20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها عطرهایی با رایحه نارگیل و توت اُرُس

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها عطرهایی با رایحه نارگیل و توت اُرُس

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها

عطرهایی با رایحه نارگیل و توت اُرُس

 

عطرهای نارگیلی

هم زمان با آغاز دوران جدید عطرسازی و ورود نوت ها و ترکیبات جدید به قلمرو روایح، یکی از موادی که توجه خانه های عطرسازی و هنرمندان عطرساز را به خود جلب کرد؛ نارگیل بود. استفاده از نارگیل و نوشیدنی های متفاوت و پرطرفداری که از آن گرفته می شود همچون آب نارگیل و شیره نارگیل، قدمتی طولانی و چند هزار ساله در نواحی استوایی دارد. با این وجود اما، استفاده از رایحه پیچیده و چند وجهی این میوه، در اواخر دهه 1980 میلادی و سال های آغازین دهه نود مورد توجه قرار گرفت. در این سال ها، نارگیل بیشتر بعنوان یک افکت و رایحه جانبی در ترکیبات مورد استفاده قرار می گرفت. همراهی با نوت هایی همچون انجیر، چوب ها و یا گل ها، یکی دیگر از نقش های نارگیل در یک ترکیب بود که موجب شکل گیری تعادلی شگفت انگیز و منحصربفرد بین این نوت ها و سایر اجزای ترکیب عطر می شد. سر آمد آثاری که در این سال ها استفاده ای درخور توجه و جریانساز از نارگیل داشته اند، عطر جاودانه Premier Figuier محصول 1994 خانه معظم L`Artisan Parfumeur است که درخششی خاکی و سبز را با لطافت انجیر و میوه ها همراه کرده و در لایه هایی وانیلی و روغنی از نارگیل و بادام، کامل کرده است.

با پیشرفت تکنولوژی و نیز روی کار آمدن گروهی از هنرمندان خلاق، بلندپرواز و جسور، استفاده از نوت های جدیدی همچون نارگیل، ابعاد تازه ای به خود گرفت و این نوت، بعنوان رایحه محوری و اساسی برخی از عطرها مورد استفاده قرار گرفت. Hypnotic Poison محصول 1998 خانه دیور، یکی از برجسته ترین عطرها با رایحه نارگیل است که رایحه مدرن و شگفت انگیز خود را از همراهی وجوه نرم، تازه و شیری نارگیل با شیرینی گرم و اغواگر وانیل، بر بستری گل بو و ادویه ای بدست آورده است. Crystal Noir محصول 2004 Versace، نمونه درخشان دیگری برای این عطرها است. عطری با محوریت رایحه نارگیل که وجوه روغنی، نرم و چوبی آن را به زیبایی با رایحه خامه ای و شاداب گاردنیا به تعادل رسانده و بر بستری خاکی، ادویه ای و ترش و مرکباتی، کامل کرده است. Kenzo Homme Night محصول 2014، یکی از عطرهای نارگیلی متفاوت و منحصربفرد است که عطر دلنشین نارگیل را با حجم بالایی از میوه های استوایی همچون انبه همراه کرده و بر بستری از هل و تونکا کامل نموده است.

نارگیل، رایحه ای خنک و شاداب، نرم و تازه، چرب و شیری و خامه ای، با لایه هایی شیری و وانیل مانند به یک عطر می دهد که در ترکیب با سایر عناصر بکار رفته در یک عطر، جذابیتی منحصربفرد و اغواگری نامتعارف و چالش بر انگیزی را به نمایش می گذارد.

رایحه جذاب و نشاط آور نارگیل، با عطرهایی همچون Coccobello اثر James Heeley و Coco Extreme محصول 2007 Comptoir Sud Pacifique، ابعاد وسیع تر و عمق بیشتری به خود گرفته است تا ثابت شود که با استفاده از این رایحه آشنا اما دلنشین، می توان آثار بزرگ و ارزشمندی به جهان عطر تقدیم نمود.

رایحه نارگیل، رایحه ای چند وجهی، وسوسه گر و نشاط آور است که فضای صمیمی، فاخر و لذتبخشی به یک عطر می بخشد و در ادامه، نگاهی خواهیم داشت به چندین عطر برجسته که با استفاده از لذت لوکس این رایحه آشنا، به اثر قابل توجهی تبدیل شده اند.

 

 

Tumultu Les Liquides Imaginaires

تومولتو، عطری عمیق و پیچیده با مؤلفه های صمغی، دودی و تاریک مجموعه Eau Dela از این خانه است که اینبار، تاریکی غنی و تأمل بر انگیز برخاسته از پایه ای چوبی و دودی از سدر و پچولی را با درخشش نوت های مرکباتی ادغام کرده است. تمام این نمایش هیجان انگیز و زیبا، در هاله ای نرم، سفید، شیری و تازه از نارگیل به اجرا در آمده است تا آمیزش نور و تاریکی در فضای اسرار آمیز این عطر شما را شگفت زده کند.

 

 

No 10 Roam Odin

رایحه ای متفاوت از نارگیل که با همراهی بخور، صمغ ها و زعفران بر این نمایش منحصر بفرد تأکید شده است، و با حالتی بادام مانند و ترد در حجم بالایی از تاریکی غنی و باشکوه آبنوس تنیده شده است؛ اودین 10 را به عطری گرم، پالوده و مطبوع تبدیل کرده است. رایحه ای گرم، تلخ، تاریک و پر از پیچیدگی که از تلفیق لطافت ها و تازگی های نارگیل با شکوه و غنای آبنوس شکل گرفته است.

 

 

Un Bois Vanille Serge Lutens

عطری گرم، دلچسب و غنی از همنشینی نارگیل با وانیل و بادام که نارگیل، وجوه لذیذ و اغواگر رایحه خود را با این هم نشینی برجسته ساخته است. رایحه بسیار طبیعی و وسوسه گر نارگیل این عطر با ادغام در لایه هایی از شیرین بیان، موم، بنزویین و گایاک، چهره ای عمیق و پیچیده به خود می گیرد تا نمایش این عطر محبوب خانه بلند پایه سرژ لوتنز، در قلب دوستداران عطر، ماندگار و جاودانه شود.

 

 

Virgin Island Water Creed

آمیزش لیمو و ترنج با نارگیل بر بستری گل بو و لطیف، رایحه ای درخشان و خامه ای را شکل داده است که در ادامه، تمامی عناصر و نوت های این عطر، در مسیر اجرای نمایشی مفرح و لذتبخش از نارگیل شیرین و خامه ای بکار گرفته می شوند تا همچون همیشه، کرید، لحظاتی زیبا و بیاد ماندنی را برای شما رقم بزند.

 

 

Still Life in Rio Olfactive Studio

این عطر، ریشه های شاداب و پر از نشاط نخستین عطر این خانه، "استیل لایف"، را به زیبایی در قلبی خامه ای و شیرین از نارگیل که با تندی کم رنگ و خاکی فلفل همراه است؛ به نمایش گذاشته است. Still Life in Rio عطری پر رنگ و طرح، شاداب، نشاط آور و متفاوت است که از همراهی یوزو، لیمو و ماندارین با نارگیل، بر بستری از رام و فلفل خلق شده است.

 

 

عطرهای جانیپِری (دانه سرو کوهی)

توت اُرُس، دانه سرو کوهی و یا جانیپر، بذرهایی مخروطی شکل هستند که از گونه خاص و ارزشمندی از سروها با نام "اُرُس" و یا سرو کوهی بدست می آید. جانیپر که بیشتر بعنوان توت ارس شناخته می شود و نمادی از میوه های جنگلی است؛ مخروط هایی با فلس های گوشتی و به هم چسبیده است که در هنگام رشد سبز رنگ بوده و به هنگام رسیدن، رنگی ارغوانی به خود می گیرند و در این زمان، بسیار صمغ دار و چگال هستند. استفاده از جانیپر بعنوان ادویه ای ارزان قیمت و در دسترس، در نزد سربازان رومی رواج بسیاری داشت. در واقع، جانیپر از رایحه ای فلفلی-ادویه ای، تازه و خشک برخوردار است که این امر، موجب محبوبیت بالای این دانه های زیبا از گذشته های دور تا به امروز شده است. همچنین از جانیپر بعنوان طعم دهنده اصلی برخی از نوشیدنی های محبوب همچون جی.ن استفاده می شود.

روغنی که از دانه های سرو کوهی (جانیپر) استخراج می شود؛ از رایحه ای انگیزاننده، با نشاط، لذیذ، تند و کمی گزنده بهره می برد که عمدتا، در ترکیب عطرهای سبز-سوزنی برگ و یا عطرهایی تازه و شاداب مورد استفاده قرار می گیرد. این رایحه هیجان انگیز، چند وجهی و جذاب، القاگر آرامش، نشاط و اعتماد بنفسی منحصربفرد و ویژه است که موجب می شود تا عطرهایی با محوریت جانیپر، همراه خوبی برای روزهای گرم و موقعیت های ویژه باشند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین آثار با محوریت نوت جانیپر خواهیم پرداخت.

 

 

L`Humaniste Frapin

یک همراهی پر شور و نشاط، درخشان و بسیار هیجان انگیز از نوشیدنی ها و مرکبات با جانیپر که در لایه هایی کمی تند و خاکی از نوت های ادویه ای، بر وجوه انگیزاننده و ادویه ای جانیپر تأکید شده است. L`Humaniste رایحه ای تازه و شاداب را با محوریت نوت های نوشیدنی و جانیپر به نمایش می گذارد که قطع به یقین، از همراهی آن در اوقات گرم سال، شگفت زده و مسرور خواهید شد.

 

 

Juniper Sling Penhaligon`s

یکی دیگر از آثار متفاوت و تحسین بر انگیز خنک و نشاط آور جهان عطر، این عطر ستودنی و پر طراوت خانه با اصالت "پنهالیگانز" است. عطری از درخشش ادویه ای و ملس جانیپر که در قلبی چند وجهی از چرم، ریشه زنبق و نوت های ادویه ای ادغام شده است و با تقویت لایه های ادویه ای-تازه جانیپر، بر پایه ای درخشان و منحصربفرد از وتیور و نوت های میوه ای استوار شده است.

 

 

Forest Victorinox Swiss Army

فورست، رایحه ای ساده، غنی، طبیعی و بیاد ماندنی از یک ترکیب چوبی-سوزنی برگ منحصربفرد است. رایحه منسجم و قدرتمند این عطر، از همراهی سوزنی برگ هایی همچون کاج و سرو با پایه ای از سدر، خزه و نوت های گیاهی و سبز شکل گرفته است که در هاله ای شاداب، تازه و فلفلی-ملس از جانیپر به جریان افتاده است.

 

 

Irish Leather Memo Paris

چرم دودی، تاریک و عمیق این عطر، به زیبایی در لایه ای سبز، گیاهی، تازه و مرکباتی تنیده شده است که تاجی زرین و مسحور کننده از وجوه میوه ای-تلخ و شیرین جانیپر بر سر نهاده است. چرم ایرلندی، در کنار آکورد چرمی ویژه این لاین عطرسازی، نمایشی بیاد ماندنی از جانیپر را به اجرا می گذارد که از همراهی با چای ماته، نعنا و مرکبات خلق شده است.

 

 

Katana Atelier Flou

Katana عطری با محوریت جانیپر است که چهره خشک، شاداب و ادویه ای خود را با قلبی ادویه ای-خاکی از گشنیز و هل، برجسته کرده است و با ادغام در لایه هایی دودی، سبز و چوبی از پچولی و سوزنی برگ ها، این رایحه مفرح و آرامش بخش را غنی و پالوده ساخته است.

مشاهده سایر مقالات درباره ی بهترین عطر و ادکلن ها

 

 


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: