، یبوست و درد شکم را بهبود می بخشد.

استخراج و استعمال: روغن از برگ ها و گل ها و گیاه آن استخراج و بخار تقطیر می شود. در بخوردرمانی برای کاهش علائم آسم و سینوزیت از آن استفاده می شود. چند قطره از آن را در حمام استفاده کنید تا کم خوابیتان برطرف و گردش خونتان بهبود یابد. برای کاهش سردرد و تنش، آن را با روغن ماساژتان ترکیب کنید.

کاربردهای رایحه درمانی: مرزنجوش استرس و اضطراب را کاهش می دهد، ضد خستگی و افسردگی است و تنفس و گردخون را بهبود می بخشد.

احتیاط: علیرغم اینکه این گیاه سمی نیست، اما استفاده از آن حین بارداری پیشنهاد نمی شود.

مشاهده عطر های سایت لوکس بایر


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: