20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

عطرهایی برای یک طراحی مجلل معرفی عطرهای( لیناری LINARI)

عطرهایی برای یک طراحی مجلل معرفی عطرهای( لیناری LINARI)

عطرهایی برای یک طراحی مجلل

معرفی عطرهای لیناری

 

LINARI نام شهر کوچکی در منطقه توسکانی ایتالیا است که زیبایی مسحور کننده و فضای منحصربفرد آن، الهام بخش Rainer Diersche برای نامگذاری لاین عطرسازی ویژه خود با این عنوان شده است. Rainer Diersche، طراح موفق و خوشنام آلمانی است که از کودکی، شیفته طراحی و ساخت اشیای لوکس می شود و در این عرصه، بیش از هر چیز تحت تأثیر نبوغ، استقلال و ساختارشکنی طراحان ایتالیایی قرار می گیرد. این دلبستگی و عشق به فعالیت در عرصه طراحی، راینر را به هنرمندی صاحب سبک و ایده تبدیل می کند که با عشق به هنر و زبان ایتالیایی، و با الهام از آثار هنرمندان و طراحان این کشور، در این زمینه به فعالیت می پردازد.

راینر در اواخر دهه نود میلادی، فعالیت های خود را بعنوان مدیر دو فروشگاه در شهرهای هامبورگ و مونیخ دنبال کرد. فروشگاه هایی که در آن ها، محصولاتی همچون مبلمان و اکسسواری های گرانقیمت و لوکسی که بدست طراحان ایتالیایی ساخته شده اند؛ به فروش می رفت. در کنار این محصولات، راینر مجموعه ای از خوشبو کننده های اتاق را نیز عرضه می کرد که علی رغم استقبال خوبی که از آن ها بعمل می آمد؛ از نظر کیفی برای وی رضایتبخش نبودند. دیرش که بواسطه فعالیت در فضایی که آکنده از عطر چوب ها و رایحه تأمل بر انگیز مواد بکار رفته در آثار هنری، به ایده های بویایی ویژه و منحصربفردی دست یافته بود؛ تصمیم به ساخت خوشبو کننده هایی با الهام از فضاهای بویایی مورد نظر خود گرفت و بدین منظور، با عطرساز مشهور، Maurice Roucel به همکاری پرداخت. پس از معرفی این خوشبو کننده ها و استقبال خوبی که از روایح ویژه و متفاوت آن ها بعمل آمد؛ راینر تصمیم به راه اندازی یک لاین عطرسازی لوکس و هنری گرفت تا ایده ها و طرح های خود را از دریچه روایح با دیگران به اشتراک بگذارد.

خانه عطرسازی "لیناری"، مجموعه ای از تلفیق طراحی و عطرسازی است که در بالاترین سطوح کیفی و با استفاده از مواد مرغوب و نفیس، بر پایه تفکرات و ایده های "راینر دریش"، ارائه گر عطرهایی لوکس و جالب توجه به دوستداران طراحی و آثار هنری خاص است. بطری های شکیل و چشم نواز این مجموعه که با استفاده از کریستال های گرانقیمت و درب هایی از چوب های کمیاب ساخته شده اند؛ در بسته بندی هایی چوبی و تزیین شده ارائه می شوند تا با معرفی ظاهری وزین و نفیس خود که از حترام و اصالت سخن می گویند؛ نوید تجربه فضاهای بویایی ویژه و جالب توجهی را به مخاطبین بدهند. فضاهایی که از روایحی عمیق و پالوده شکل گرفته اند؛ روایحی که در همکاری با جمعی از برجسته ترین عطرسازان معاصر خلق شده و در این روایح، بازتابی از تفکرات و فضاسازی های راینر با مخاطبان به اشتراک گذاشته می شود. نخستین مجموعه از عطرهای لیناری، با انتحاب نام هایی به زبان ایتالیایی، که نشان از احترام و دلبستگی راینر به این کشور و هنر طراحان آن دارد؛ با ارائه چهار عطر در سال 2008، به جهان عطرهای هنری عرضه شد.

عطر آرامش بخش و ظریف وتیور که در فضایی شاداب و درخشان از گریپ فروت و ترنج جریان یافته و در پایه ای از کشمران، انیسه و آکورد آمبر ادغام می شود با نام Notte Bianca؛ رایحه پر طراوت، درخشان و لطیف Eleganza Luminosa که از آمیزش رز و فریزیا با لیمو، ترنج و پرتقال شکل گرفته و با لمسی از مشک و کهربا کامل می شود؛ فضای مطبوع و دلپذیر حاصل از همراهی وانیل و آکورد کارامل با آکوردهای میوه ای نظیر تمشک و گیلاس که بر بستری گل بو و تازه، در پایه ای از بنزویین، پچولی و مشک ادغام شده است در Angelo di Fiume و در نهایت، نسیمی از نوت های آبی و دریایی که در درخشش پر طراوت مرکبات ادغام شده و با لمسی از نوت های ادویه ای، در پایه ای از مشک، سدر و پچولی فرو می نشیند؛ چهار عطری هستند که در سال 2008 ورود لیناری به جهان عطرسازی را جشن گرفتند.

با پشت سر گذاشتن مراحل شروع و معرفی شدن به جهان عطر، کار بر روی ساخت عطرهایی ویژه با جدیت بیشتری دنبال شد و ماحصل تلاش های شبانه روزی راینر و عطرسازان بنام لاین لیناری، در سال 2010 همگان را شگفت زده کرد. Acqua Santa با فضایی تازه، شاداب و مخملی از آمیزش شیرینی اغواگر و لذیذ وانیل و آکورد کارامل در قلبی گل بو و خامه ای و تازه از رز، زنبق دره و ایلنگ که در فضایی شفاف و شاداب از مرکبات به جریان افتاده است؛ موفقیت بزرگی برای لیناری به ارمغان آورد. علاوه بر Acqua Santa، در این سال عطر منحصربفرد و ستودنی دیگری از سوی این خانه معرفی شد که تفسیری مدرن، متفاوت و چالش بر انگیز از فضاهای تاریک، دودی و صمغی را ارائه کرد. Fuoco Infernale، انفجاری از گرمای تاریک و تلخ صمغ هایی چون کندر و گوریان است که بر بستری از لادن و قیر و توس، فضایی تلخ و دودی را خلق می کند؛ اما به شکل هنرمندانه ای در لایه هایی سبز، تازه و پودری از گیاهان تازه ودانه های هویج ادغام می شود؛ تا ارائه گر فضایی چالش بر انگیز از باورها و ذهنیات کهنه باشد.

Porta del Cielo، ادامه مسیر موفق لیناری در سال 2012 است که با ارائه آکورد آناناسی زیبای خود، مورد توجه قرار گرفت. عطری میوه ای و نرم از همراهی آناناس با آکوردهایی میوه ای همچون تمشک که در پایه ای پودری و تمیز از مشک و چوبی و خاکی ادغام شده است. روند آرام و توأم با دقت آثار لیناری، در ادامه حفظ شد و راینر، کیفیت آثار خود را قربانی حضور پر رنگ در مارکت نکرد. در ادامه چنین نگرشی، لیناری در سال 2014 با Mare Pacifico بازگشت. عطری دریایی-آبی، سبز و کالونی که درخشش و نشاط خود را با لایه هایی تاریک و دودی از توس و کاج، عمق می بخشد. Stella Cadente در سال 2015 به مجموعه عطرهای لیناری اضافه شد. تقابلی از فضای ادویه ای-خاکی و کمی چرکین میخک خشک، دارچین و هل با لطافت سبز و رزینی باریجه، وتیور و کاج کانادایی که با لمسی از لطافت بنفشه، القاگر سایه هایی چرمی و عمیق شده اند. Capelli D`Oro، محصول 2017 نیز عطری با المان های درخشان و لطیف لیناری است که رایحه جذاب خود را از همراهی نوت های ادویه ای با درخشش نوت های مرکباتی و میوه ای ادغام شده در قلبی سبز و گل بو از برگ های سبز، رز، یاس و مگنولیا، بدست آورده و با ادغام در پایه ای از مشک و چوب ها، کامل می کند.

 

 

 

کیفیت و تجمل، مقوله هایی بسیار فراتر از عادات روزمره و تکراری زندگی هستند. این نگرشی است که راینر دریش، از نخستین روزهای فعالیت حرفه ای خود در عرصه طراحی و بطور ویژه ساخت عطرهای هنری دنبال کرده است و تا به امروز، تمام توان خود را صرف اجرای هرچه بهتر چنین تفکراتی کرده است. تفکراتی متفاوت و حرکت بر مسیری چالش بر انگیز به منظور ارائه عطرها و روایحی که همسو با طراحی هایی ناب و مبتکرانه راینر و همکاران وی باشد. به همین علت است که وی همواره در جستجوی بهترین ها است. از طراحی بطری های و بسته بندی هایی شکیل، نفیس و چشم نواز، تا استفاده از بهترین و مرغوب ترین عصاره ها و روغن های عطرسازی و در نهایت، همکاری با سه عطرساز برجسته و بزرگ به نام های Maurice Roucel، Mark Buxton و Egon Oelkers. لیناری، مجموعه ای از تلفیق و تلاقی حرکت بر مسیر خلق آثار هنری مدرن و ساختار شکن، با ساخت عطرهایی هنری و متفاوت است که بر مبنای نگرشی ویژه و خلاقیتی بی انتها شکل گرفته است.

مشاهده عطر های برند LINARI


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: