20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

عصاره تجمل و تاریخ معرفی عطرهای Electimuss

عصاره تجمل و تاریخ معرفی عطرهای Electimuss

عصاره تجمل و تاریخ

معرفی عطرهای Electimuss

 

چنین بر آورد شده است که تا یک قرن پس از میلاد مسیح، مردم روم، بالغ بر 2500 تن کندر و بیش از 500 تن مر، جهت تهیه عطر و ساخت روغن های معطر، مصرف کرده اند. استفاده از عطر، چندین قرن پیش از ملاد مسیح در بین رومیان مرسوم بوده است و این کالای جادویی از چنان جایگاه رفیع و محبوبیتی نزد مردمان این سرزمین برخوردار بوده که فراتر از یک کالای لوکس، عطر را از ملزومات و کالاهای اساسی بحساب آورده اند. مردان و زنان رومی، همواره از عطر استفاده می کرده اند و به خدمت گرفتن آرایشگرانی زبده که با استفاده از روغن ها و مواد طبیعی گرانقیمت، زنان رومی را می آراسته اند؛ یکی از ابزارهای اصلی زنان به منظور جلب توجه مردان بوده است. از طرفی مردان رومی، لباس های خود را همواره عطر آگین نموده و در محفظه هایی معطر نگهداری می کرده اند. اهمیت استفاده از عطر بحدی بوده است که حتی از روغن هایی ویژه جهت خوشبو کردن اسب ها استفاده می شده و نیز گلادیاتورها، پیش از حضور در میدان مبارزه، از روغن هایی ویژه برای خوشبو کردن خود استفاده می کرده اند.

عطر، از آن روزگاران تا به امروز، بعنوان پدیده ای ویژه و کالایی ارزشمند، راه خود را به تمدن ها و سرزمین های مختلف باز کرده است و روز بروز بر گستردگی و تنوع ساخت ترکیب و طراحی ظواهر و جوانب آن افزوده شده است. ساخت ترکیباتی پیچیده و اسرار آمیز با استفاده از مواد کمیاب و گرانبها، قلمرو عطرهای نیش و هنری را توسعه بخشیده و در این قلمرو گسترده، خانه عطرسازی Electimuss، با ایده ها و طرح هایی که از ریشه های کهن و باستانی عطرسازی در امپراطوری روم گرفته شده اند؛ در سال 2012 فعالیت های خود را در انگلستان آغاز کرد.

Electimuss، واژه ای لاتین به معنی "بهترین را انتخاب کن" است و بر مبنای همین نام ویژه، فعالیت های خود را دنبال می کند. این لاین ویژه و ناشناخته، ارائه گر عطرهایی پیچیده، پر رمز و راز و به معنی واقعی کلمه، نامتعارف، است. همچون نام برند، این لاین، از بهترین، گرانبهاترین و شگفت انگیزترین ترکیبات و مواد اولیه در عطرهای خود استفاده می کند. عطرهایی با غلظت های بالا (حد اقل 30% عطر خالص برای هر بطری) که همگی، از روحی واحد و اعجاب انگیز بهره می برند: فضایی که از همراهی مواد طبیعی و آکوردهایی همچون قارچ ترافل، خاویار، نیلوفر آبی، چوب صندل و عود. فضایی عجیب، خیال انگیز، موهوم و پر از چالش و شگفتی که به نوعی امضای شگفت انگیز آثار این لاین را شکل می دهد. همچنین، این خانه از اسامی متفاوت و جالب توجهی در نامگذاری آثار خود استفاده می کند که ریشه هایی باستانی و لاتین دارند؛ تا از این طریق، پیوند این خانه اسرار آمیز با ریشه های تاریخی آن، در تمامی زمینه ها حفظ شود. بطری های شکیل و وزین این لاین، بصورت دست ساز و با استفاده از نوع خاص و کمیابی از کریستال تهیه می شود که بر روی آن ها نمادی از Vertragus، پیشگونه سگ های شکاری نقش بسته است.

مجموعه ای از طراحی، بسته بندی، ساخت بطری و فضاسازی های معطر و پیچیده طراحان و هنرمندان این خانه، در قالب آثاری چشم نواز و نفیس، پس از طی فرایندی طولانی، خانه Electimuss را در سال 2014 به جهان عطر معرفی کرد. این لاین لوکس و هنری، در این سال با هفت عطر شگفت انگیز و منحصربفرد، قدم در جهان عطر گذاشت که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

Saggita، عطری با محوریت روغن جادویی و گرانقیمت شامپاکای هیمالیا است. گلی کمیاب و شگفت انگیز که از گرما و غنایی اغواگر و خلسه آور برخوردار است و علاوه بر آن، لایه هایی چای مانند، سبز و تلخ را در خود دارد. رایحه مرموز این  گل در Saggita، پس از نمایشی درخشان و شاداب از ترنج و یوزو در قلبی میوه ای-گل بو از زرد آلو، ایلنگ، یاس و مگنولیا، ظاهر می شود. رایحه ای اسرار آمیز و بکر که در کنار روغن های بابونه، ریشه زنبق و ادویه ها، پیچیده و پرورده شده است و در ادامه، با ادغام در پایه ای غنی و خارق العاده از سیوت، وتیور و صندل، با فضایی جانوری، دودی، تلخ و خاکستر گرفته همراه می شود.

Platinum Muscus، نمایشی فاخر و مسحور کننده از مشک است. درخشش و تازگی و طراوتی خیره کننده از مشک که با لایه هایی پودری و نرم از رز و زنبق برجسته شده است، حسی تمیز وشاداب از نوت های سبز و گل ها می گیرد و بر بستری ادویه ای و عمیق، با سایه هایی رزینی، صمغی و دودی، از پچولی، گایاک و رزین های گیاهی، کامل می شود.

Rhodanthe عطری جادویی، عمیق، ناب و چند وجهی است. آکورد کهربایی شکل گرفته از گایاک، پچولی، وانیل و لادن، با چهره ای دودی، صمغی و شیرین؛ ابریشم رز که بر بستری مطبوع و دلپذیر از بنفشه، زعفران، میوه ها و شکوفه پرتقال جریان یافته و با لمسی از اغواگری ایندولیک و ناب گل های سفید با لایه هایی تاریک و جانوری از عود و مشک می آمیزد؛ از Rhodanthe عطری مرموز و شگفت انگیز ساخته اند که مقاومت ناپذیر است.

 Venti، وزش بادهایی اسرار آمیز و تأمل بر انگیز از قلب تاریخ را ارائه می دهد. عطری در هم تنیده که با طراوت مطبوع نوت های دریایی، لطافت دلچسب هلو، ماندارین و شکوفه پرتقال و اغواگری های وانیل، به جریان می افتد و در ادامه، این زمزمه های فرا زمینی را به پایه ای گرم، خشک، دودی-خاکی و جانوری از عنبر، صمغ های مر و کندر، پچولی و نوت های ادویه ای، پیوند می زند.

Incitatus، دیگر اثر ستودنی این خانه است که با شروعی حیوانی و گیاهی از چرم و علوفه های خشک، فضایی همسو با نام و ایده ساخت خود ارائه می دهد و در پایه، با فضایی دودی و خاکستردار از کندر و اپوپوناکس همراه می شود تا نمایشی منحصربفرد از چرم، صمغ ها و علوفه های خشک را به اجرا گذارد.

علاوه بر پنج اثر معرفی شده، مجموعه ای متشکل از دو عطر، تحت عنوان Limited Extrait Series با ترکیباتی پیچیده و غلظت هایی بالا در این سال از سوی خانه معرفی شد. Amber Aquilaria، با رایحه ای گرم، دودی و عمیق از کهربا که در لایه هایی از وجوه دودی و دارویی عود و غنای نوت های نوشیدنی تنیده شده و با لمسی از ظرافت رز کامل می شود؛ یکی از این دو عطر است. Black Caviar دیگر عطر این مجموعه است. ترکیبی نامتعارف و چند وجهی از نوت هایی نا متجانس همچون خاویار، توت فرنگی و زیره که بر بستری عجیب از آمیزش شمعدانی، رز و مریم با نعنا و اسطوخودوس، در پایه ای سنگین و عمیق از آکورد کهربا ادغام شده است تا با رایحه منحصربفرد و عجیب خود، شگفتی و تحسین همگان را بر انگیزد.

 

 

Electimuss با الهام از ریشه هایی تاریخی و نگاهی ویژه و عمیق به سنت های عطرسازی، بسوی تلفیق این هنر-صنعت والا و ارزشمند با فضاهای مدرن حرکت کرده است. روایح عمیق و چالش بر انگیز آثار این خانه، تجربه فراموش نشدنی لمس ناشناخته ها و رویارویی با فضاهای جدید را برای دوستداران عطر رقم خواهد زد. دیدگاه این خانه در رابطه با عطر و عطرسازی، مبتنی بر نگرشی دیرینه است که رایحه خوش را بخش اصلی آراستگی و اثرگذاری به شمار می آورد و در راستای پرداخت به این هدف، تلاش درخور تحسینی از سوی این خانه به منظور ساخت روایحی متفاوت، مفهومگرا، پیچیده و زیبا صورت گرفته است. پس از حضوری قدرتمند در سال 2014، تا به امروز اثر جدیدی از سوی این خانه ارائه نشده است. با این وجود، ارائه هفت اثر نفیس و لوکس با روایحی بر آمده از تجمل و تاریخ توسط این خانه، جایگاهی ویژه برای این نام به ارمغان خواهد آورد و نوید بخش حضوری قدرتمند و درخشان تر از قبل از  Electimuss در آینده است.

مشاهده عطر های برند Electimuss


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: