20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

قلمرو رؤیاها معرفی عطرهای LM Parfums

قلمرو رؤیاها معرفی عطرهای LM Parfums

قلمرو رؤیاها

معرفی عطرهای LM Parfums

 

هنگامی که Laurent Mazzone دوازده ساله، با شیفتگی و عشقی وصف نشدنی، اوقات خود را با عطرها و محصولات معطر سپری می کرد و با کنجکاوی، به تحلیل، بررسی و تحقیق در مورد مواد تشکیل دهنده آن ها می پرداخت؛ هرگز تصور نمی کرد که دست تقدیر، داستان او را در سرزمین جادویی عطرها و روایح به نگارش در آورده است. Laurent Mazzone از والدینی ایتالیایی، در کوهپایه های آلپ متولد شد. اعجاز روایح و تأثیرات عمیق حاصل از عطر مواد طبیعی و طبیعت شگفت انگیز آلپ فرانسه، از همان سنین کودکی لاورن را بسوی حرکت در مسیر پر از چالش و اسرار آمیز روایح سوق داد. رایحه جذاب خوشبو کننده های اتاق، محصولات آرایشی و عطرها، پرسش ها و معماهای بسیاری برای لاورن ایجاد می کرد و او زمان زیادی به کنکاش در این زمینه و آگاهی از اینکه ترکیب مواد مختلف، چگونه منجر به ساخت یک رایحه می شود؛ اختصاص می داد. همین شور و کنجکاوی پایان ناپذیر بود که لاورن را بر آن داشت تا در نوجوانی، عطرها و خوشبو کننده ها را با گل ها، چوب ها و دیگر مواد معطر موجود در طبیعت ترکیب نماید و به دنبال پاسخ به معماهای و پرسش های خود برود.

علی رغم تمامی عشق و علاقه ای که مازن به جهان روایح داشت؛ با این وجود او در سال های بعد، دلباخته موسیقی مدرن و تکنولوژی های بروز ترکیب و تدوین موسیقی شد و بعنوان دی جی به فعالیت پرداخت. در همین دوران بود که خلاقیت ذاتی و شخصیت ماجراجو و جسور لاورن، او را بسوی دنیای مد و طراحی های جدید و ساختارشکن در صنعت پوشاک هدایت کرد. لاورن با حضور در کارگاه های مد و پوشاک، دیدگاه های خلاقانه و البته جسورانه خود را در رابطه با طراحی لباس توسعه داد و با ایده هایی جدید و جالب توجه، نخستین ماجراجویی های خود در صنعت مد را با افتتاح فروشگاه عرضه پوشاک مدرن، متفاوت و نامتعارف خود در سال 1998، تجربه کرد. در ادامه همین مسیر، مازن در سال های بعد چندین فروشگاه مد و پوشاک در زادگاه خود با عنوان pret a porter راه اندازی کرد و با ارائه محصولاتی متفاوت و باکیفیت، توجهات را بسوی این مجموعه از فروشگاه ها جلب کرده و موفقیت های ویژه ای در این زمینه بدست آورد. استقبال قابل قبول مشتریان از فروشگاه های لاورن، وی را بر آن داشت تا فضایی ویژه و اثرگذار برای این فروشگاه ها در نظر گرفته و از آن ها بعنوان آزمایشگاه احاسات یاد کند. برای اجرایی ساختن ایده آزمایشگاه های حسی مد نظر خود، لاورن مجموعه ای از شمع های معطر را طراحی کرد و در محیط فروشگاه های خود، ارائه نمود. استقبال خیره کننده ای که مشتریان از رایحه عجیب و اثرگذار این شمع ها بعمل آوردند؛ لاورن را به فعالیت بیشتر در این زمینه ترغیب کرد و بدین ترتیب، لاورن یک بار دیگر به دنیای روایح بازگشت.

با وجود استقبال مخاطبان از روایح شمع هایی که لاورن می ساخت و نیز شناخت قابل قبول وی از ترکیبات و مواد اولیه، با این حال تفکرات کمال گرایانه و روحیات ویژه لاورن، مانع از این شد تا وی بسرعت قدم در چرخه عطرسازی بگذارد. لاورن سفر طولانی خود در حرکت بسوی قلمرو عطرسازی را با راه اندازی یک فروشگاه ویژه دیگر در سال 2000، آغاز کرد. فروشگاهی برای ارائه عطرهای نیش و هنری که مازن، از نخستین افرادی بود که چنین حرکت جسورانه ای را انجام می دهند. با وجود تمام دشواری ها، اما لاورن در مدیریت این فروشگاه موفق عمل کرده و از بواسطه ارتباط با طراحان و هنرمندان عطرساز، شناخت عمیق و تجربیاتی ارزشمند در ارتباط با عطرها، مواد اولیه، آکوردها و بِیس ها بدست آورد. فعالیت حرفه ای لاورن در جهان عطر با راه اندازی و توسعه این فروشگاه آغاز شد و وی در مدت ده سال فعالیت در این عرصه، اطلاعات و تجربیات خود را بواسطه آشنایی با چهره ها و خانه های مختلف فعال در عطرسازی، کامل و پخته کرد. یکی از هنرمندانی که در این سال ها، نقش بسزایی در پیشرفت و تکامل ایده ها و آموخته های لاورن داشت؛ مونا دی اوریو بود و لاورن به کمک تجربیات و آموزش های ویژه این هنرمند جاودانه، به سطح قابل اتکایی از دانش و تجربه به منظور پرداخت به ایده ها و نگرش های ویژه خود رسیده بود.

پس از یک دهه فعالیت در عرصه عطرهای هنری، لاورن مازن در سال 2010 کار بر روی ساخت عطرهای خود را آغاز کرد و با صرف ساعت ها تحقیق و کار گروهی در کنار جمعی از هنرمندان برجسته عطرسازی، نخستین مجموعه از عطرهای خود را در سال 2011 معرفی کرد تا بدین ترتیب، خانه عطرسازی LM Parfums به جهان عطر معرفی شود. LM Parfums خانه عطرسازی ویژه و موفقی است که با استفاده از مواد اولیه و اسانس های مرغوب و گرانبها، به ساخت ترکیباتی عجیب و ساختارشکنانه و ارائه عطرهایی مدرن و جسورانه می پردازد که همگی بر اساس فضاسازی ها و ایده های نامتعارف و خلاقانه لاورن شکل گرفته اند. این خانه تا به امروز چندین مجموعه از آثار خود را ارائه کرده که در ادامه، به معرفی آن ها می پردازیم.

 

Eaux de Parfums. Act. I

این مجموعه که نخستین مجموعه از آثار خانه است؛ با معرفی چهار عطر در سال 2011 معرفی شد. Patchouli Boheme، عطری اسرار آمیز و در عین حال انگیزاننده از همراهی پچولی و تنباکو با آکورد چرمی است که در پایه ای از صمغ تولو و مشک ادغام شده اند و با لمسی از لوبیای تونکای آمیخته با نوت های چوبی، فضاهای اورینتال را به زیبایی با ریشه های کلاسیک عطرسازی فرانسه تلفیق می کند. O des Soupirs نجوایی اغواگر و درخششی خیره کننده از همراهی نوت های گل بوی مختلف همچون آفتاب پرست، پیونی، رز و نیلوفر بر بستری سبز و تازه، با قلبی از مشک و شکوفه های پرتقال است. از آغاز سبز، تازه و گوشه دار ترنج که با باریجه و زنجبیل عمق یافته و بر پایه ای از آکورد آمبر حاصل از تونکا، وانیل و نوت های چوبی فرود می آید؛ عطر Noir Gabardine شکل گرفته و از همراهی وانیل با بنزویین و وتیور، آکورد آمبر شگفت انگیزAmbre Muscadin پدید آمده که در پایه، با لطافت و درخشش مشک و بنفشه و غنای عسل همراه شده است.

غوغایی نشاط آور و عمیق از نوت های مرکباتی مختلف همچون ترنج، پرتقال و ماندارین که بر بستری سبز و تمیز با قلبی از وتیور و ادویه ها همراه شده اند؛ در عطری تحت عنوان Vol d'Hirondelle در سال 2012 به این مجموعه اضافه شد. در سال 2016 نیز دو اثر دیگر در قالب این مجموعه به عطرهای خانه اضافه شدند. Sine Die عطری از اغواگری های لذیذ و عمیق انجیر است که با درخشش لیمو و لطافت بنفشه همراه شده و در پایه ای از چرم، کامل می شود. Aldhèyx نیز پرداختی جالب توجه به ترکیبات صنعتی پرکاربرد در عطرسازی نظیر آلدهاید و کشمران است که ارائه گر فضایی تمیز، گل بو و مشک مانند هستند و با یاس، آفتاب پرست ومرکبات، بر تقابل این فضاهای طبیعی و سینتتیک تأکید شده است.

 

 

Extraits de Parfums. Act. I

دومین مجموعه از فضاسازی ها و داستان سرایی های معطر لاورن، در سال 2012 و در قالب این مجموعه معرفی شد. این مجموعه، همچون مجموعه نخست، از امضای تاریک، اسرار آمیز و محرّک مجموعه نخست بهره برده و البته شامل عطرهایی با غلظت بیشتر است. Sensual Orchid یکی از موفق ترین عطرهای خانه، در این سال آغازگر داستان های این مجموعه بود. عطری از ارکید، شاداب و شهوتگرا و خامه ای که در لایه هایی دودی جریان یافته و با ادغام در قلبی از بادام، ایلنگ، پیونی و آفتاب پرست، بر شخصیت لطیف و انگیزاننده خود تأکید کرده و با پایه ای از بنزویین و وانیل، وجوه تاریک و عمیق خود را تقویت می کند. Black Oud دیگر عطری است که در کنار Sensual Orchid، مجموعه Extraits de Parfums. Act. I را افتتاح نمودند. عطری جسورانه و سرکش از وجوه جانوری عود که با کستوریم و سیوت برجسته شده و در لایه هایی تاریک، دارویی، تلخ و دودی از بخور و رزین ها، کامل شده است.

Chemise Blanche با شروعی شاداب و درخشان از مرکبات و آلدهاید که در پایه ای صابونی و تمیز از مشک و آلدهاید ادغام می شود؛ در سال 2013 به مجموعه اضافه شد. عطری از آمیزش وانیل و کارامل با قلبی پودری از رز، بنفشه و زنبق که در پایه ای ترش، دارویی و سبز از برگ ها و نوت های چوبی ادغام می شود با عنوان Ultimate Seduction در سال 2014 به این مجموعه اضافه شد. همراهی تاریک، چالش بر انگیز و منحصربفرد رز، میموسا و بنفشه با حجم بالایی از فلفل و ادویه ها بر پایه ای از مشک و نوت های میوه ای در Épine Mortelle، 2015 را به سالی موفق برای این خانه تبدیل کرد و برداشتی از اسکاتلند و فرهنگ سلتیک، در فضای موهوم و اسرار آمیز Scandinavian Crime که از ادغام حجم بالای ادویه هایی همچون هل، زنجبیل و فلفل در پایه ای تاریک و دودی از کهربا، عود و بخور شکل گرفته است؛ عضو جدیدی در سال 2016 به این مجموعه اضافه کرد.

 

 

 

Extraits de ParfumsAct. II - Intimacy Collection

فضای ایندولیک، جانوری، دودی و خشک حاصل از همراهی چرم با پایه ای از عود و صمغ ها که در لایه هایی از عسل و رام تنیده شده در عطر Hard Leather و نیز نمایش شگفت انگیز و ستودنی حاصل از همنوایی رز با مشک و ادویه ها در پایه ای از خزه، عسل و پچولی در Army Of Lovers، افتتاحیه ای باشکوه و موفق توجه برای این مجموعه در سال 2014 رقم زدند.

Malefic Tattoo با فضایی تاریک اما وسوسه گر و مرموز از همراهی عود و پچولی با زعفران و دارچین که در لایه ای از فلفل، صمغ ها و بخور جاری شده اند به همراه همنوایی شاعرانه و منحصربفرد چرم و مر با شیرین بیان و وانیل با پس زمینه ای دودی-پودری از زنبق و پچولی در Cicatrices، دو اثر ناب و تحسین بر انگیزی بودند که لاورن در سال 2015 در قالب این مجموعه ارائه نمود.

تفسیری آزادانه و بی حد و مرز از امیال و آرزوها و سفر به قلمرو رؤیاها، در عبور از تاریکی ها و سایه ها، الهام بخش ساخت اثری ستودنی و خارق العاده با عنوان Kingdom of Dreams شد که در سال 2016 در قالب این مجموعه ارائه شد. Kingdom of Dreams عطری دودی، تاریک و عمیق از سدر، وتیور و پچولی است که بر بستری خاکی و فلفلی جریان یافته و با حجم بالایی از بخور و نوت های ادویه ای، پالوده و غنی شده است.

 

 

 

Special Editions

این مجموعه شامل دو عطر ویژه است که با الهام از افسانه ها، داستان های اساطیری و تمدن های دور دست در سال 2015 ارائه شد. Sensual & Decadent، پرداختی لوکس، اغواگر و نفیس به اساطیر و الهه عشق است. عطری از وانیل غنی شده با گرمای مطبوع و دودی بنزویین که بر بستری نرم و درخشان از ایلنگ و ریواس جریان یافته و در پایه ایی صمغی و دودی از عود ادغام می شود. دیگر عطر این مجموعه، اثری اهدایی از سوی لاورن به روسیه است. آمیزشی فاخر، غنی و اسرار آمیز از عود و لادن با ادویه ها، بخور و کهربا، بر پایه ای از مشک، پچولی و نوت های چوبی.

 

 

خانه عطرسازی LM Parfums، قلمرو بدیع و شگفت انگیزی برای رؤیاپردازی و پرداخت بی حد و مرز به هر آنچه محال می نماید است. خانه ای که با تکیه بر خلاقیت و آفرینش مبتنی بر نبوغ و تجربه "لاورن مازن"، بی هراس از محدودیت ها و بدون توجه به چرخه فرسوده و رو به ابتذال مارکت، به خلق عطرهایی نفیس و نفسگیر اقدام کرده است. حرکت بر مسیری آزادانه و مستقل و پرداخت به خواسته ها و ایده ها، بی هیچ محدودیت و مرزی که نتیجه آن، ارائه آثاری ستودنی، ساختارشکن، بزرگ و بیاد ماندنی به جهان عطر است. فضاسازی ها و داستان سرایی های مسحور کننده لاورن در این عطرها که با همراهی گروهی از هنرمندان برجسته جهان عطر به زبان روایح ترجمه شده اند؛ موجب شده تا در مدتی کوتاه، آثار وی به جایگاهی ویژه در نزد دوستداران عطرهای هنری دست پیدا کنند و برخی از این آثار، بعنوان مرجع و شاخصی مهم در گروه و خانواده بویایی خود تبدیل شوند. LM Parfums، یک لاین عطرسازی منحصربفرد است. محلی برای سخن گفتن از آزادی، سفر به رؤیاها و لمس بی نهایت؛ اینجا، قلمرو رؤیاها است!

"من به دنبال فروش عطر نیستم؛ من میخواهم عطر خلق کنم." (لاورن مازن)

مشاهده عطر های این برند


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: