20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

خرید عطر و ادکلن اورجینال از فروشگاه های اینترنتی، چگونه؟ (قسمت دوم)

خرید عطر و ادکلن اورجینال از فروشگاه های اینترنتی، چگونه؟ (قسمت دوم)

خرید عطر و ادکلن اورجینال از فروشگاه های اینترنتی، چگونه؟

 

قسمت دوم

مدتی بود که در اینترنت، گرایش فروش آنلاین عطر در برخی از وب سایت ها، توجه من را به خود معطوف ساخته بود. موضوعات و نظرات بسیار متعددی در خصوص فروش اینترنتی عطر، موجود است: "وب سایت های عطری که می توان به آن ها اعتماد کرد"، و یا "عطر، افکار و احساسات". بخشی از این اطلاعات، اصلا کاربردی ندارند، و یا با مقاصد تبلیغاتی در برخی وب سایت ها نگارش شده اند. این موضوع، باعث شد که من به مبحث فروش آنلاین برند های عطری که در دسترس مشتری قرار ندارند؛ بپردازم. در واقع، تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسم تا بتوانم بسیاری از رویکرد های غیر اخلاقی و غیر مجاز مورد استفاده در فروشگاه های آنلاین را افشاء نمایم. در این مقاله قصد دارم به بسیاری از پرسش های مورد توجه شما، که نمی توانید براحتی پاسخ آن را در فضای مجازی بیابید؛ پاسخ دهم: "چطور می توانم یک وب سایت معتبر، برای عطرهای اوریجینال، بیابم؟"

 بمدت شش سال، در یکی از قدیمی ترین شرکت های فروش و توزیع عطرهای اوریجینال، مشغول به کار بودم. می توانم بگویم که در طی مدت اشتغالم در این شرکت، تجربیات بسیاری بدست آوردم. دانشی بسیار کاربردی و همچنین دیدگاهی حرفه ای، نسبت به بازار عطر و همینطور فروشگاه های آنلاین، کسب کردم. بطورکلی، می توانم بگویم که تجارت الکترونیک، پدیده ای بسیار نوین است که طی 10 تا 15 سال اخیر، به سرعت رشد کرده است. این واقعیت، در خصوص بازار کشورهای مختلف، و همینطور وب سایت های عطر های اوریجینال، که طی سال های اخیر، ایجاد شده اند نیز صدق می کند. بسیاری از این وب سایت ها، برای دستیابی به سود بیشتر، عطرهای کپی شده از برند های معروف را ارائه می دهند.

پس از تحقیقات گسترده از تعداد زیادی وب سایت مرتبط با محصولات عطری، قصد دارم در این مقاله، راهنمایی ارائه کنم تا همراهان همیشگی ما بتوانند فروشگاه های آنلاین نامعتبر و نا مطلوب را تشخیص دهند. کیفیت مطلوب و نا مطلوب وب سایت هایی که ارائه دهنده برند های عطری می باشند را تشخیص دهند و در مورد علت اهمیت دقت ویژه ای که بایستی برای این وب سایت ها بکار بریم را نیز، توضیح دهم.

چطور تشخیص دهیم وب سایت یا شرکتی که انتخاب کرده ایم، قابل اعتماد است؟

تقریبا تمامی وب سایت هایی که محصول تقلبی ارائه می دهند، آدرس مشخصی ارائه نمی دهند و فاقد نمادهای تجارت الکترونیک بروز می باشند. آن ها فقط شماره تماس ارائه می کنند. چنانچه این جزییات در دسترس شما هستند، براحتی می توانید اطلاعات تکمیلی محصول شرکت تجاری را بدست آورید. چنانچه نمی توانید این جزییات را بیابید، مطمئن باشید که وب سایت غیر قانونی کار می کند و یا حداقل مالیات نمی دهد و مسئولیت قانونی محصولات خود را نمی پذیرد. اکثر شرکت های عطری اوریجینال، دارای فروشگاه های رسمی نیز می باشند که به شما این امکان را می دهد تا پیش از خرید اینترنتی محصول، کیفیت آن را مورد بررسی قرار دهید.

 

چرا قیمت محصولاتی که بصورت آنلاین به فروش می رسند، از قیمت محصولات داخل فروشگاه ها، پایین تر است؟

بطور مختصر می توان به این سوال پاسخ داد: بعلت هزینه های کمتر. معمولا وب سایت ها، اجاره، حقوق کارمند، هزینه برق، آب و گاز، نمی پردازند. وب سایت ها برای فراهم آوردن نمونه محصولات خود، نمای فروشگاه و قفسه های ارائه محصول نیز، هزینه ای نمی پردازند. هزینه های یک فروشگاه کوچک 40 متر مربعی، در یک شهر بزرگ، بالغ بر 1800 دلار در ماه است؛ در صورتیکه هزینه نگهداری وبسایت نهایتا 700 دلار در ماه است. می توانید حساب کنید که فروش آنلاین محصول، تا چه حد می تواند سود آورتر باشد. در مقابل، رقابت میان وب سایت ها بیشتر است؛ چرا که نه تنها وب سایت ها با هم به رقابت می پردازند بلکه با دیگر شرکت های محلی و ملی نیز، رقابت می کنند. در نتیجه، قیمت محصولات ارائه شده در وب سایت ها، می تواند بسیار ارزان تر از همان محصول در فروشگاه باشد. نباید تعجب کنید؛ زیرا در حال حاضر بسیاری از شرکت ها، امکان خرید آنلاین محصولاتشان را فراهم آورده اند که در بیشتر موارد، چنین امری هم برای شرکت و هم برای مشتری، به صرفه تر است.

نکته: از خرید آنلاین نترسید! با این کار هم در زمان و هم در هزینه، صرفه جویی می کنید. متاسفانه، خرید آنلاین نمی تواند کاملا جایگزین خرید حضوری از فروشگاه ها شود. در فروشگاه ها، شما می توانید محصول مورد نظر را مورد آزمون و بررسی قرار دهید و همچنین، نظرات و پیشنهادات تخصصی و حرفه ای دریافت نمایید.

چرا همیشه عطرها، سوژه ساخت نسخه کپی از آن ها می باشند؟

اساسا برند های معتبر عطر و لباس، بعلت قیمت بالای محصولات، و بازخورد خوبی که برای مشتریان به ارمغان می آورند؛ سوژه تولید محصول تقلبی می باشند. عطرها معمولا زمان بسیاری در قفسه فروشگاه ها، دوام می آورند؛ همچنین بزرگ و سنگین هم نیستند. این امر باعث می شود که براحتی توزیع و فروخته شوند. عامل عمده دیگر این است که اکثر کپی ها از این محصولات در ترکیه و امارات تولید می شوند که به کشور ما نزدیک هستند و این امر، بازار عطر کشورمان را برای فروش محصولات تقلبی، بسیار جذاب می کند! اغلب، محصولات تقلبی را می توان با قیمت بین 20 تا 40 هزار تومان، خریداری کرد. بدین ترتیب، سود حاصل آن، حداقل دو یا سه برابر می باشد.

نکته: برندهایی در بازار موجود می باشند که محصولات عطری ارزان قیمت، و همچنین با کیفیتی مطلوب ارائه می نمایند. شما می توانید این محصولات را با قیمت بین 60 تا 100 هزار تومان، خریداری کنید. از جمله این برند های ارزان قیمت، می توان به بنتون، جاستین بیبر، پلیس، زیپد و اَکسیس اشاره کرد.

 

رشد خرید اینترنتی، به رشد خود ادامه خواهد داد. چنین امری باعث می شود که بهترین فروشگاه های آنلاین، از دیگر وب سایت ها، متمایز شوند. افراد بیشتری به خرید اینترنتی محصولات، گرایش پیدا خواهند کرد؛ چرا که آسان تر، سریع تر و ارزان تر، می باشد. بعلاوه، بخش گسترده ای از مخاطبان، از وب سایت های خارجی خرید می کنند تا بتوانند ریسک خرید محصولات تقلبی را کاهش دهند. بایستی در نظر داشته باشیم که معمولا، قیمت در وب سایت ها کمتر، و تحویل آن راحت تر است. اما باید توحه داست که متاسفانه، تا زمانی که برای محصولات تقلبی، تقاضا وجود دارد، عرضه آن ها نیز ادامه خواهد داشت.

از دیدگاه من، مخاطبان عطر به اندازه کافی آگاه، با سواد و با دقت هستند که بتوانند خودشان محصولات را داوری کرده و کیفیت آن ها را از دیگر محصولات تمیز دهند. از آنجایی که بخش عمده اطلاعاتی که در اختیار افراد قرار می دهم در میان عمده مشتریان، شناخته شده نیست و بیشتر، دوستداران عطر مخاطب آن هستند؛ امیدوارم این مقاله توانسته باشد طیف گسترده ای از مشتریان را در برابر فروشندگان غیر مجاز و غیر اخلاقی، حفاظت کرده و آن ها را یاری دهد تا در خرید عطر اوریجینال بصورت آنلاین، بهترین تصمیم را بگیرند.

مشاهده قسمت اول این مقاله


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: