20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

جواهرات ایتالیایی معرفی عطرهای Bvlgari

جواهرات ایتالیایی معرفی عطرهای Bvlgari

جواهرات ایتالیایی

معرفی عطرهای Bvlgari

 

یکی از نام های مطرح و پرطرفدار دنیای کالاهای لوکس و فاخرکه بواسطه طراحی و ساخت محصولاتی نفیس، مدرن و منحصربفرد، همواره با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شده است؛ خانه ایتالیایی Bvlgari است. مؤسس این برند، جواهرسازی یونانی بنام Sotirios Voulgaris است که پس از یادگیری شیوه های طراحی و ساخت زیور آلات، در سال 1877 عازم ایتالیا شد. پس از اینکه وولگاریس، تجاربی را در زمینه ساخت و فروش زیور آلات در شهرهایی نظیر ناپل کسب کرد؛ در سال 1884 عازم رم شد. وولگاریس، در رم بواسطه همکاری با طراحان و فروشندگان بنام جواهرات و کالاهای لوکس، به طراحی محبوب در نزد اشراف و خانواده های سلطنتی تبدیل شد. موفقیت و محبوبیت این طراح یونانی، وی را بر آن داشت تا در سال 1884، کارگاه اختصاصی خود را با عنوان Bvlgari در رم افتتاح کند. این عنوان که از نام خانوادگی مؤسس برند گرفته شده است؛ خیلی زود به جایگاهی رفیع در نزد مخاطبان و اشراف دست یافت و نام بولگاری، بعنوان برندی که در تهیه کالاهای لوکس و جواهرات بی نظیر است؛ در شهر رم پیچید.

موفقیت های روز افزون این برند و کالاهای لوکس آن، موجب شد تا با وولگاریس با همکاری خانواده خود، نخستین فروشگاه اختصاصی از زیور آلات و اکسسواری بولگاری را در رم افتتاح کنند. این فروشگاه، عاملی برای توسعه و پیشرفت مضاعف برند شده و به مرور، نام بولگاری مرزهای ایتالیا را درنوردید و فروشگاه های بولگاری در سال 1970 در شهرهایی نظیر پاریس، ژنو، مونت کارلو و نیویورک؛ محصولات این برند رابه مشتریان خود ارائه می کردند.

با گذشت یک قرن از تولد این برند پر آوازه ایتالیایی، امروزه محصولات مختلفی از سوی بولگاری و در بیش از 300 فروشگاه لوکس ارائه می شوند. جواهرات، ساعت، کالاهای چرمی و اکسسواری و پوشاک، محصولات پرطرفدار این برند هستند که برای بسیاری از علاقمندان مد و کالاهای لوکس به انتخاب اول تبدیل شده اند. همگام با موفقیت های گسترده بولگاری در صنعت جواهرات و مد، لاین عطرسازی این برند لوکس نیز مسیری موفق را طی کرده است و همچون دیگر محصولات محبوب این خانه، عطرهای بولگاری نیز با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان عطر مواجه شده اند.

لاین عطرسازی بولگاری، در اوایل دهه 1990 و در همکاری با گروهی از عطرسازان مطرح، افتتاح شد. عطرهای بولگاری، در گروه عطرهای دیزاینر-پرستیژی جای می گیرند که همواره به کیفیت و نو آوری توجه ویژه ای دارند و علاوه بر آن، به اصول و سنت های عطرسازی فاخر و نیز روح هنری برند، وفادار هستند. این برند محبوب و پر آوازه، تا به امروز شش مجموعه عطر در قالب محصولات تولید انبوه و نیز دو مجموعه از عطرهای فاخر و هنری را ارائه کرده که در ادامه نگاهی خواهیم داشت به این مجموعه ها و عطرهای آن ها.

 

Eau Parfumee

نخستین عطری که از سوی بولگاری معرفی و بعنوان اثری بدیع، خلاقانه و مدرن، مورد توجه واقع شد؛ عطری با عنوان Eau Parfumee au The Vert بود که در همکاری با یکی از هنرمندان جاودانه عطرسازی مدرن، ژان کلود اله نا، ساخته و در سال 1992 معرفی شد. عطری سبز، شاداب، شفاف و چند لایه که از همراهی چای و مرکبات با ادویه هایی همچون هل، فضای زیبای خود را شکل داده و با ادغام در زمینه هایی چوبی و گل بو، به کمال می رسد. این عطر بیاد ماندنی، پایه گذار شکل گیری یکی از دو مجموعه عطر فاخر و هنری لاین عطرسازی بولگاری شد؛ مجموعه ای تحت عنوان Eau Parfumee که آثار ارزنده ای با الهام از فرمول عطر اصلی، در سال های اخیر به آن اضافه شده است.

Eau Parfumee au The Blanc محصول 2003، یگی دیگر از آثار این مجموعه است که تازگی خود را اینبار از هم نشینی چای با مشک، فلفل سیاه و آرتمیسیا در فضایی خاکی، سبز و ادویه ای- پودری گرفته است. Eau Parfumee au The Rouge عنوان عطر دیگری از این مجموعه است که اینبار، فضای سبز و گیرای عطر اصلی را با لایه هایی میوه ای و رزینی از انجیر و صمغ های درختی آراسته است؛ عطری که Olivier Polge خالق آن است و در سال2006 معرفی شد.

Jacques Cavallier که یکی از عطرسازان مطرح و از مهم ترین هنرمندان عطرساز خانه بولگاری است؛ پس از موفقیت Eau Parfumee au The Blanc در سال 2003، اثر دیگری برای این مجموعه خلق کرد که در سال 2015 به مجموعه اضافه شد. Eau Parfumee au The Noir عطری است که با ارائه فضایی دودی، تاریک و چرکین از همراهی چرم و عود با تنباکو، چای و رز، فضایی متفاوت از دیگر آثار این مجموعه را دنبال می کند. دیگر عطری که در سال 2015 به این مجموعه اضافه شد؛ اثری با فضایی شفاف، تمیز، سبز و پودری از اسطوخودوس، بنفشه و زنبق با عنوان Eau Parfumee au The Bleu است که حول محور چای بوی عطر اصلی شکل گرفته است.

 

The Classic

The Classic عنوان مجموعه ای از عطرهای مردانه بولگاری است که با عطر Bvlgari Pour Homme در سال 1994 متولد شد. عطری سبز، چوبی و ادویه ای که بر ستون هایی از چای، مشک، نوت های چوبی و ادویه ها استوار شده و با قلبی گل بو-ادویه ای و لایه هایی آلدهایدی آراسته می شود تا نمایشی باشکوه از ادای دین بولگاری به ترکیبات آروماتیک-فوژه باشد. این عطر که توسط Jacques Cavallier ساخته شده است؛ در ادامه دنباله های مختلفی به خود دید که موجب تداوم موفقیت های آن در سال های اخیر شده است. نمایشی مدرن با محوریت فضای عطر اصلی که در لایه هایی مرکباتی، سبز و رزینی-کهربایی جریان یافته است در عطر Bvlgari Pour Homme Soir محصول 2006، یکی از آثار قابل توجه این مجموعه است.

از میان عطرهای مختلفی که بولگاری تا به امروز ارائه داده است؛ یکی از آثار این لاین، به واقع شاهکاری بزرگ و بیاد ماندنی است. عطر Black محصول 1998 که توسط یکی از هنرمندان بنام دنیای عطرسازی، Annick Menardo، خلق شده است؛ از آثار برجسته و بیاد ماندنی دنیای عطر است. عطری از وجوه گیاهی-تلخ، دودی، تاریک و حیوانی چرم که با پس زمینه هایی از مشک، چای و خزه بر آن ها تأکید شده و با هاله ای کهربایی-وانیلی و پودری، نرم شده است.

 

Omnia

یکی دیگر از عطرهای بولگاری که مورد استقبال قرار گرفته و مجموعه ای مجزا را به خود اختصاص داده؛ عطر Omnia محصول 2003 است. اثری از آلبرتو موریلاس که رایحه ای اغواگر، لذیذ و گیرا از همراهی ادویه ها با چای، شکلات، بادام و مرکبات دارد و با پایه ای دودی-چوبی و صمغی، عمیق و اسرار آمیز شده است. ترکیب گل بو- میوه ای، سبز و تازه Omnia Crystalline محصول 2005؛ نمایش مرکباتی-میوه ای، گل بو- زعفرانی و چوبی Omnia Indian Garnet محصول 2014 و در نهایت، فضای خامه ای- گل بو، کاکائویی-چوبی و میوه ای Omnia Paraiba محصول 2015 تعدادی از دنباله های موفق این عطر به شمار می روند.

 

Aqva

عطر آکوا بولگاری یکی از آثار شاخص و ممتاز این لاین عطرسازی است که نمادی از نگاه نو و مبتکرانه این لاین به عطرسازی است. رایحه شاداب دریایی-گیاهی این عطر که با درخشش مرکبات بر آن تأکید شده و با لمسی چوبی کامل می شود؛ توسط Jacques Cavallier طراحی شده است. عطری که موفقیت خیره کننده ای را برای لاین عطرسازی بولگاری به ارمغان آورد و الهام بخش بسیاری از طراحان برای ساخت عطرهای دریایی-آبی شد.

از میان دنباله های مختلفی که برای این عطر ارائه شده، می توان به این موارد اشاره کرد: تأکید بر فضای دریایی و شاداب عطر اصلی با نوت هایی همچون لیمو، نعنا و نوت های آبی در Toniq محصول 2011؛ تفسیری سبز، تمیز و گیاهی در Marine محصول 2008؛ نمایشی پیچیده و غافلگیر کننده که از همراهی کندر، پچولی و پرتقال با فضای عطر اصلی شکل گرفته در Amara محصول 2014 و عطر دریایی-عنبری، کهربایی و مرکباتی-آبی Atlantiqve محصول 2017.

 

Bvlgari Man

یکی دیگر از عطرهای محبوب و موفق بولگاری، عطر Bvlgari Man محصول 2010 اثر دیگری از موریلاس است. عطری شاداب، نشاط بخش و چند لایه که طراوت خود را از همراهی برگ های بنفشه و گل های آبی با ترنج و گلابی گرفته و با ادغام در لایه هایی صمغی-دودی از بنزویین و عسل و پایه ای چوبی-خاکی از وتیور، صندل و کشمران، کامل شده است.

خنکای آرامش بخش حاصل از مرکباتی همچون گریپ فروت و ترنج که با کاکتوس در هم آمیخته و بر پایه های چوبی عطر اصلی بنا شده اند در ManExtremeمحصول 2013 و آکورد چرمی تنیده شده در لایه هایی دودی، پودری و نوشیدنی از تنباکو، گایاک، زنبق و رام در Man In Black دنباله های موفق و محبوب این عطر به شمار می روند.

 

Goldea

Goldea یکی از مجموعه های جدید بولگاری است که با عطر خامه ای-شیرین، گل بو-میوه ای و کهربایی-صمغی Goldea، همکاری دیگری از آلبرتو موریلاس و بولگاری، در سال 2015 معرفی شد. همراهی رز، گل صد تومانی و مشک با لایه هایی از میوه ها، کندر و صندل در Rose Goldea محصول 2016 و عطر گل بو، ایندولیک-جانوری و چوبی Goldea The Roman Night محصول 2017؛ دو عطر دیگر این مجموعه هستند.

 

Splendida

Splendida مجموعه دیگری از عطرهای بولگاری است که دربردارنده بازسازی برخی از موفق ترین عطرهای زنانه این لاین عطرسازی است که در سال 2017 معرفی شد. عطرهایی که علاوه بر ارائه رویکردهایی نوین و مدرن در زمان خود، به آثاری شاخص و مرجع در میان عطرهای زنانه و گروه های بویایی خود تبدیل شده اند. Iris d’Or یکی از این عطرها است که رایحه ای سبز، شفاف، نرم و آبدار از همراهی زنبق و نوت های سبز با صندل و تونکا را به نمایش می گذارد. فضای این عطر الهام گرفته از عطر Bvlgari Pour Femme محصول 1994 است که توسط Sophia Grojsman ساخته شده است.

Jasmin Noir نیز بازگشتی به فضای عطر بیاد ماندنی خانه بولگاری با همین عنوان است که در سال 2008 با موفقیت بی نظیری مواجه شد. عطری با رایحه ای پودری، چوبی و صمغی حول محوری از گاردنیا، تونکا و کشمران. Rose Rose نیز عطری از وجوه میوه ای، پودری و نرم رز است که بر پایه ای از وتیور، مشک و صندل شکل گرفته و بازسازی یکی دیگر از عطرهای موفق بولگاری با عنوان Rose Essentielle محصول 2006 است.

 

Le Gemme

Le Gemme مجموعه ای از عطرهای لوکس، هنری و فاخر لاین عطرسازی پر آوازه و موفق بولگاری است. مجموعه ای از روایح پالوده، غنی و اسرار آمیز که هر یک روایتگر داستانی پر رمز و راز و اعجاب انگیز از زبان روایح هستند. این مجموعه که نمایشی از بزرگی و بی همتایی بولگاری در عرصه طراحی و ساخت کالاهای لوکس و جواهرات است؛ با بطری هایی شکیل و منحصربفرد که توسط درب هایی تزیین شده با سنگ های قیمتی پوشیده شده اند؛ به نحو احسن خود را بعنوان نمادی از قدرت و نبوغ بولگاری در خلق آثار هنری نفیس، معرفی می کنند. این مجموعه که شامل عطرهایی زنانه و مردانه در قالب چند زیر مجموعه است؛ با معرفی شش عطر زنانه در سال 2014 رو نمایی شد.

آکورد کهربایی شیرین، صمغی و پودری که در لایه هایی تنباکویی-دودی، چوبی و رزینی-گیاهی توسعه سافته است؛ فضای عطر Noorah را شکل داده است. Lilaia عطری از تازگی سبز نعنا و پرتقال است که با سایه هایی صمغی، دودی و گیاهی-خشک، عمیق شده است. همراهی شیرین، شاداب و مطبوع هلو و لیمو با قلبی گل بو-ایندولیک از یاس و شکوفه پرتقال بر پایه ای رزینی-خاکی از پچولی، Maravilla را به عطری موفق تبدیل کرد. Amarena عطری پودری، میوه ای و شیرین از رز، گیلاس، تونکا و مریم است. تلفیقی از فضاهای پودری، سبز، ادویه ای و گیاهی که حول محوری از بنفشه، هلیوتروپ و اسطوخودوس شکل گرفته است؛ Ashlemah را پدید می آورد. Calaluna عطری مرموز و غریب است که لایه هایی پودری و جانوری را از همراهی آکورد شیر با زنبق و هلیوتروپ ایجاد کرده و آن را در لایه هایی ادویه ای و گیاهی-مشک بو از هل و آمبرته بسط داده است. Daniela(Roche) Andrier خالق این شش عطر است که در ادامه، سه عطر دیگر در زیر مجموعه ای تحت عنوان Le Gemme Orientali را در سال 2015 به این مجموعه اضافه کرد.

همراهی اغواگر و اسرار آمیز رز، زعفران و ادویه ها با خرما، چرم و تنباکو در Selima؛ عود صمغی، دودی و خاکی نقش بسته بر بستری از یاس در Lazulia و آکورد کهربای صمغی، دارچینی، خاکی و دودی نرم شده با شیرینی خامه ای ایلنگ در Zahira؛ سه عطر زیر مجموعه Le Gemme Orientali هستند که در سال 2015 ارائه شده اند. Le Gemme Imperiali عنوان زیر مجموعه ای دیگر از این کلکسیون لوکس است که با سه عطر زنانه در سال 2016 عرضه شد. Splendia با رایحه ای سبز، ایندولیک و شیری از مگنولیا و نرگس که در پایه ای چوبی، خاکی و نمکین از خزه ادغام شده اند؛ Irina با نمایشی گل بو، شفاف، آبی و میوه ای از همراهی مگنولیا و یاس با مشک و در نهایت، هم نشینی رز و مگنولیا در فضایی میوه ای، نمناک و پودری در Desiria؛ سه عطر زیر مجموعه Le Gemme Imperiali را پدید آورده است.

Le Gemme Man زیر مجموعه دیگری از عطرهای فاخر و نفیس مجموعه Le Gemme هستند و چنانکه از نام آن مشخص است؛ در بردارنده عطرهای مردانه این مجموعه است. این مجموعه اسرار آمیز و زیبا، در همکاری با هنرمند عطرساز، Jacques Cavallier، ساخته شده اند و شامل شش عطر است که در سال 2016 به مخاطبان عرضه شده اند. یکی از اعجاب انگیزترین عطرهای این مجموعه، عطری با عنوان Onekh، ارائه گر آکورد چرمی سرکش و غریبی است که با حجم بالایی از لابدانوم، رزین های چوبی و نوت های جانوری طراحی شده و با زمینه ای خاکی-ادویه ای همراهی می شود. Malakeos عطری از آکورد مشک گیاهی و تمیز است که با اسطوخودوس برجسته شده و لمسی شیرین، میوه ای و چوبی از شمعدانی و خزه را به خود می بیند. Gyan نمایشی تحسین بر انگیز از پچولی جریان یافته در فضایی صمغی-دودی و خاکی است که با نوازشی ایندولیک از گل های سفید، شاداب و مرطوب می شود. آمبروکسان پودری-شیرین، چوبی و ادویه ای نرم و تازه شده با مرکبات، فضای Tygar را شکل داده است. در Garanat چهره ای شرقی-ادویه ای از رز که در فضایی دودی، صمغی و تاریک جریان دارد؛ به نمایش در آمده است. Ambero نیز فضایی کهربایی-دودی را ارائه می کند که با حجم بالایی از کندر، روحانی و متعالی شده و با نوارهایی خاکی و تند و از زنجبیل و زعفران، آذین بندی شده است.

 

 

لاین عطرسازی بولگاری، بخشی از خاطرات دوستداران عطر و مخاطبان دنیای روایح است. نامی که با بسیاری از آثار خود، به قلب شهروندان جهان عطر راه یافت و جایگاهی ویژه را در میان خانه های مد و پرستیژی که نگاهی حرفه ای به عطرسازی دارند را به خود اختصاص داد. بولگاری، از نخستین روزهای فعالیت های خود تا به امروز، همواره در مسیر تعالی، درخشش و موفقیت حرکت کرده است؛ در صنعت مد و جواهرات، موفق بوده و اکنون در عالم عطرسازی، محبوب و مرجع است. داستان عطرسازی این برند پر آوازه، با ارائه عطرهایی شفاف، پالوده و ساده در قالب مجموعه لوکس و نفیس Le Gemme وارد فصلی تازه شده است که با پایبندی به ریشه ها و خاستگاه این برند، نام این مجموعه و نام لاین عطرسازی بولگاری را در آینده ای نزدیک مجددا بر سر زبان ها خواهد انداخت. بولگاری و عطرهای آن، مجموعه ای از تجمل، زیبایی، اصالت و خلاقیت هستند که همچون صنعت مد و زیور آلات، برای همیشه در تاریخ عطرسازی ماندگار و ستودنی، خواهد درخشید.

 

مشاهده برند های عطر لوکس بایر

 

 

 


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: