20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

میراث پارس معرفی عطرهای (چوگان CHAUGAN)

میراث پارس معرفی عطرهای (چوگان CHAUGAN)

میراث پارس

معرفی عطرهای چوگان

 

دوران طلایی دیار ایران، شکوه روزگارانی که پادشاهانی فرزانه، خردمند و نیکوسرشت بر پهنه وسیعی از مشرق زمین حکمرانی می کردند؛ زمان هایی بسیار دور و تاریخی غنی و باشکوه و لبریز از افتخار. در سایه ساری از خرد، اعتدال، اندیشه و انسانیت و در فضایی سرشار از دوستی ها و دوست داشتن ها، آرامش و صلح، هنر و هنر ورزی و در مجموع، دسترسی به هر آنچه که پایه ها و اساس آرمانشهر مطلوب هر انسان را تشکیل می دهند؛ مردمان سرزمین پارس، ورزش شگفت انگیزی را برای جشن ها و اوقات شادی و فراغت خود ابداع کردند که سال ها بعد، به اقصی نقاط جهان صادر شد. ورزش چوگان، ورزشی مهیج و نشاط آور است که قدمت آن به دوران حکمرانی داریوش بر ایران زمین و پنج قرن پیش از میلاد مسیح بازمی گردد. این ورزش نشاط آور و منحصربفرد، در سایه توجهات و عشق پادشاه فرزانه و بلند مرتبه سرزمین پارس، با استقبال مردمان آن دوران مواجه شده و به لطف ظرافت ها، اصالت، نشاط و غنایی که در خود دارد؛ با گذشت زمان نه تنها به فراموشی سپرده نشد؛ بلکه در قرون سیزدهم و چهاردهم، به سرزمین های مصر، هندوستان، تبت، چین و ژاپن راه یافته و مورد توجه سایر اقوام و نژادها قرار گرفت.

در اواسط قرن نوزدهم، چوگان توسط سربازان امپراطوری بریتانیا، به اروپا وارد شد و همچون مردم دیگر کشورها، چوگان در نزد مردم بریتانیا و مدتی بعد، اروپا، با استقبال شگفت انگیزی مواجه شد. ورزش افسانه ای و باستانی چوگان، بازتابی از شکوه و عظمت ایران باستان را در خود دارد. ورزشی سراسر تکاپو و مبارزه که تداعی گر میراث ارزشمند و بی همتای سرزمین پارس است. تأثیرپذیری از این فرهنگ غنی و تمدن ریشه دار، جهان عطر را تحت تأثیر خود قرار داده و با الهام از شکوه امپراطوری ایران و مردمان هنر دوست و فرزانه این سرزمین،چوگان نمادی شد تا در سال 2013، مجموعه ای از عطرهای هنری و لوکس با این عنوان، به جهان عطرسازی معرفی شود.

خانه عطرسازی "چوگان"، مجموعه ای از عطرهای ویژه و فاخر است که به ساخت آثاری با الهام از آیین ها، جشن ها، هنر و معماری تمدن پارس پرداخته است و عطرهای خود را در قالب دو مجموعه عرضه کرده که در ادامه به معرفی این مجموعه ها خواهیم پرداخت.

 

 

LA ROSEE DES JARDINS D`ISPAHAN

نخستین مجموعه از آثار این خانه، با الهام از اصفهان و فضای شگفت انگیز این شهر و بطور ویژه، معماری خیره کننده عمارت "عالی قاپو" ساخته شد. اصفهان خاستگاه چوگان است و چوگان بازتابی از زیبایی مسحورکننده این شهر است که در این مجموعه تلاش بر آن شده تا نمایشی فاخر و درخور از فضای مجلل و افسانه ای این شهر ارائه گردد. این مجموعه شامل چهار عطر است که در سال های 2013 تا 2015 معرفی شده اند.

 

Rosee des Jardins d’Ispahan 2013

Top Notes

گریپ فروت، یلانگ یلانگ، زنبق دره، عسل

Middle Notes

رز، یاس، پرتقال، سدر، پچولی، گایاک

Base Notes

صندل، وانیل، چرم

عطری پالوده از ابریشم رز که در لایه هایی از عسل، ایلنگ و یاس، نمایشی از اغواگری، لطافت و شکفتن به اجرا گذاشته و با ادغام در پایه ای از چرم، گایاک و پچولی، احساسی از غنا، شکوه و تجمل را به ارمغان می آورد.

 

 

Mysterieuse 2013

Top Notes

گریپ فروت، یلانگ یلانگ، زنبق دره، عسل

Middle Notes

رز، یاس، پچولی، سدر، گایاک

Base Notes

وانیل، چرم، شکوفه پرتقال، چوب صندل

سادگی شگفت انگیز این رایحه، از طراوت صبحگاهان بهاری می گوید. نغمه هایی معطر از آمیزش طراوت و درخشش مرکبات با یاس و ایلنگ که بر بستری از نوت های چوبی و چرم، کامل شده است.

 

 

Delicate2014

Top Notes

فلفل سیاه، فلفل قرمز، یلانگ یلانگ، هل

Middle Notes

شیر، مریم، میخک خشک، بخور

Base Notes

نوت های چوبی، وانیل، بنزویین

گرمایی سرشار از اغواگری و تجمل که با لطافت یاس و ایلنگ همراه شده است و با ادغام در پایه ای از اغواگری ها و تأمل که از همراهی بنزویین، وانیل، بخور و چوب ها شکل گرفته است؛ شگفت انگیز و متعالی می شود.

 

 

Sublime 2015

Top Notes

زنجبیل، رز، فلفل سیاه

Middle Notes

بخور، رز، تمشک

Base Notes

چرم، صندل، کهربا

رایحه ای از ظرافت و تازگی که با فضایی لذیذ و مطبوع از نوت های میوه ای همراه شده است. عطر دل انگیز رز که در لایه هایی از کهربا، بخور و چوب، عمق یافته و بر بستری ادویه ای و خاکی از فلفل، جریان یافته است.

 

 

TERRE DE PERSE

این لاین، در بردارنده دومین مجموعه از عطرهای چوگان است که همچنان از ورزش چوگان، فضای ایران و تمدن پارس، الهام گرفته است و شامل سه عطر است که در سال های 2016 و 2017 ارائه شده اند.

 

Fleur de Pavot 2016

Top Notes

ماندارین، لیمو، برگ های شاه دانه، برگ بو

Middle Notes

سدر، پچولی، وتیور

Base Notes

بخور، ناگارموتا، نوت های چوبی، کهربا

آمیزشی شگفت انگیز از فضاهای خشک چوبی-دودی و سبزی اعتیاد آور عصاره های کمیاب گیاهی که بر پایه هایی از گرمای اسرار آمیز رزین ها استوار شده تا دعوت گر سفری به قلب تاریخ و قدم زدن بر خاک سرزمین ایران باشد.

 

 

Royal Cannabis2017

Base Notes

زالزالک، یاس

Middle Notes

نوت های سبز، پچولی، صندل

Top Notes

وانیل، مشک، پچولی

 

 

 

Terre de Perse 2017

Top Notes

لیمو، فلفل صورتی، فلفل سیچوان

Middle Notes

دارچین، هل، زنجبیل، فلفل شیرین، میخک، مگنولیا

Base Notes

بنزویین، لوبیای تونکا، سدر، صندل، مشک

 

 

 

در جهانی که بسیاری از ارزش ها، کم رنگ شده و مفاهیمی چون صلح، عشق و هنر، در حال فراموش شدن هستند؛ خانه "چوگان"، با الهام از روزگارانی که جهان، غرق در سازش، زیبایی و آرامش بود؛ به خلق آثاری قابل احترام و فاخر پرداخته است که روایحی از عشق، لطافت، تعقُل، هنر و اصالت را به دوستداران آثار هنری، تقدیم می کند.

ورزش افسانه ای و باستانی چوگان، نمادی از آیین ها، مناسبات و فرهنگ هایی است که در سرزمین پارس، در اعلی ترین سطح مورد توجه بوده اند. عشق، وفاداری، خرد ورزی، هنر و نوع دوستی. چوگان، میراث گرانبهای پارس است و شمیم افسانه ای و مسحور کننده جاری  در بناها و قصرهای شگفت انگیز سرزمینی را به قرن بیست و یکم تقدیم می کند که در آن دیار، قلب ها تنها برای عشق، دوستی، صلح، خرد، اعتدال و انسانیت می تپید.

مشاهده عطر های برند CHAUGAN


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: