20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها عطرهایی با رایحه چای

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها عطرهایی با رایحه چای

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها

عطرهایی با رایحه چای

 

یک جرعه آرامش

چای، گیاهی محبوب و ارزشمند است که منابع معتبر، خاستگاه آن را چین و مناطق شرق و جنوب شرق آسیا اعلام کرده اند. بر اساس افسانه ها، افتادن و بسته شدن بیش از حد پلک های درویشی که در کوه های چای، واقع در چین، به مراقبه و مکاشفه مشغول بود؛ وی را بر آن داشت تا پلک های خود را قطع کند. از نقطه ای که آن پلک ها بر زمین افتادند، گیاهی رویید که مردم، آن را هدیه ای از سوی خدا برای مراقبه و تهذیب نفس دانسته و نام چای را برای آن برگزیدند. همچنین، امپراطور خردمند و خوشنام چین، "شین نونگ" را اولین فردی می دانند که از چای بعنوان نوشیدنی استفاده کرد و پنج هزار سال قبل، هنگامی که باد، چندین برگ از چای خشک را در فنجان آبجوش او انداخت، عطر و طعم شگفت انگیز آن، مورد توجه قرار گرفت و به مرور، چای بعنوان یک نوشیدنی مطبوع و لذتبخش، مورد توجه سایر مردم قرار گرفته و به فرهنگ ها و سرزمین های مختلف راه یافته است. با تمام این اوصاف، اما منابع تاریخی، نخستین استفاده ها از چای را به امپراطوری "هان" نسبت داده و چنین نقل شده است که از چای، در گذشته ها بعنوان یک گیاه دارویی پر کاربرد و ارزشمند استفاده شده است. چای سفید، بعنوان یک نوشیدنی گرانقیمت و سلطنتی، در دربار امپراطوری "تانگ" مورد استفاده قرار گرفته است و با گذشت زمان، روش های متنوعی برای جمع آوری و فراوری برگ ها و شاخه های بوته چای ابداع شده که این امر، سبب معرفی انواع مختلفی از چای، در طول زمان گشته است.

از ایالت آسام هندوستان، تا میانمار و چین، از سریلانکا و ژاپن تا ایران و دیگر نقاط جهان، برگ های سبز چای، در فصول مختلف جمع آوری شده تا پس از فراوری و خشک کردن به شیوه های مختلف، انواع چای برای تهیه یک نوشیدنی مطبوع آرامش بخش، غنی و نشاط آور، به اقصی نقاط دنیا راه یابد. گیاهی سودمند و نوشیدنی دلچسبی که در قرن هفدهم، توسط پزشکی هلندی، از چین به اروپا راه یافت و در قرن هجدهم، بعنوان یک نوشیدنی ویژه، راهی دربار بریتانیا شد و بدین ترتیب، مردمان سرزمین های غربی نیز شیفته افسون این نوشیدنی شرقی شدند.

امروزه، انواع مختلفی از چای در دسترس است که هر یک، بر اساس شیوه های مختلفی که در فرایند خشک کردن و آماده سازی برگ های برداشت شده از مزارع چای، بکار برده می شود؛ طعم و ویژگی های خاص خود را دارند. چای سیاه یا سرخ، چای سبز، چای زرد، چای سفید، چای عطری یا گل بو که معروف ترین آن ها چای یاس است، چای پوئه و چای اولنگ در کنار انواع مختلف دیگری از چای که بر اساس ذائقه مردم سرزمین های شرقی تهیه می شوند؛ خانواده بزرگ چای را تشکیل داده اند.

محبوبیت و غنای ویژه چای، در کنار عطر دل انگیز و خلسه آور آن موجب شده تا جهان عطرسازی نیز نگاهی ویژه به این گیاه ارزشمند داشته باشد. از میان گونه های مختلف، در عطرسازی آکورد چای، بیشتر با عنوان "چای سبز" شناخته می شود. چای سبز، عبارتی است که توصیف برخی از احساسات و تأثیرات مثبتی که از رایحه چای حاصل می شود را بخوبی انجام می دهد. سبزی گیاهی تازه و نشاط آور، أثرات خلسه آوری که لوکس و مجلل هستند، شیرینی کمرنگ آمیخته با تلخی و غنایی آرامش بخش، احساس قدرت و تقویتی که شاداب و تازه است. این احساسات ناب و زیبا، بخشی از دریافت هایی هستند که با عطر چای به ارمغان می آیند؛ اما باید پرسید که نوت چای، چگونه به جهان عطرسازی وارد شد و زمینه ساز تولد و معرفی عطرهایی ارزشمند به دنیای روایح گشت؟

برخلاف مبدأ و سرچشمه هایی افسانه ای و مبهم در رابطه با پیدایش و استفاده از چای، استفاده از این گیاه، در عطرسازی سابقه ای روشن و پیشینه ای درخشان دارد. محدودیت های وضع شده در رابطه با استفاده از مواد جانوری و عصاره مواد طبیعی، در راستای حفاظت از محیط زیست و نیز حفظ سلامتی مصرف کنندگان، چالش ویژه ای بود که در ادامه، زمینه ساز به وقوع پیوستن اتفاقاتی بزرگ و مهم در عطرسازی شد. طراحان عطر و کمپانی های معتبر و باسابقه، در راستای حرکت در حفاظت از محیط زیست و حمایت از این گنجینه نفیس، بسوی طراحی نوت ها و آکوردهایی رفتند که لمسی از هوا، خاک، آب، دریاو جنگل را با خود داشتند و بدین ترتیب، ضمن حمایت از منابع و مواد طبیعی محدود، بر شکوه و اثرگذاری طبیعت، تأکید کردند. دهه 1990، دوران تولد نوت ها، آکوردها و ترکیباتی است که امروزه، بسیار پرکاربرد و محبوب هستند: نوت های دریایی، نوت های آبی، ترکیبات خوراکی و گورماند و البته، نوت هایی طبیعت گرا و جالب توجه همچون چای. نوت چای، در این سال ها با عطرهایی نظیر BVLGARI Eau Parfumée (1992)، به عطرسازی راه یافت و در ادامه با موفقیت عطرهایی همچون CK One (1994)، مسیری هموار برای ارائه و موفقیت عطرهایی با نوت چای در سال های بعد فراهم شد که از این میان می توان به عطرهایی نظیرGREEN TEA محصول 99 از برند Elizabeth Arden و Aroma Tonic محصول 99 خانه Lancome اشاره کرد.

شادابی و نشاط توأم با آرامش، صلابت و قدرتی که از رایحه چای در قالب یک عطر به مخاطبان القا می شود؛ هنرمندان خلاق و خانه های عطرسازی هنری را بر آن داشت تا در ادامه، پرداختی عمیق، چند وجهی و پیچیده به نوت چای داشته باشند و در سالیان اخیر، شاهد ارائه تعدادی از عطرهای محبوب و بیاد ماندنی با محوریت چای باشیم. در ادامه، ضمن احترام به عطرهایی ارزنده همچون Tea Tonique از خانه Miller Harris و Chai از لاین منحصربفرد و شگفت انگیز Baruti ، تعداد دیگری از عطرهایی که در ترکیب خود از رایحه دلچسب چای بهره برده اند را حضور شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

Osmanthus Interdite Parfum d`Empire

اوسمانتوس، علاوه بر اینکه عطری گل بو و میوه ای است؛ به همان میزان از غنا و اثرگذاری چای، بهره می برد و با امضای منحصربفرد و گیاهی این خانه، نمایشی بکر و آرامش بخش از چای را به نمایش گذاشته است. این عطر تحسین بر انگیز، در حقیقت، همنشینی چای، با چهره ای گیاهی، خشک و کمی دودی است که بسیار ملموس و طبیعی ارائه شده و به زیبایی در لطافتی تمیز، درخشان و اغواگر از اوسمانتوس و نوت های میوه ای، به جریان افتاده است.

 

 

Tea for Two L`Artisan Parfumeur

این عطر جاودانه و زیبا، نمایشی چند وجهی و هیجان انگیز از چای را در نهایت کیفیت، ظرافت و زیبایی به اجرا می گذارد. Tea for Two، در فضایی دودی و تاریک از تنباکو که با عسل، شهد آگین شده؛ چهره ای تاریک و دودی و خشک به چای بخشیده که بر بستری از گل های سفید، نقش بسته است. سر انجام این فراز و نشیب های شگفت انگیز، فرود در پایه ای لطیف و آرامش بخش از عطر چای است که همچنان سایه هایی عسلی، دودی و کمی ادویه ای را با خود به همراه دارد.

 

 

Jardin Prive Herve Gambs Paris

این لاین عطرسازی گزیده کار، دو عطر ویژه با رایحه چای عرضه کرده است که هر دو، وجوه متفاوتی از چای را به نمایش می گذارند. اگر علاقمند به چای دودی، تاریک و خشک آمیخته با فضاهایی لذیذ، تمیز و سبز و چرمی هستید؛ Coeur Couronne ، شما را شگفت زده خواهد کرد. اما چنانچه رایحه ای ملایم وآرامش بخش از چای، مطلوب شماست؛ در انتخاب Jardin Prive ، تردید نکنید!

در این عطر، شما تجربه ای بکر و بیاد ماندنی از استشمام رایحه ای نرم، لطیف و موزون از برگ های سبز چای که بر بستری در هم تنیده از فضاهای تمیز و کلاسیک با نوت های گل بو و مرکباتی شکل گرفته است را، پشت سر خواهید گذاشت. عطری ساده، اما بسیار عمیق، پالوده و آرامش بخش از یک چای غنی شده و منحصربفرد!

 

 

Russian Tea Masque

آکورد غان دودی و قیر مانند که بر بستری نرم و پودری از گل پایا، در لایه هایی از چرم و بخور ادغام می شود؛ چهره ای منحصربفرد به نوت چای در این عطر بخشیده اند. عطری که از آغازی سبز و آروماتیک(نعنا و فلفل سیاه)، بسوی چنین فضایی مهیب و مالیخولیایی حرکت می کند تا با محوریت چای، در ادامه، تاریک و تاریک تر شود، عمیق و عمق تر گردد، خشک و خشک تر شده و در گرمایی ناب، که گرم و گرم تر می شود؛ "راشن تی" را به شاهکاری تبدیل کند که هیچ دوستدار عطری نتواند از کنار آن براحتی بگذرد!

 

 

Yerbamate Lorenzo Villoresi

این عطر، جادویی از شکوه طبیعت است که در عالی ترین مراتب و درجات کیفی، از رایحه چای، مزارع چای گسترده و وحشی شرق آسیا و نیز، از غنا، نشاط و آرامش چای سخن می گوید. ترکیبی پیچیده و در هم تنیده که به لطف هنر هنرمند بزرگ جهان عطر، لورنتزو ویلورزی، نتیجه آن رایحه ای ساده، طبیعی و منسجم است.

Yerbamate، چای سبز گیاهی و تازه است که با لایه هایی شیرین و اغواگر و سایه هایی پودری و لطیف به اجرا در آمده و این غنای گیاهی آرامش بخش را با ادغام در لایه هایی از نوت های چوبی، مشک، علوفه های خشک و خزه، کامل می کند. رایحه ای سبز، قدرتمند و آرامش بخش از چای و گیاهان مختلف، که شما را مسحور این تصویرسازی ناب از طبیعت خواهد کرد.

 

 

Silver Mountain Water Creed

سیلور مانتین واتر، به نوعی پیشاهنگ خانه های عطرسازی نیش و لوکس در پرداخت به رایحه چای در دوران جدید است. این عطر، در دوران موفقیت عطرهایی همچون BVLGARI Eau Parfumée، معرفی شد؛ اما با بهره بردن از فضایی شاداب، شفاف و درخشان، موفقیت های بزرگتری را از آن خود ساخت.

Silver Mountain Water، عطری مفرح، نشاط بخش و بسیار باطراوت است که رایحه تازه و سبز برگ های چای را بر بستری ترش-شیرین و آبدار از نوت هایی همچون انگور سیاه و مرکبات ارائه می کند و با ادغام در پایه ای تمیز و درخشان از مشک، به کمال می رسد.

 

 

Philtre Ceylan Atelier Cologne

آتلیه کولون، دو تفسیر متفاوت از چای را ارائه کرده است. Oolang Infini، نمایشی شاداب و تازه از چای و Philtre Ceylan، با رایحه ای خشک، خاکی و بسیار طبیعی از چای خشک یا چای سیاه.

Philtre Ceylan از آغاز تا پایان، به زیبایی از وجوه خشک، گیاهی، خاکی و کمی دودی چای سیاه سخن می گوید و از این طریق، القاگر شخصیتی نافذ، استوار و قدرتمند است. رایحه ای گیرا و بسیار طبیعی از چای، که با نوت های ادویه ای بر خشکی آن تأکید شده و در ادامه، با سایه هایی شیرین و گل بو، همراه می شود.

 

 

Imperial Tea By Kilian

چای معطر شده با گل ها، و بطور ویژه چای سبز معطر با یاس، از گذشته تا به امروز، از جایگاه ویژه و محبوبیتی بالا در فرهنگ شرق برخوردار است و رایحه راز آلود، عمیق و پر از خلسه و تعلیق آن، به زیبایی در این عطر خانه کیلیان به نمایش در آمده است.

Imperial Tea، عطری ساده، اما بسیار باطراوت و غنی از چای سبز است که نشاط و طراوت برگ های آن، با لایه هایی تمیز و شاداب، برجسته شده است و با همراهی عطر مطبوع و وسوسه گر یاس، در پایه ای پودری و درخشان از مشک، ادغام شده است.

مشاهده سایر مقالات عطر و ادکلن لوکس بایر

Tags: BEST perfume tea

ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: