20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

طاق تقدیر معرفی عطرهای خانه آرک ( L ARC)

طاق تقدیر معرفی عطرهای خانه آرک ( L ARC)

طاق تقدیر

معرفی عطرهای خانه آرک

 

Maitre de Claude، از خاندانی هنرمند و اصیل بود که در اواسط قرن هجدهم، مسیر زندگی خود را به جاده ها و دریاها پیوند زد تا از این طریق، به نگرشی تازه و ایده هایی متفاوت دست یابد. خانواده "دو کلود" که سابقه ای طولانی در هنر معماری و طراحی و ساخت طاق داشتند؛ در آن سال ها، طراحی جوان و جسور در خود می دید که شیوه های سنتی و تکنیک های به یادگار مانده از گذشتگان را برای دوران خود، ناکار آمد و تکراری می دانست. از اینرو، "مِیتره دو کلود"، سفر طولانی مدت و سرنوشت ساز خود را آغاز کرد تا از طریق آشنایی با فرهنگ های مختلف و شناخت شیوه های معماری دیگر سرزمین ها، به طرح هایی جدید و مدرن دست یابد. با شروع این مکاشفه، دو کلود قدم در مسیری نهاد که سراسر شگفتی، زیبایی، اعجاز و الهام بود و از میان این الهامات عمیق و مکاشفات اعجاب انگیز بود که میتره به مرور از هدفی که در آغاز سفر دنبال می کرد دور شده و جاذبه دنیاهایی دیگر، او را بسوی خود می کشاند. دنیاهایی آکنده از عطر مواد بکر و کمیاب که بواسطه پیوندی که با فضای تاریخی و کهن سرزمین های مختلف برقرار کرده بودند؛ دو کلود جوان و شیفته زیبایی را بسوی عطرسازی هنری سوق می داد.

شیفتگی میتره دو کلود و دلبستگی عمیق وی به جهان روایح و روایح منحصر بفردی که در دوران سفر کشف کرده بود؛ سبب شد تا وی معماری را فراموش کرده و بی توقف بسوی دنیایی از تعلیق و چالش برخاسته از مواد طبیعی و عصاره های گرانقیمت آن ها حرکت کند. این تغییر مسیر و انتخاب هنر عطرسازی بعنوان پیشه ای جدید، موجب شد تا میتره دو کلود، از دریچه روایح، لحظه لحظه سفر خود را ثبت کرده و به تصویر بکشد. آنچه که دو کلود در قالب فرمول ها و عطرهای منحصر بفرد خود به ثبت رساند؛ مجموعه ای متشکل از پنج عطر غنی و گرانبها است که هریک، فضایی از خاطرات وی در سرزمین های مختلف و لمس تمدن های باستانی را به نمایش می گذارند. عطرهایی پیچیده و قدرتمند که خاطرات میتره دو کلود از مصر و مراکش تا سیسیل و تاهیتی و هاوانا را بازگو می کنند.

فرمول ها وعطرهای میتره دو کلود که روایحی از تمدن های کهن و جهان باستان را ارائه می کنند؛ به لطف روایحی تأمل بر انگیز و پیچیده، نسل به نسل حفظ شده اند تا با ورود به دومین دهه از قرن بیست و یکم، بدست یکی از عطرسازان جوان اما خلاق، بلند پرواز و خوش آتیه بنام Julien Rasquinet بروز شده تا در سال 2013، خانه عطرسازی L`Arc (به معنی طاق)، که با الهام از حرفه خانوادگی دو کلود نامگذاری شده است؛ متولد شود. خانه آرک، در این سال با معرفی پنج عطر منحصر بفرد و خاص، فعالیت های خود را در جهان عطرسازی آغاز کرد. این پنج عطر، بر اساس فرمول هایی ساخته شده اند که دو کلود از خاطرات بویایی خود در سفر به سرزمین های مختلف، ساخته است.

Escapade عطری لذیذ و اغواگر از همراهی وسوسه گر وانیل و هلو با قلبی نرم و افسونگر از رز است که بر پایه ای از مشک و گرمای شهوانی وانیل، ادای احترام دو کلود به شیوه های عطرسازی در سرزمین های مستعمره فرانسه در شرق، را به تصویر می کشد. Aventure، عطری از رایحه اسرار آمیز و منحصر بفرد یاس کارناک است که رایحه آن، تداعی گر فضای جادویی و شگفت انگیز مصر باستان و شهر لوکسور است. عطری فریبنده از یاس که در لایه هایی خامه ای و اغواگر از ایلنگ و هلو می آمیزد و با لمسی از درخشش ترنج و ماندارین، در پایه ای از مشک، وانیل و چوب صندل ادغام می شود. عطری از شکوه کوه های اطلس و سرزمین مراکش که با آکورد توس، تلخی اغواگر و دودی چرم و لایه هایی از ظرافت بنفشه در غوغایی از سدر و سوزنی برگ ها ادغام شده است؛ Traversèe را به اثری فراموش نشدنی تبدیل کرده است. Balade جادویی از عطر شگفت انگیز گل های تیاره از سرزمین تاهیتی است که درخششی ناب، ابریشمین و مخملی از آمیزش رز و گل صد تومانی در قلبی از تیاره، یاس و گاردنیا را که با تازگی نارنگی و ماندارین همراه شده است و در پایه ای از مشک و چوب کامل می شود؛ به نمایش می گذارد. الهام از سرزمین کوبا و مزارع تنباکو، عطر Evasion را به مجموعه آرک اضافه کرد. عطری از وجوه گیاهی و دودی تنباکو که با اسطوخودوس و عسل، این وجوه گیاهی و دودی برجسته شده اندو با ادغام در لایه هایی مطبوع و اغواگر از وانیل، دارچین و شکلات، این رایحه پیچیده به کمال می رسد.

پس از موفقیت آرک با نخستین مجموعه از آثار خود در سال 2013، دومین مجموعه از روایح الهام گرفته شده از سفرها و ماجراجویی های این خانه در سال 2015 و با عطر Mémoire معرفی شد. Mémoire عطری از طراوت و تازگی ترنج است که با ملایمت و طراوت انگور و آناناس همراه شده است و با لمسی از زعفران، در قلبی از زنبق دره، رز و بنفشه ادغام می شود تا با ورود به پایه ای فاخر از مشک، پچولی، سدر و صندل، فضایی پیچیده اما درخشان و نشاط بخش را خلق کند.

میتره دو کلود، هنگامی که دل به جاده ها سپرد و سفر خود به سرزمین های دور دست و ناشناخته را آغاز کرد؛ هرگز تصور نمی کرد که در ادامه، به مقصدی می رسد که هیچ شناختی از آن ندارد. اما تقدیر، همواره غافلگیری ها و شگفتی های بسیاری بر مسیر هر انسان قرار می دهد و دو کلود نیز یکی از میلیاردها انسانی است که با انتخاب سرنوشتی متفاوت از حرفه آبا و اجدادی، میراث ویژه ای را برای دوستداران عطرهای هنری به یادگار گذاشت. بناها و طاق هایی که خانواده دو کلود به هنر معماری تقدیم کرده اند؛ اگرچه آثاری ارزشمند هستند؛ اما آنچه که میتره برای جهان عطر به یادگار گذاشت، زمینه ساز جاودانه شدن نام این خانواده در دفتر هنرهای زیبا خواهد بود. میراثی نفیس از روایح باستانی و تأمل بر انگیز که عصاره ای از تاریخ و تمدن هستند و بر اساس فرمول های مبتنی بر شیوه های سنتی و کهن ساخته می شوند. خانه آرک، در قلب پایتخت عطرسازی جهان، "گرس"، این میراث به یادگار مانده از میتره دو کلود را در قالب مجموعه ای فاخر که با استفاده از اسانس ها و مواد اولیه مرغوب و در بطری های کریستالی نفیس، به دوستداران روایح هنری و منحصربفرد تقدیم می کند تا با دعوت به چالشی بکر و بیاد ماندنی، یاد آور شود که هر انسان چگونه می تواند در مسیر سرنوشت، با جسارت و شهامت، بسوی تعبیر و تحقق رؤیاها و آرزوهای خود حرکت کند.

 

مشاهده عطر های برند LARC


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: