20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

شکوفه ماه نگاهی به فعالیت ها و آثار Hiram Green

شکوفه ماه نگاهی به فعالیت ها و آثار Hiram Green

شکوفه ماه

نگاهی به فعالیت ها و آثار Hiram Green

 

عصاره های طبیعی، یک تجمل و ابزار تبلیغاتی در عطرسازی نیستند؛ بلکه ضرورت و جزء جدایی ناپذیر ترکیب یک عطر به شمار می روند. روح، هویت و نمایش موزون و سرشار از درخشش و گیرایی در یک عطر، از دل همین عصاره های گرانبها و ارزشمند بیرون می آید و داستان بکارگیری آن ها در ساخت عطر، نقطه آغاز مسیر بسیاری از هنرمندان ارزنده ای است که بصورت مستقل، عطرسازی را دنبال می کنند. هنرمندان عطرسازی که فعالیت های آنان، هرچند که به دور از لنز دوربین ها و صفحات نشریات دنبال می شود؛ اما القاگر اصالت، بلندپروازی، پویایی، نبوغ و آفرینش به این عرصه است. یکی از چهره های مطرح در این عرصه، Hiram Green است. عطرسازی که در کانادا متولد شد و از دنیای هنرهای زیبا، به وادی عطر و قلمرو روایح قدم گذاشت.

گرین، به منظور تحصیل در طراحی و نقاشی، عازم انگلستان شد. اگرچه او دلبستگی ویژه ای به هنرهای زیبا داشت؛ با این وجود عنوان می کند: "در آن دوران نیاز داشتم تا در آمد مناسبی جهت تأمین هزینه های زندگی بدست آورم. از همین رو، در یک فروشگاه عطر، مشغول بکار شدم. هر اندازه که از زمان حضور من در این شغل و آن فروشگاه می گذشت؛ شور و اشتیاق من نسبت به دنیای روایح و اعجاز عطرها بیشتر شده و به همان میزان، از دنیای نقاشی و هنرهای زیبا، فاصله می گرفتم."

 مدتی پس از فعالیت در این فروشگاه، گرین بر آن شد تا فروشگاهی ویژه و تخصصی در ارتباط با عطرهای فاخر و هنری، افتتاح کند. یک گالری هنری و تخصصی از روایح کمیاب و نفیس، هدف گرین از راه اندازی این فروشگاه بود؛ فروشگاهی کوچک که توسط خود او اداره می شد. هیرام گرین، عنوان Scent Systems را برای این فروشگاه برگزید و تقابل و آشنایی با سلایق، تفکرات و نگرش مخاطبان در رابطه با عطر و روایح، تجربه ارزنده ای برای گرین در این مدت به ارمغان آورد.

گرین که در آغاز، ایده ای برای ساخت عطر نداشت؛ با تجارب ارزنده ای که از دنیای روایح کسب کرده بود؛ مدتی بعد متوجه خلاء و نقصانی در ترکیب بسیاری از عطرها، بویژه محصولات تجاری و مارکت پسند شد؛ کمبودی که فقدان ترکیبات و عصاره های طبیعی، عامل ایجاد آن بود. پس از این اتفاق، هیرام گرین در سال 2003، نخستین گام های خود در زمینه ساخت ترکیب و کار با مواد طبیعی را برداشت. او در Scent Systems عطرهای طبیعی و ویژه ای همچون Wild Violet، Oeillet و Rose را طراحی و در سال 2006 به مخاطبان این مجموعه عرضه کرد. گرین بعنوان عطرسازی مستقل و خود آموخته، با صرف زمانی ده ساله بر روی ارتقاء تجربیات و آموخته های خود از طریق مطالعه، تحقیق و نیز شیوه های آزمون و خطا در ساخت ترکیب، بیس و آکورد؛ در سال 2013، لاین عطرسازی طبیعی و مستقل خود با عنوان Hiram Green را در کشور هلند، راه اندازی کرد.

Moon Bloom، نمایشی از افسون، اغواگری و راز آلودگی مریم، در بی حد و مرزترین و غنی ترین ابعاد ممکن است. عطری شبانه، جانوری و سبز از هم آغوشی مریم و یاس بر بستری خامه ای-شیری و درخشان از هلو، نارگیل و ایلنگ که بعنوان شاهکاری ستودنی، موفقیت بزرگی برای گرین در نخستین حضور رسمی خود در عطرسازی به ارمغان آورد. این عطرساز دومین اثر خود را با عنوان Shangri La در سال 2014 عرضه کرد. یک شیپق اصیل و ناب که محور خزه ای-دودی، مرکباتی و گل بوی آن در تار و پودی ادویه ای و خاکی نفوذ کرده و با رنگ هایی مخملی و پودری از هلو و زنبق، مدرن و شگفت انگیز شده است.

وانیل صمغی، پودری و شیرین آغشته به رنگ هایی جانوری-دودی و چرمی، آکورد کهربای مطبوع و اعجاب انگیزی را پدید آورده است که با نوازشی از نشاط مرکبات، Voyage را بعنوان اثر برجسته دیگری از گرین در سال 2015 تقدیم شیفتگان عطرسازی فاخر می کند. Arbolé Arbolé اثر شاعرانه و زیبای گرین در سال 2016 است. عطری که آغاز خاکی-جانوری پچولی را به قلبی غنی و چوبی از سدر دودی و صندل ابریشمین پیوند زده و بر پایه ای پودری-شیرین از تونکا و وانیل فرو می نشاند تا شگفت انگیز و بکر شود. تازگی شیرین، گوارا، سبز و تمیز حاصل از آمیزش روغن پتیت گرین و شکوفه پرتقال با لایه هایی میوه ای-پرتقالی، Dilettante را به عطری درخشان و الهام بخش تبدیل کرده است. عطری که دومین اثر معرفی شده از سوی گرین در سال 2016 است.

Slowdive عنوان عطری است که هیرام گرین در سال 2017 از آن رونمایی کرد. عطری با محوریت آکورد تنباکویی میوه ای-عسلی، گیاهی و دودی که از آمیزش پایه ای عسلی-رزینی، میوه ای-دودی و ایندولیک-روغنی(مریم) با شکوفه های تنباکو پدید آمده و پس از درخشش شیرین، گل بو و مرکباتی شکوفه پرتقال و بهار نارنج نمایان می شود.

 

"من هنوز گواهینامه رانندگی نگرفته ام و ترجیح می دهم تا در آرامش شهرهای کوچک، بر روی پروژه ها و ایده هایی که در ذهن دارم متمرکز شوم. عطرسازی، هنر فاخری است که در سطح بسیار بالاتری نسبت به سایر رشته های هنری؛ احساسات، تفکرات و رؤیاهای انسان را با خود همراه ساخته، چالش ایجاد نموده و لمسی از دنیاهای ناشناخته را به ارمغان می آورد. لازمه حضور و به نتیجه رسیدن در چنین هنر بی همتا و معماگونه ای، تمرکز، ایده پردازی و دوری از ازدحام و جنجال شهرهای شلوغ و دنیای رسانه ها است. فرایند خلق هر عطر، مکاشفه ای شگفت انگیز است که نگارش آن با قلم هایی از جنس عصاره های طبیعی، بکرترین و بیاد ماندنی ترین آثار هنری را به مخاطبان آزاد اندیش، هنرمند و هنر شناس، عرضه خواهد کرد."  Hiram Green

مشاهده عطر های سایت لوکس بایر

Tags: NOSES hiram green

ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: