20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

معرفی عطرهای Evody

معرفی عطرهای Evody

معرفی عطرهای Evody

 

فعالیت های Evody در جهان عطر، با افتتاح فروشگاهی ویژه با همین عنوان در اوایل قرن بیست و یکم آغاز شد. مؤسس این فروشگاه لوکس و منحصربفرد که در آن عطرهای نیش و هنری عرضه می شد؛ Regine Droin است که نزدیک به دو دهه در بازار عطر و محصولات زیبایی-آرایشی فعالیت داشته است. Regine Droin به مدت ده سال بعنوان مدیر توسعه و تولید کمپانی بزرگ Lancaster در صنعت آرایشی-زیبایی فعالیت نمود و پس از آن بعنوان مسئول و گارگردان آموزش مهارت های فروش در همین عرصه به فعالیت های خود ادامه داد. مدتی بعد، Droin یک مرکز آموزش مهارت های کاربردی در تجارت عطر با نام Pro Cosmetic راه اندازی کرد که در آن به آموزش تخصص هایی همچون دانش تولید، ارتباط با مشتریان و فروش می پرداخت. در همین دوران بود که Droin به فکر انتقال تجربیات، ایده ها و احساسات خود و نیز به اشتراک گذاردن آن ها با مخاطبان بیشتری شد و در این راستا، عطرسازی را بیش از تمامی رشته های هنری و تجاری، بعنوان راهی برای نمایش ایده ها و احساسات خود مناسب می دید.

زمان توسعه و پروراندن ایده مورد نظر Regine Droin مصادف بود با آغاز دوران جدید عطرسازی و تولد خانه های عطرسازی نیش. Droin عنوان می کند که "اگرچه در این سال ها، برندهای نیش چندانی در عطرسازی فعالیت نمی کردند و تنها خانه Serge Lutens بود که حضوری قدرتمند در این عرصه داشت؛ با این وجود من آغاز تغییرات بزرگ را احساس می کردم و از همین رو تصمیم گرفتم تا دانشجویان خود را با شیوه های جدید در نگاه به عطرسازی و تغییر در این زمینه آشنا ساخته و آن ها را بسوی دوران جدید عطرسازی، هدایت کنم." Regine در آموزشگاه خود، تغییرات و رویدادهای جهان عطر در دوران جدید را بخوبی پیگیری و تحلیل می نمود و با رشد چشمگیر عطرسازی نیش، حالا زمان آن فرا رسیده بود تا او تمرکز بیشتری بر این موضوع داشته و با قدم نهادن در مسیری پر از چالش و دشواری؛ عشق و رؤیاهای بزرگ خود را دنبال کند. از همین رو، Droin به فعالیت های آموزشی و آکادکیک خود در Pro Cosmetic پایان داد و در سال 2005 بوتیک لوکس و هنری Evody را در پاریس راه اندازی کرد.

Evody که با الهام از درختی اسرار آمیز در آسیا با عنوان Evodia، نامگذاری شده است؛ نخستین بوتیک تخصصی فروش عطرهای نیش در پاریس است. بوتیک "اِوودی"، با برخورداری از فضایی جذاب و جالب توجه و با تکیه بر تجربه طولانی Regine Droin در عرصه تجارت عطر و محصولات آرایشی، مجموعه ای از آثار پیشگام و بزرگ خانه های عطرسازی نیش در دهه نخست قرن بیست و یکم را در اختیار علاقمندان قرار می داد. آثار خانه های مطرحی همچون Parfum d'Empire، The Different Company، Mona di Orio، Miller Harrisو Parfumerie Générale در این فروشگاه به مخاطبان ارائه می شد و به مرور، استقبال گسترده ای از این فروشگاه و محصولات آن بعمل آمد. مشتریان اوودی، هنگامی که با عشق و علاقه Droin به عطر و نیز تجربه و تخصص بالای او در این زمینه مواجه می شدند؛ او را تشویق به راه اندازی یک لاین عطرسازی انحصاری کردند و بدین ترتیب، رؤیای دیرینه دروین، مبنی بر اشتراک احساسات و آموخته های خود با دیگران، به تعبیر شدن نزدیکتر می شد.

دروین که اصول اولیه و شیوه های کلاسیک عطرسازی را با پشت سر گذاشتن دوره مقدماتی عطرسازی و اخذ دیپلم در این رشته فرا گرفته بود؛ از طریق یک دوست قدیمی بنام SylvaineDelacourte که یکی از طراحان هنری خانه Guerlain بود؛ به دانسته های خود عمق بخشید و به کمک او، اطلاعات بسیاری در رابطه با مواد اولیه و ترکیبات مختلف کسب کرد. او به همراهی دختر خود، Cerine Vasseur، در سال 2007 کار بر روی طراحی و ساخت نخستین مجموعه از عطرهای اوودی را آغاز کردند. Cerine Vasseur که طراح مد و لباس است و سابقه همکاری با برندهای مطرحی همچون Gucci  و  Chloéرا دارد؛ در کنار مادر خود قدم در دنیای روایح نهاد تا ایده های پیچیده ای که در رابطه با تأثیر عطر بر پیش فرض های ذهنی و تصورات فردی داشت را، دنبال نماید. خانه اوودی، با معرفی نخستین مجموعه از عطرهای خود با عنوان Collection Premiere در سال 2008 به جهان عطر معرفی شد و تا به امروز، سه مجموعه مختلف از سوی این خانه معرفی شده که در ادامه حضور شما معرفی خواهند شد.

 

Collection Premiere

این مجموعه با الهام از خاطرات و برداشت های Regine Droin  و  Cerine Vasseur طراحی شده است وعطرهای آن، بازتابی از احساسات و تجربیات مختلفی هستند که آن ها با مخاطبان به اشتراک گذاشته اند. با ارائه هشت عطر در سال 2008، نخستین عطرهای اوودی در قالب این مجموعه روانه بازار عطر شد.

رایحه شیرین و گرم آکورد کهربا که در لایه هایی دودی و گیاهی-سبز تنیده شده است در عطر Ambre Intense؛ همراهی طراوت خاک گرفته حاصل از آمیزش ترنج و نوت های ادویه ای با پایه ای خاکی-شیرین، چوبی، صمغی و دودی از کهربا در Bois Secret؛ عطری چند لایه و فاخر با عنوان Note de Luxe که از ادغام درخشش خامه ای و پودری زنبق با گرمای مطبوع دلچسب وانیل و تنیده شدن در لایه هایی صمغی-رزینی و دودی از لامی و پچولی، فضایی شگفت انگیز ارائه می دهد؛  Reve d'Anthala که رایحه وسوسه انگیز کارامل را با همراهی پایه ای گرم و انگیزاننده از آکورد آمبر وانیلی-بنزویین برجسته ساخته و بر بستری درخشان از پتیت گرین و نارنگی جاری ساخته است؛ Zeste d'Or با درخششی تلخ و ترش و تازه از لیمو و ترنج که با لایه هایی از نوت های آروماتیک همچون توت اُرس، رزماری و ادویه ها بر این تازگی تأکید شده و با ادغام در پایه ای از خزه، وتیور و لامی، نمایش خود را کامل می کند؛  و غوغایی از میوه ها، برگ ها و شکوفه های درختان مرکبات در Fleur d'Oranger که طراوت بکر و زیبای خود را بر پایه ای غنی از سدر و مشک استوار ساخته اند؛ نخستین عطرهای این مجموعه هستند. برخی از این عطرها همچون Fleur d'Oranger، ،Reve d'AnthalaZeste d'Orو Note de Luxe، با ارائه تغییراتی در فرمول اولیه، در سال 2015 مجددا به بازار عرضه شده اند که معرفی آن ها در این مقاله، بر اساس فرمول 2015 این آثار است.

همراهی متفاوت و مطبوع چرم و مشک با زعفران و نوت های میوه ای در Cuir Blanc که بر بستری پودری و درخشان از زنبق و بنفشه نقش بسته است؛ در سال 2010 موفقیت بزرگی برای اوودی به ارمغان آورد. Musk Intense محصول 2012، یکی از آثار برجسته و درخشان اوودی است که در قالب این مجموعه معرفی شد. نمایشی چندلایه اما منسجم و ساده از تقابل وجوه جانوری مشک با روی درخشان و تمیز آن که با لایه هایی سبز و مرکباتی از پتیت گرین و ترنج از یکسو و پایه ای تاریک و چوبی از عنبر دانه و سدر از سوی دیگر، بر آن تأکید شده است.

 

 

Collection d`Ailleurs

مجموعه ای که با الهام از سرزمین های دور دست و فضای اسرار آمیز آن ها طراحی شده است؛ تحت عنوان Georges Carpentier با معرفی سه عطر در سال 2014 به مخاطبان و دوستداران آثار اوودی ارائه شد.

فضای دودی، غبار آلود و موهوم Noir d`Orient که از همراهی حجم بالایی از ادویه ها با گرمای میخک خشک و دارچین شکل گرفته و در لایه هایی از رام، بخور و نوت های چوبی جریان یافته است؛ یکی از این عطرهاست. Ombre Fumee عطری چوبی و دودی از وتیور و سوزنی برگ ها است که ابعاد تاریک و اسرار آمیز خود را با ادغام در لایه هایی پودری و خاکی از زنبق، مشک، عنبر و نوت های ادویه ای، گسترش داده است. هم نشینی درخشان و عمیق رز با نوت های میوه ای همچون گلابی و تمشک در D`Ame de Piqueکه با ادغام در پایه ای آمبری از پچولی، وانیل و صندل کامل شده است؛ دیگر عطر این مجموعه است.

اوودی که همکاری های درخشان و موفقی با دو عطرساز برجسته، Amélie Bourgeois و Anne-Sophie Behaghel، در عطرهایی همچون Musk Intense، Fleur d'Oranger، Note de Luxe و Reve d'Anthala را تجربه کرده است؛ در سال 2014 بار دیگر با این دو هنرمند به همکاری پرداخته و نتیجه این همراهی مجدد، عطر تحسین بر انگیز Blanc de Sienne است که در سال 2015 معرفی شد. رایحه ای پیچیده و چند لایه از همراهی رزین ها، نوت های چوبی و سوزنی برگ ها با زنبق، قهوه و انجیر که بر بستری پودری، دودی و سبز نقش بسته است. Onde 7 دیگر اثری است که از همکاری اوودی و آمیلی بورژوا در سال 2016 به جهان عطر معرفی شد. رایحه ای جانوری، نافذ و قدرتمند که از همراهی کستوریم با موم و عسل شکل گرفته است که با ترکیب در لایه هایی صمغی، دودی و تاریک از گایاک، پچولی، لادن و صندل که با حجم بالای کومارین همراه شده اند؛ رایحه عمیق و تأمل بر انگیز خود را کامل می کند.

 

 

Collection Galerie

مجموعه Galerie، ارائه گر روایحی خیال پردازانه و انتزاعی است که در خود، تصاویری از شادی، اغواگری، تفکر و طغیان را جای داده اند و از سبک های هنری مدرن که با اصول کلاسیک تلفیق شده اند؛ الهام گرفته است. این مجموعه با معرفی سه عطر در سال 2017 که در همکاری با هنرمند عطرساز، Cecile Zarokian خلق شده اند؛ متولد شد.

نمایشی از وجوه ایندولیک، سبز و اغواگر گل مریم که با حجم بالایی از نوت های جانوری، چرم و نوت های سبز و گیاهی بر این ویژگی ها تأکید شده و بر زمینه ای مخملی و پودری از رز و زنبق تنیده شده است در Tubéreuse Manifeste؛ رایحه ای سرکش و باشکوه از آمیزش آکورد سیوت با لایه هایی کهربایی-عنبری در couleur fauve و هم نشینی طراوت و ظرافت گل ها و مرکبات با غنا و پیچیدگی کهربا و نوت های چوبی در Sens Abstrait، سه عطر این مجموعه هستند.

 

 

اوودی، خانه عطرسازی مدرنی است که با تکیه بر منبع پایان ناپذیر ذوق، خلاقیت و شور مادر و دختری هنرمند، آثار خود را به جهان عطر ارائه کرده است. سابقه درخشان Regine Droin در صنعت زیبایی و موفقیت های مستمر و طولانی مدت وی در این عرصه و نیز ذهن خلاق و طراح Cerine Vasseur، زمینه ساز تولد ایده ها و فضاهای پیچیده، متفاوت و جالب توجهی است که توسط گروهی از هنرمندان خوشنام عطرسازی معاصر، در قالب عطرهای خانه اوودی به نماش در آمده اند. با وجود موانع و چالش های بسیار، بنظر می رسد که این لاین عطرسازی، مسیر خود را از میان تمامی مشکلات باز کرده است و در ادامه، شاهد معرفی آثار موفق و ارزشمند بیشتری از سوی این خانه عطرسازی خواهیم بود.

مشاهده عطر های برند evody


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: