20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

عصاره ایتالیا مروری بر آثار خانه Eau D'Italie

عصاره ایتالیا مروری بر آثار خانه Eau D'Italie

عصاره ایتالیا
مروری بر آثار خانه Eau D'Italie

در افسانه های ایتالیا از "نپتون"، خدای دریاها در روم باستان، بعنوان پدید آورنده شهر "پوزیتانو" یاد می شود. شهری که در زمان امپراطوری روم ساخته شد و در قرن شانزدهم و هفدهم، به مرکز تجاری تأثیرگذار و مهمی در ساحل "آمالفی" و منطقه مدیترانه تبدیل شد. پوزیتانو که به شهر نقاش ها شهرت دارد؛ در اواسط قرن نوزدهم، همچون دیگر شهرهای جنوب ایتالیا، اسیر رکود، افول، تخریب و انزوا شد و تا اواسط قرن بیستم و پایان دوران سیاه جنگ جهانی دوم، این وضعیت ادامه پیدا کرد.
 در سال 1951، چهار برادر از خانواده اصیل و خوشنام اهل ناپل، Sersale، در پوزیتانو گرد هم آمدند و تصمیم به احیای سنت ها و رسوم زیبای خانوادگی خود گرفتند. مهمان نوازی، انسان دوستی و دعوت به تعقل و آرامش و لذت بردن از زیبایی های جهان، که به نوعی حرکت در مسیر به فراموشی سپردن دوران تاریک جنگ بود؛ هدفی است که برادران سرساله را ترغیب به افتتاح هتلی ویژه در ویلای تابستانی خود می کند. هتل Le Sirenuse در این سال و توسط "مارکِز سرساله" در پوزیتانو، افتتاح شد. فضای منحصربفرد و اثرگذار هتل لو سیرنوز که از تلفیق معماری قلعه های قدیمی با طراحی مدرن شکل گرفته است؛ در کنار زیبایی های چشم نواز و مسحور کننده پوزیتانو که در محیط آرام و رؤیایی ساحل آمالفی در جنوب ایتالیا واقع شده است؛ موجب شد تا این هتل ویژه، در مدتی کوتاه مورد توجه واقع شود و به نماد سبک و شیوه ایتالیایی تبدیل شود. این هتل پنج ستاره، امروزه بعنوان یکی از گرانقیمت ترین هتل های جهان، پذیرای گردشگران است و هر یک از اعضای خاندان سرساله، در هر برهه از زمان، نقش بسزایی در پیشرفت و معرفی شایسته این میراث خانوادگی، ایفا کرده اند.


یکی از چهره های تأثیرگذار و بعبارتی، تأثیرگذارترین عضو این خانواده، Marina Sersale، فرزند یکی از بنیانگذاران هتل، "پائولو سرساله"، است. مارینا به همراه همسر خود، Sebastiلn Alvarez Murena لاین عطرسازی این خانواده را راه اندازی کرد. در سال 2004 و به افتخار بیش از نیم قرن فعالیت و موفقیت هتل لی سیرِنوزه، مارینا تصمیم به کار بر روی پروژه ای ویژه و باشکوه می گیرد تا از این طریق، نمادی از هتل مشهور بزرگ خانوادگی، شهر زیبای پوزیتانو، جنوب ایتالیا و ساحل آمالفی را به جهان معرفی کند. این ایده، با شروع به ساخت عطری با عنوان Eau D'Italie در همکاری با Bertrand Duchaufour در سال 2004 آغاز می شود. سال 2005، معرفی عطر منحصربفرد و شگفت انگیز "او د ایتالی"، تحسین همگان را بر می انگیزد.
"او د ایتالی"، عطری منحصربفرد و نامتعارف است که حول آکوردهای معدنی و خاکی شکل گرفته است. آکورد خاکی ویژه ای از سفال در مرکزیت ترکیب بکار رفته است. اما این عطر، از آغاز، نیز شگفت انگیز و غافلگیر کننده عمل می کند. کندر، رزین ها و صمغ های گیاهی به همراه ترنج و بوته های انگور سیاه در آغاز، به قلبی برجسته از سفال، مریم و مگنولیا می پیوندند و با تأکید بر پایه ای فاخر و پیچیده از عنبر، مشک، پچولی، سدر، خزه و میخک زرد شیرین، "او د ایتالی" به رایحه ای بدیع و افسونگر تبدیل می شود که تحسین همگان را بر می انگیزد و مورد توجه واقع می شود.
موفقیت "او د ایتالی"، مارینا و سباستین را به ادامه فعالیت در جهان عطر ترغیب می کند و بدین ترتیب در سال 2005 خانه عطرسازی "او د ایتالی" توسط ماریا سرساله و سباستین موره نا، راه اندازی می شود. عطر "او د ایتالی"، که بعنوان یک کولون متفاوت، خیلی زود نظر دوستداران عطرهای هنری را به خود جلب کرد؛ در قالب محافظ پوست، لوسیون بدن، ژل حمام و محصولاتی از این قبیل نیز ارائه شد تا خط تولیدی مواد آرایشی و زیبایی این خانه نیز، راه اندازی شود.
مارینا در ادامه همکاری با داشافو، در سال 2006، سه عطر باشکوه دیگر به آثار او د ایتالی اضافه کرد. الهام از جنگل های زیبای منطقه "آمبریا" در یک روز بارانی،  Bois D'Ombrie را پدید آورد. عطری قدرتمند و تحسین بر انگیز که بواسطه تلفیق فضایی آکنده از روایح طبیعی و اعجاب انگیز با ریشه های عطرسازی ایتالیایی، به یکی از آثار برجسته کارنامه داشافو و خانه او د ایتالی تبدیل شد. این عطر، نوت های نوشیدنی را با فضایی از صمغ ها و بخور همراه می کند و با لمسی از گیاهان و بذر هویج، در پایه ای پیچیده و غنی از چرم، تنباکو، پچولی و وتیور ادغام می شود. Paestum Rose پرداختی به فضای باستانی "پائستوم" و روزهای شکوه امپراطوری روم است. بنایی که ریشه های عطرسازی ایتالیا را مربوط به آن می دانند. این عطر، قلبی لطیف و نشاط آور و در عین حال اسرار آمیز از همراهی رز و اوسمانتوس با فلفل، گیشنیز و مر را به زیبایی در پایه ای از بخور، چوب های نفیس، پاپیروس و گیاهان می آمیزد تا همگان را مسحور رایحه منحصربفرد خود کند. Sinne L'Hiver سفری به سیه نا و عطری از زمستانه های این منطقه است. عطری سبز و اسرار آمیز از همراهی حجم بالای نوت های گیاهی و سرخسی که با طراوت و خشکی در هم تنیده ای، در فضایی دودی و تاریک از گایاک و کندر ادغام شده و در لایه هایی از قارچ توبِر، لادن و شمعدانی، کامل می شود؛ تا یکبار دیگر دوستداران عطر از همکاری این لاین ویژه و ستودنی با برتراند داشافو، شگفت زده شوند.
ادامه روند ارائه عطرهای متفاوت و زیبای او د ایتالی، در همکاری با برتراند داشافو، دو عطر تحسین بر انگیز دیگر در سال 2008 به این مجموعه اضافه کرد. Magnolia Romana، عطری از وجوه مختلف  عصاره گرانقیمت و کمیاب مگنولیا است. تازگی، طراوت و نشاط این آکورد، در همراهی با ریحان، نوت های آبی، شکوفه مرکبات و ترنج، برجسته شده است. از سوی دیگر، با استفاده هنرمندانه از نوت های گیاهی خشک، سوزنی برگ ها، سدر و مریم، وجوه اغواگر و گرم این آکورد به زیبایی در مقابل طراوت و تازگی شروع عطر قرار می گیرد تا مگنولیا رومانا، همچون دیگر عطرهای این خانه، اثری بدیع و شگفت انگیز شود. همچون مگنولیا رومانا، دیگر عطری که در توسط داشافو برای او د ایتالی ساخته شد و در سال 2008 معرفی شد؛ به زیبایی در فضایی چالش بر انگیز و منحصربفرد جریان دارد. Baume Du Doge  عطری کهربایی است که با استفاده از صمغ های لابدانوم، مر، بنزویین و کندر در کنار دارچین و دیگر ادویه ها شکل گرفته است تا نمایشی چند وجهی از وجوه دودی، خاکی و جانوری عنبر را ارائه داده و این فضای اسرار آمیز را با طراوت گیاهان تازه و مرکبات، همراه سازد تا از این طریق، رایحه ای اعجاب انگیز دیگری به آثار این لاین اضافه گردد.


Alberto Morillas  دیگر عطرساز بزرگی است که با او د ایتالی به همکاری پرداخته است. آنچه از همکاری موریلاس و او د ایتالی حاصل شد؛ بدیع و مسحور کننده است. عطری فاخر و منحصربفرد که زمان زیادی صرف ساخت آکوردهای اوسمانتوس و نیلوفر آبی در آن شد تا با ارائه فضایی از تلفیق مؤلفه های عطرسازی موریلاس و شیوه های عطرسازی ایتالیایی، دوستداران عطر را شگفت زده کند. Au Lac  که در سال 2010 معرفی شد؛ عطری از نیلوفر آبی و اوسمانتوس است که در قلبی از یاس، رز، کهربا و پاپیروس ادغام شده و با فضایی آمیخته از لطافت و تازگی، بر بستری سبز و مرکباتی جریان می یابد.
Jardin Du Poete ادامه همکاری های مارینا و داشافو است که در سال 2011 معرفی شد. عطری از درخشش نارنج و گریپ فروت که با تلخی سبز و طبیعی گیاهان و ریحان همراه شده و در لایه هایی از گل پایا، وتیور، مشک و فلفل کامل می شود.
عطری سراسر لطافت و تازگی از همراهی نوت های گل بو مانند رز، فریزیا و کاملیا با آکورد هلو بر پایه ای از چوب و مشک، با نام Un Bateau Pour Capri محصول 2012 او د ایتالیایی است که در همکاری با Jacques Cavallier ساخته شد. دومین همکاری خانه با "آلبرتو موریلاس" با عنوان Acqua Decima  در سال 2013 معرفی شد. "آکوا دسیما" عطری مفرح و آرامش بخش است که به زیبایی از ترکیب روغن های لیمو، ماندارین و بهار نارنج شکل گرفته است و با همراهی نعنا و نوت های آروماتیک، در پایه ای از چوب ها و وتیور کامل می شود.


Graine De Joie یکی از موفق ترین عطرهای او د ایتالی است که در سال 2014 و در همکاری با Daphne Bugey ساخته شد. گرِین دو جوی، ترکیبی اغواگر و لذیذ از همراهی آکوردهایی مانند انار و انگور با قلبی درخشان و پودری از فریزیا و نوت های گل بو است که بر بستری شیرین و خوشمزه، در پایه ای از مشک و چوب ها ادغام می شود. پرداخت به فضاهای لذیذ و اغواگر وانیلی در سال 2015 و با عطر تحسین شده Morn To Dusk ادامه یافت. اثری از هنرمند برجسته، Annick Menardo، پرداختی متفاوت، اما نفیس و مسحور کننده به وانیل داشته است و با همراهی بنزویین، مشک و گل ها، در ترکیبی ساده اما قدرتمند و عمیق که در فضاهای پودری، دودی و لذیذ جریان دارد؛ عطری برجسته و ممتاز در این سبک را برای او د ایتالی به ارمغان آورده است.
"او د ایتالی"، پرداختی معطر، ارزنده و شگفت انگیز به ایده های مارینا است. از هتل لی سیرنوزه تا پوزیتانو و جنوب ایتالیا. سفری به ایتالیای مدرن که به زیبایی، نمادهایی از تاریخ و دوران باستان را در خود دارد. از آرامش سواحل مدیترانه تا رایحه جنگل ها، کوهپایه های آلپ و معماری های باشکوه، به زیبایی در قالب روایح زیبا و پالوده این مجموعه به نمایش در آمده اند. روایحی نفیس، عمیق و منحصربفرد که با صرف زمان و هزینه های بالا، بدست هنرمندان بزرگ جهان عطر و با استفاده از مواد مرغوب و روغن های گرانقیمت ساخته می شوند؛ تا همچون عصاره هایی جادویی و داستان سرا، هر دوستدار هنر، تمدن، تاریخ و طبیعت را، با خود به مکان هایی بکر و مناظری خیره کننده از ایتالیا رهسپار کنند. ماجراجویی ها و آفرینش عطرهای شگفت انگیز او د ایتالی، در جهان عطر ادامه خواهد یافت؛ تا عصاره هایی ناب و خیال انگیز از ایتالیا، تلفیقی از مدرنیته و سنت، تاریخ و طبیعت را، به عاشقان زیبایی و آرامش در اقصی نقاط دنیا، تقدیم کنند.
مشاهده عطر های برند eau d italie


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: