20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

سفر، خاطره، رایحه: ماجراجویی در دنیای روایح! معرفی عطرهای Memo Paris

سفر، خاطره، رایحه: ماجراجویی در دنیای روایح! معرفی عطرهای Memo Paris

سفر، خاطره، رایحه: ماجراجویی در دنیای روایح!

معرفی عطرهای Memo Paris

 

خانه عطرسازی Memo Paris، ارائه گر مجموعه ای از عطرهای هنری و مدرن است که با وفاداری به شیوه ها و ریشه های عطرسازی فرانسه، در سال 2007 و توسط یک زوج ماجراجو و دوستدار سفر، راه اندازی شد. داستان "مِمو"، پس از ملاقات John Molloy و Clara Molloy آغاز می شود. در این ملاقات، این دو متوجه می شوند که احساسات مشترک و دیدگاه های یکسانی در رابطه با سفر به نقاط بکر و ماجراجویی در سرزمین های دور دست دارند و بدین ترتیب، داستانه عاشقانه این زوج هنرمند و ماجراجو، با سفر به نقاط مختلف جهان، آغاز می شود. خاطرات و مشاهدات مختلف و فوق العاده ای که برای جان و کلارا در طول این سفرها حاصل شد؛ آنان را به فکر ثبت این لحظات شگفت انگیز و به اشتراک گذاشتن آن ها با سایرین می اندازد و این زوج، بهترین شیوه برای بیان این احساسات و خاطرات منحصربفرد را، استفاده از زبان رایحه می یابند. به منظور ارائه تصاویری بدیع و ارزشمند و خلق ترجمه های بویایی شگفت انگیز و بیاد ماندنی از سفرها و ماجراجویی های خود، جان و کلارا، با گروهی از طراحان هنری در زمینه عکسبرداری، فلیمسازی و طراحی به همکاری پرداخته و تجربیات و مشاهدات خود از این مکاشفات و مسافرت های هیجان انگیز را با این گروه از طراحان به اشتراک می گذارند تا تصویرسازی های معطر حاصل، ملموس ترین تصاویر از این خاطرات را به نمایش بگذارند.

Clara Molloy که یک نویسنده فعال در زمینه عطر و ادکلن است؛ عنوان Memo را با الهام از تمامی لحظات و خاطرات خود از سفرهای متعدد و متفاوت خود برای این مجموعه بر می گزیند. شهرها، فرهنگ های مختلف، تمدن ها و مکان های باستانی، سرزمین های ناشناخته و طبیعت بکر و وحشی، همه و همه در دفتر خاطرات و سفرنامه کلارا به ثبت رسیده اند و اکنون بعنوان یک منبع الهام منحصربفرد، در اختیار تیم طراح قرار داده شده اند. پس از شکل گیری طرح های مقدماتی و مشخص شدن فضاهی مورد نظر، عطرساز گزینه کار، مبتکر و خلاقی بنام Alienor Massene، بعنوان هنرمند عطرسازی که مسئول ساخت فرمول ها و ترکیب عطرهای خانه را بر عهده دارد؛ انتخاب شد.

کلارا و جان، در همکاری با گروه طراح و نیز هنرمند عطرساز، Alienor Massene، کار ساخت عطرهای ممو را در سال 2006 آغاز کردند و پس از طی فرایندی طولانی و ساعت ها کار و آزمایش بر روی ایده ها و طرح های مختلف، نخستین مجموعه از عطرهای این لاین عطرسازی در سال 2007 به جهان عطر معرفی شد. علاوه بر معرفی چندین مجموعه از عطرهایی نفیس و تحسین بر انگیز تا به امروز، خانه ممو، فعالیت های خود را در زمینه محصولات بهداشتی و روغن های معطر حمام و نیز ساخت عطرهای سفارشی توسعه داده است. در این بخش، نگاهی خواهیم داشت به عطرهای این خانه که در قالب پنج مجموعه ارائه شده اند.

 

Les Echappées

این مجموعه، نخستین عطرهای داستان سرا و تصویرپرداز ممو را در سال 2007 به جهان عطر معرفی کرد. تصویر بویایی متفاوتی از سرزمین های دور دست، که یک خیال پردازی عمیق و بکر را از آسیا تا افریقا به نمایش می گذارد.

آمیزش سبزی متراکم و ناب برگ های بنفشه با رایحه افسونگر و مرموز نرگس که با قلبی گرم و پیچیده از شیرینی دارچین گرفته وانیل و خلسه نوت های نوشیدنی همراه شده اند و بر پایه ای از مشک استوار گشته در Siwa؛ رایحه ای درخشان، خامه ای و آبدار از گلابی و گل های تیاره که با اغواگری های ایندولیک و حجیم مریم همراه شده اند و در لایه هایی از زنبق، مشک و صندل به جریان افتاده اند در Sundance؛ نمایشی مطبوع و درخشان از اوسمانتوس و یاس در Inlé که بر بستری سبز و پودری از نعنا و زنبق جریان یافته و در لایه هایی گیاهی و دودی از ماته و درمنه کامل می شود؛ و در نهایت، عطر چندلایه و تحسین بر انگیز Lalibela که گرمای مطبوع وانیل را با بستری تاریک، اغواگر و اسرار آمیز از ارکید، بخور و تنباکو همراه ساخته و با تازگی مطبوع نارگیل و رایحه مخملی رز، کامل کرده است؛ نخستین آثار ممو هستند که در سال 2007 ارائه شدند.

رایحه نامتعارف، زیبا و شگفت انگیز برخاسته از دسته گل پودری، خامه ای، عسلی و کمی نمکین عطر Jannat که در درخشش سبز، تازه و خیره کننده و خاطره انگیز ترنج، لیمو و پتیت گرین به نمایش در آمده است؛ در سال 2008 موفقیت ویژه ای برای خانه به ارمغان آورد. 2009، سال ارائه عطری با عنوان Moon Safari است که به مناسبت چهلمین سال قدم نهادن نخستین انسان بر ماه ساخته شده بود. رایحه ای درخشان و تازه از نوت های مرکباتی که پس از شروعی گل بو و سبز، رو نمایی شده و با در آغوش گرفتن وتیور چوبی و غنی، در پایه ای از چرم و تونکا فرود می آید.

آکورد آمبر شکل گرفته از همراهی حجم بالایی از لادن با اپوپوناکس، تونکا و وانیل که در لایه هایی از زنبق، ترنج و سرو ادغام شده است؛ در سال 2010 عطر Manoa را به این مجموعه اضافه کرد. Shams Oud با رایحه ای چند وجهی که از همراهی آکورد کهربایی شیرین و صمغی با وجوه دودی و تاریک عود در لایه هایی ادویه ای، گیاهی و وتیوری شکل گرفته است؛ به همراه انفجاری از فضاهای کلاسیک-تمیز گل های سفید که در لایه هایی از وانیل ملایم و مخملی، هلیوتروپ و مشک پودری و نیز رزین ها تنیده شده است در Granada، دو اثری هستند که در سال 2011 به این مجموعه اضافه شدند.

اگرچه تولید عطر ویژه Moon Safari، متوقف شد؛ اما در سال 2012، دنباله ای جدید بر پایه این عطر موفق از سوی ممو معرفی شد. Moon Fever، درخشش مرکباتی فرمول اولیه را با حجم بالایی از لیموی شاه پسند ارتقا داده است و به زیبایی این رایحه نشاط بخش را در پایه ای چرمی-وتیوری ادغام نموده است. تلفیقی از وجوه صمغی، دودی و خاکی-چرکین عود با ویژگی های میوه ای و شیرین آن بر بستری پودری و گل بو در Luxor Oud، به همراه عطر کهربایی، صمغی و وانیلی-خامه ای Quartier Latin، دو عطر دیگری هستند که ممو در سال 2012 و در قالب این مجموعه معرفی کرد.

در سال های بعد، آثاری که ممو در قالب این مجموعه معرفی کرد، عمدتا دنباله هایی بر عطرهای موفق این مجموعه بودند. عطرهایی همچون Lalibela Oud محصول 2013، و Moon Leather و Inle Iris محصول 2016، نمونه هایی از این عطرها هستند که با اضافه کردن نوت هایی همچون چرم، عود و زنبق به ترکیب هریک از عطرهای اصلی ساخته شده اند.

 

 

Cuirs Nomades

اگرچه ممو آثار ارزنده و موفق متعددی در مجموعه های خود ارائه داده است؛ اما شهرت و موفقیت های بزرگ این خانه، با معرفی این مجموعه در سال 2013 حاصل شده. مجموعه ای که در بردارنده عطرهایی شگفت انگیز و ماجراجویانه است که با الهام از سفر به نقاط مختلف ساخته شده اند و هر یک از آن ها، از محوریت یک آکورد چرمی منحصربفرد شکل گرفته اند که با نوت های محبوب و نمادهای سرزمین مورد نظر ترکیب شده است.

رایحه در هم تنیده و اسرار آمیز دانه های سرو کوهی که با وجوه دودی گیاه ماته ادغام شده اند و بر پایه ای تاریک و دودی از چرم و کهربا استوار گشته اند در Irish Leather، به همراه نمایشی از یک چرم براق، سافرالینی (ماده ای که از زعفران گرفته می شود و در ساخت آکورد چرم بکار می رود) و لوکس که در قلبی سبز، گیاهی و رزینی تنیده شده و در پایه ای کهربایی-صمغی به کمال می رسد؛ در Italian Leather، دو عطری هستند که تولد این مجموعه ارزنده را در سال 2013 به جهان عطر اعلام می کنند.

تلفیقی از وجوه متالیک و میوه ای رز که در ادامه بر بستری چوبی-ادویه ای جریان یافته و در پایه ای از مشک و جیر فرو می نشیند؛ با عنوان French Leather در سال 2014 به این مجموعه اضافه شد. African Leather محصول 2015، عطری از وجوه سافرالین-جانوری چرم است که با نوت هایی همچون زعفران، زیره و مشک بر آن ها تأکید شده و در لایه هایی از عود، هل و وتیور توسعه یافته است. تفسیری تاریک، سرد، اسرار آمیز و منحصربفرد از خانواده "فوژه" که با المان های آشنای این گروه همچون اسطوخودوس، کومارین و خزه شکل گرفته است و بر بستری آروماتیک و سبز از نعنا و ریحان با پایه ای دودی و تاریک از کاج و چرم، ادغام می شود؛ در سال 2016 عطر تحسین بر انگیز Russian Leather را به این مجموعه اضافه کرد.

 

 

Graines Vagabondes

مجموعه Graines Vagabondes، مجموعه ای ویژه و متفاوت است که با الهام از نیروی جادویی و شگفت انگیز دانه ها در زندگی بخشی و قدرت خارق العاده آن ها که زمینه ساز تداوم چرخه حیات است؛ ساخته شده است. این مجموعه شامل دو عطر است که با محوریت نوت ها و روغن های گیاهی و نیز دانه ها ساخته شده اند.

درخشش منحصربفرد مرکبات که در قلبی گل بو از رز و فریزیا تنیده می شود و در پایه ای از کنجد، ماته و مشک، رایحه Kedu را کامل کرده است؛ محصول 2014 و نیز غوغای گل های سفید و شکوفه های مرکبات که حجم بالایی از سبزی مخملین سنبل را احاطه کرده اند و در پایه ای گرم، دودی و عمیق از عسل و وانیل ادغام می شوند در Ilha do Mel، محصول 2015، دو عطر این مجموعه هستند.

 

Art Land

Marfa عطری با محوریت رایحه چرب، سفید و ایندولیک مریم است که با طراحی بطری متفاوت و چشم نوازی در سال 2016 معرفی شد تا پایه گذار مجموعه ای جدید با عنوان Art Land در خانه ممو باشد. رایحه اغواگر و پیچیده مریم که با حاشیه هایی تمیز، درخشان، لطیف و خامه ای از شکوفه پرتقال و ایلنگ همراهی می شود و بر پایه ای مطبوع و غنی از وانیل، سدر و صندل به کمال می رسد؛ به زیبایی از ایده ها و داستان هایی که در پشت این مجموعه بودند؛ سخن می گوید: ادای احترام به زمین و طبیعت، در قالب رایحه ای پالوده و فاخر.

 

 

Eau de Memo

Eau de Memo، عطری لوکس، نفیس و غنی است که در یک بسته بندی شکیل و چشم نواز، به مناسبت دهمین سال فعالیت ممو در عطرسازی، در سال 2017 معرفی شد. رایحه ای شگفت انگیز و بکر از همراهی چرم و چای سبز که در هم تنیدگی دودی-گیاهی و تاریک خود را در فضایی شفاف و با طراوت از نوت های مرکباتی به نمایش گذاشته و با لمسی از غنای افسونگر و شاعرانه یاس، زنبق و مشک، این نمایش ستودنی را کامل می نماید.

 

 

 

 

Memo Paris، خانه عطرسازی متفاوت و مفهومگرایی است که پس از یک دهه آفرینش و ارائه روایحی غنی و ستودنی، امروزه به جایگاهی قابل توجه و شایسته در جهان عطرسازی رسیده است. آثار این لاین گزیده کار، بصورت محدود و در فروشگاه های لوکس و متفاوت عرضه می شوند؛ اما این گزیده کاری و اجتناب از تولید انبوه، هرگز مانعی برای درخشش و موفقیت آثار این خانه ایجاد نکرده است.

عبور از مسیری پر از چالش و فراز و نشیب و حرکت بسوی خلق آثاری مفهومگرا که ارائه گر فضاهایی متفاوت و روایحی چالش بر انگیز هستند که با الهام از از طبیعت سرکش و بکر، شهرها، تمدن ها و فرهنگ و لمس آن ها از طریق سفرهای متعدد، خلق شده اند؛ ممو را به یکی از لاین های ویژه و ستودنی عطرسازی معاصر تبدیل کرده است.

آنچه از آثار فاخر و تحسین بر انگیز این خانه به مشام می رسد؛ روایحی نشأت گرفته از عشق، اصالت، شهامت و آزادی است که در جریان ماجراجویانه و بکر سفر به دنیای ناشناخته ها حاصل شده است و از دریچه خاطرات و خلاقیت، به جهان عطرسازی قدم نهاده اند تا اینبار، جان و کلارا، سفرها و مکاشفاتی تازه و شگفت انگیز را تجربه کنند؛ مکاشفاتی جادویی و اعجاب انگیز در دنیای بیکران و خیال انگیز روایح.

 مشاهده عطر های برند memo paris


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: