20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها عطرهای دریایی

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها عطرهای دریایی

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها

عطرهای دریایی

 

Calone یا methylbenzodioxepinone که با عنوان تجاری Calone 1951 نیز شناخته می شود و بطور معمول، از آن با عنوان watermelon ketone یا "کِتون هندوانه ای" یاد می شود؛ ماده ای است که در سال 1966 توسط کمپانی داروسازی آمریکایی  Pfize کشف شد. این ماده جدید و شگفت انگیز، بدلیل برخورداری از رایحه دریایی قدرتمندی که با زیرلایه هایی مشابه رایحه گل ها همراهی می شود؛ در دهه 1980 میلادی در ترکیب عطرها مورد استفاده قرار گرفت تا القاگر فضایی آبی، تازه و درخشان به ترکیب کلی باشد. محدودیت های وضع شده در زمینه استفاده از مواد اولیه طبیعی، موجب شد تا در این سال ها، تولید کنندگان و طراحان عطر به منظور ابداع شیوه هایی جدید و بکارگیری نوت ها و آکوردهایی متفاوت، از ترکیبات شیمیایی و آکوردهای آزمایشگاهی استفاده کنند و همین امر، زمینه ساز وقوع انقلابی جدید در عالم عطرسازی شد. انقلابی که توسط گروهی از طراحان و هنرمندان عطرساز شکل گرفت و عطرسازی را از تعاریف و محدوده های کلاسیک و طبیعی خود خارج کرده و بسوی دنیایی مدرن و صنعتی، سوق داد. یکی از مهم ترین ابزاری که در ایجاد این تغییر مهم مورد استفاده قرار گرفت؛ کالون بود.

تازگی آبی و نامتعارف این ماده، پایه گذار ساخت آکوردی شاداب و بسیار محبوب شد که بیشتر در عطرهای مردانه مورد استفاده قرار گرفت و استقبال خیره کننده مخاطبان از این عطرها را به همراه داشت. آکوردی ویژه که در عطرسازی معمولا با عنوان نوت های دریایی شناخته می شود. رایحه شاداب، تمیز، شفاف، هندوانه مانند و آبدار این آکورد، با عطر Cool Water Davidoff محصول 1988، غوغایی در عطرسازی بپا کرد که در ادامه، بسیاری از طراحان را بسوی ساخت عطرها و محصولات معطر با چنین فضایی اسوق داد. کالون که عطرسازی در دهه هشتاد را تحت تأثیر خود قرار داده بود؛ در دهه نود همچنان به این درخشش و موفقیت ادامه داد و اینبار، با طی فرایندی پیچیده، کالون و نوت های دریایی با غنا و اثرگذاری بیشتری در ترکیب عطرها مورد استفاده قرار گرفتند تا تعدادی از موفق ترین و جریانسازترین محصولات صنعت عطر، متولد شوند. Acqua di Gio محصول 1996 سر آمد این عطرها است. محبوبیت و اثرگذاری نوت های دریایی که تازگی و نشاط ویژه ای به ترکیب عطرها و نیز، به صنعت عطر بخشیده بود؛ با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان، بسوی تکامل و پیچیده تر شدن حرکت کرد. تکاملی که موجب شد تا عطرهای به اصطلاح دریایی، پیچیده تر شده و ابعاد مختلفی از نسیم برخاسته از دریا را به نمایش بگذارند. رایحه شن ها و نمک های دریایی، عطر گیاهان، جلبک ها و فضای رو به چرکین بودن و گِل آلودی این مواد، و بطور کل، هر آنچه که ارائه دهنده تصویری از دریا، ساحل، نشاط و آرامش باشد در این ترکیبات مورد توجه قرار گرفت که بعنوان نمونه ای بسیار موفق و جریانساز در این زمینه، می توان به Aqva Pour Homme محصول 2005 خانه Bvlgari اشاره کرد. این عطر محبوب، پایه گذار لاینی موفق با محوریت نوت های دریایی و آبی در عطرهای خانه بولگاری شد و علاوه بر آن، الهام بخش بسیاری از طراحان و عطرسازان در ساخت عطرهای دریایی (آکواتیک) شد.

اگرچه نوت های آکواتیک بدلیل تازگی و طراوتی که با خود دارند؛ بیشتر در آغاز عطر مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما در سالیان اخیر، تلاش شده تا حضور این رایحه در کل ترکیب و بیشتر زمان عمر عطر، تداوم یابد و به نوعی، این نوت، شخصیت اصلی در عطر باشد. تلاش در این زمینه، موجب می شود تا در مواردی، با روایحی مواجه شویم که بطور یکنواخت و خسته کننده ای، رایحه ای هندوانه-آبی مانند را استشمام نماییم. اما هنرمندان عطرساز، با تکیه بر نبوغ و خلاقیت خود، عطرهایی با محوریت نوت های دریایی خلق کرده اند که شگفت انگیز و بیاد ماندنی هستند. Sel Marin از لاین ارزنده James Heeley، نمونه ای اعلی و درخشان برای یک عطر با محوریت نوت های دریایی است. اثری عمیق، تأمل بر انگیز و پر رمز و راز که با نمک ها و جلبک دریایی تصویرسازی کرده است؛ تصویری خیال انگیز و ناب از صخره ها و ماسه ها و سواحل که با نسیمی روح انگیز از دریاها و اقیانوس ها همراه می شود و در لایه هایی خزه ای، گیاهی و دودی، ابعاد مختلف و شگفت انگیز خود را به کمال می رساند. علاوه بر این عطر زیبا و جاودانه، خانه های هنری و نیش تلاش قابل توجهی برای خلق عطرهایی دریایی و آکواتیک انجام داده اند که در ادامه، تعدادی از عطرهای هنری که نوت های دریایی، فضای اصلی آن ها را تشکیل داده اند؛ و یا طراوتی مطبوع به فضای اصلی بخشیده اند را، حضور شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

L'Eau Froide Serge Lutens

L'Eau Froide، فضای اصلی خود را بر پایه طراوتی شکل داده است که از آمیزش تازگی گیاهی، سبز و تند نعنا، زنجبیل و فلفل با طراوت آبی نوت های دریایی حاصل شده است و در ادامه، در لایه هایی غنی و تاریک از وتیور، کندر و بخور ادغام می شود. رایحه ای با نشاط و آرامش بخش از سکوت و غنای دریا که در لایه هایی پنهان، خروش و تلاطم دریا را با سایه هایی دودی و صمغی به تصویر کشیده است.

 

 

Lys Mediterranee Frederic Malle

این اثر زیبای خانه "فردریک مال"، شاهکاری افسونگر از رایحه گل های منحصربفردی همچون سوسن و نیلوفر است که با حجمی گیاهی-خاکی، سفید و درخشان از شکوفه های مرکبات و ادویه ها همراهی می شوند و بر بال نسیمی روح افزا از نوت های دریایی، به پرواز در می آیند. تجربه ای ناب و بیاد ماندنی برای هر دوستدار روایح هنری و نایاب!

 

 

Aura Maris Lorenzo Villoresi

دریایی بیکران از آرامش، شکوه و زیبایی؛ اما پنهان، ناشناخته و دست نیافتنی. نسیمی که از آن به حرکت می افتد؛ در انبوه درختان ترنج و پرتقال و لیمو می پیچد، عطر ناب دریاها و مرکبات در هم می آمیزند و با نشاطی پایان ناپذیر، بر بستری میوه ای، چوبی و سبز و گل بو-پودری، آرام می گیرند. این Aura Maris است! جادویی از جنون و جنونی از آرامش و درخشش...

 

 

Antalya Gritti

آنتالیا، تجربه ای متفاوت از یک عطر آکواتیک برای شما رقم خواهد زد. در این عطر، علاوه بر طراوت آشنا و مطبوع دریایی، تأکیدی جسورانه بر حس گِل آلود و چرکین گیاهان دریایی شده است و این طراوت آبی-گیاهی منحصربفرد، در چرخشی غافلگیر کننده با لایه هایی چوبی و دودی از سدر و تنباکو همراه می شود. عطری دریایی، درخشان، چرکین-گیاهی که با سایه هایی تنباکویی-دودی شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

 

Acqua Decima Eau D`Italie

"آکوا دسیما"، عطری مرکباتی و سبز است که کلیت آن از همراهی روایحی شفاف و بسیار طبیعی از لیمو، بهار نارنج، نارنگی ماندارین و نعنا شکل گرفته است. با این حال، این فضای سبز و شاداب در قلب عطر با نسیمی گِل آلود و آبی از نوت های دریایی ادغام می شود که بسیار دلنشین و بیاد ماندنی است. آکوا دسیما، در گروه عطرهایی قرار می گیرد که اساسا دریایی نیستند؛ اما نوت های دریایی و آکواتیک، تأثیر بسیاری بر طراوت و تفاوت آن ها داشته اند.

 

 

Tirrenico Profumi del Forte

عطری پیچیده، نامتعارف، چند لایه، منحصربفرد و شگفت انگیز که بی تردید، جزء بهترین عطرهای دریایی است. همراهی کالون با رازیانه، مشک و ریحان، فضایی فلزی و نمکین به این عطر بخشیده است که از ادغام این فضای منحصربفرد در قلبی از نوت های میوه ای، لامی و جیر، اوج لذت و هیجان را تجربه خواهید کرد. رایحه ای دریایی و گیاهی که با لایه هایی رزینی، فلزی و میوه ای همراه شده و در پایه ای خزه ای، کامل می شود.

 

 

Imperial Millesime Creed

رایحه ای دریایی، شور و تازه که به زیبایی با درخشش نوت های میوه ای و گل بو همراه شده است و با لمسی از فضاهای تمیز و گیاهی، کامل و غنی می شود. Imperial Millesime، یک عطر دریایی متفاوت است که با مشخصه های خانه با اصالت کرید، تصویری ساده و آرامش بخش از دریا خلق کرده است.

 

 

Mare Pacifico Linari

تفسیری که لاین لیناری از نوت های دریایی ارائه کرده است؛ با محوریت رایحه آشنای کالون شکل گرفته است اما با ادغام در لایه هایی عمیق و تاریک از کاج و غان، چهره ای موقر و متوازن به خود گرفته است. در هم تنیدگی های تازه، تمیز و دریایی این عطر با لایه هایی چوبی، دودی و فلزی، از Mare Pacifico عطر دریایی متفاوتی ساخته است.

 

 

40 Knots Xerjoff

انفجاری از همراهی نوت های گل بو و میوه ها که به زیبایی رایحه ای نرم، مطبوع و گوارا را شکل داده اند؛ با رایحه قدرتمندی از نوت های دریایی همراهی می شوند تا این عطر خانه سرژوف، از همان ابتدا، شما را شیفته خود سازد. این رایحه درخشان و هیجان انگیز، در پایان بر پایه ای قدرتمند از نوت های چوبی و گیاهی و نیز، خزه بلوطی فرو می نشیند تا ابعاد گسترده تری به خود گیرد.

 

 

Curacao Bay Jacques Fath

Curacao Bay از شروعی هیجان انگیز، پرشور و انگیزاننده، به پایانی عمیق، پخته و نعمق بر انگیز می رسد. تمامی مراحل این گذار پیوسته و جذاب، در فضایی صورت می گیرد که از جبهه ای شیرین، خامه ای، پودری و وسوسه انگیز با محوریت فرانجیپانی و همراهی نوت های انگور، انجیر و مرکبات، در کنار تازگی نشاط بخش و درخشان نوت های دریایی؛ شکل گرفته است. عطری قدرتمند از میوه ها و گل ها، با لمسی از نوت های دریایی و آکواتیک.

مشاهده سایر مقالات لوکس بایر


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: