20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

عطرهایی از قلب مجسمه ها معرفی عطرهای (مَجدا بِکالی MAJDA BEKKALI)

عطرهایی از قلب مجسمه ها معرفی عطرهای (مَجدا بِکالی MAJDA BEKKALI)

عطرهایی از قلب مجسمه ها

معرفی عطرهای مَجدا بِکالی

 

Majda Bekkali، متولد مراکش و از خانواده ای اصیل و اشرافی است. بکالی که از سنین نوجوانی، شیفته روایح و عطرهای هنری می شود؛ در کنار این دلبستگی، به تحقیق در هنر و آشنایی با شاخه های هنری مختلف پرداخت. پرداخت به شاخه های هنری و کاوش در این زمینه، با تکیه بر پیوندی عمیق با ادبیات و دنیای داستان ها و افسانه ها، نگاهی متفاوت و نگرشی مبتنی بر ظرافت، رؤیا و زیبایی برای مجدا به ارمغان آورد. پیوندی عمیق با داستان های سنتی و بومی و تسلطی مثال زدنی بر ادبیات داستانی، مجدا را بسوی مسیری هدایت کرد که در ادامه داستان سرایی منحصربفرد و برخوردار از عقاید و نگرشی ویژه را تربیت کرد.

بکالی در هجده سالگی عازم پاریس شد و در رشته تاریخ هنر به تحصیل پرداخت. با پشت سر گذاشتن این دوره تحصیلی، مجدا چکیده آموخته ها، تجربیات و ایده های خود را با عشق دیرین خود به روایح و هنر در هم می آمیزد تا در قلمرو خیال انگیز روایح، ماجراجویی های خود را ادامه دهد. بالغ بر یک دهه همکاری با برندهای بزرگ مد و زیبایی، ما حصل نخستین تجربیات مجدا در جهان عطر است. وی که در این سال ها بعنوان کارگردان هنری در طراحی عطر با برندهای مطرح همکاری کرده بود؛ دنیای تجاری و محدودیت های مختلفی که با توجه به سیاست های اقتصادی و سود آوری تجاری وضع می شدند را مانع بزرگی برای رؤیاپردازی ها و داستان سرایی های خود می دید. برای رهایی از این محدودیت ها و پشت سر گذاشتن موانع، مجدا تصمیم به فعالیت در مسیری مستقل گرفت و پس از قطع همکاری با برندهای دیزاینر، کار بر روی پروراندن ایده ها و طرح های خود و ارائه قالب و فرمی جدید که به بهترین شکل فضاها و داستان های مَد نظر وی را در قالب آثار بویایی به تصویر بکشد؛ آغاز کرد.

نتیجه تحقیقات طولانی مدت و مطالعات زمان بر مجدا، راه اندازی خانه عطرسازی منحصربفرد و شگفت انگیزی در سال 2009 بود که به دنبال ارائه مفاهیمی عمیق و قالب هایی جدید است. خانه عطرسازی Majda Bekkali، مجموعه ای برای تلفیق ژانرهای هنری مختلف است که با الهام از داستان ها و فضاهای ذهنی و روایی ویژه، به خلق آثار بویایی می پردازد. به منظور ارائه آثاری فاخر و نفیس، این عطرهای هنری و پیچیده، در همکاری با جمعی از هنرمندان عطرساز برجسته و گزیده کار فرانسوی ساخته می شوند تا فضای بویایی ژرف و تأمل بر انگیزی را با مخاطبین به اشتراک بگذارند. در کنار همکاری با این هنرمندان عطرساز، جمعی از هنرمندان مجسمه ساز با گروه همراه می شوند تا با گفتگو پیرامون فضاها و ایده های مورد نظر و الهام از فضای بویایی هر عطر، مجسمه هایی نفیس را برای هرچه باشکوه تر جلوه دادن داستان ها و ایده های مجدا بکالی خلق کنند؛ مجسمه هایی جالب توجه و پیچیده که از طراحی جسورانه و چشم نوازی بهره می برند. عصاره هایی ارزشمند و نفیس که با رایحه پالوده و شگفت انگیز خود، بازتابی از احساسات و تفکرات شکل گرفته پیرامون آثار هنری را انعکاس می دهند؛ در بطری هایی شکیل و ارزنده و منحصر بفرد جای داده شد تا با ارائه تعاریفی جدید از آمیزش هنر و احساسات، مجموعه عطرهای نفیس خانه Majda Bekkali را در سال 2010 به جهانیان معرفی کنند.

 

Collection Sculptures Olfactives

مجموعه ای لوکس و شگفت انگیز از طراحی و ایده پردازی، در بالاترین سطوح کیفی در سال 2010 که در بطری هایی چشم نواز و گرانبها، روایحی ناب و جادویی را عرضه می کند تا هر دوستدار هنر و زیبایی را با خود همراه سازند. J'ai Fait Un Rêve Obscur و J'ai Fait Un Rêve Clair عطرهایی از این مجموعه هستند که امروزه در دسترس می باشند. J'ai Fait Un Rêve Obscur نمایشی متفاوت و بکر از وجوه چوبی و دودی عود است که با همراهی سدر و کاشمران بر آن تأکید شده است. از آمیزش تاریکی اعجاب انگیز و مرموز این فضا در قلبی از اغواگری های وانیل و یاس که با ظرافت ترنج و هیاهوی فلفل، ناب و دست نیافتنی شده است؛ رایحه ای از وجه تاریک رؤیاها به مشام میرسد که شگفت انگیز است. J'ai Fait Un Rêve Clair یک طغیان شاداب و سبز و شاعرانه است. عطری از سبزی بلورین برگ های انگور، پتیت گرین و شکوفه های پرتقال که بستری شده اند برای آمیزش جانوری و ایندولیک حاصل از همراهی مشک و یاس با کستوریم و زیره سیاه. رایحه ای آمیخته از سبزی و درخشش، شهوت و طغیان نوت های جانوری که با لایه هایی از چرم، سدر و لامی، ابعاد مختلف این تقابل بی همتا را عمق بخشیده است.

2012، سال معرفی عطر درخشان و تحسین بر انگیز Mon Nom est Rouge بود. رایحه ای نرم، شیرین و مخملی از طراوت گلبرگ های رز که بر بستری ادویه ای از زنجبیل، فلفل قرمز، دارچین و هل جریان یافته است تا سایه هایی خاکی و ادویه ای را در کنار خود ببیند و با لمسی از تاریکی ظریف نوت های چوبی، در پایه ای پیچیده و اسرار آمیز از لامی و بخور فرو بنشیند. علاوه بر Mon Nom est Rouge، در این سال دو عطر دیگر به این مجموعه اضافه شد. تاریکی آکنده از گرمای مطبوع و وسوسه انگیز حاصل از همراهی منسجم و شامه نواز آکوردهای خوراکی همچون قهوه، کارامل، وانیل، رام و شیرین بیان که رایحه ای لذتبخش اما عمیق، اوهام بر انگیز و تاریک را در عطر تحسین شده Fusion Sacrée Obscur ارائه می دهند. تاریکی و عمقی که از نوت های چوبی و صمغ ها حاصل شده تا با سایه هایی سبز و گل بو کامل شود. Fusion Sacrée Clair اما، لمسی درخشان و سبز، در عین پیچیدگی و ظرافت از اغواگری و شاعرانگی است. عطری از مریم که وجوه سبز و اغواگر خود را در قلبی از یاس، گاردنیا و شکوفه پرتقال برجسته می سازد و در لایه هایی گیاهی و چوبی توسعه می دهد تا با لمسی از آمیزش شگفت انگیز انجیر و قهوه، بر پایه هایی صمغی و خاکی، تحسین همگان را بر انگیزد.

Tendre est la Nuitدیگر عطر ستودنی و بیاد ماندنی مجدا بکالی است که در سال 2013 و در قالب این مجموعه ارائه شد. عطری از آکورد آمبر تاریک و پالوده ای که در سایه هایی از پچولی، با آمیزش لادن، آمبرته، وانیل، بنزویین و نوت های چوبی شکل گرفته است و با لایه هایی از کستوریم، چرم و خزه بلوطی که لمسی از ظرافت فاخر گل پایا را در خود دارند؛ تصویری جسورانه، نامتعارف و بکر را در قالب یک رایحه به نمایش می گذارد.-

 

 

Andalus Collection

عشق، صلح و آرامش، دستمایه خلق آثاری تازه برای مجدا و تیم طراحان لاین عطرسازی او شده اند تا با الهام از آثار هنری به یادگار مانده از هنر نمایی گذشتگان در آندلس، جایی که بی هیچ توجهی به مذهب و نژاد، چیزی بغیر از صلح و دوستی، جریان ندارد؛ آثار جدید خود را ارائه دهند. Tulaytulah نخستین عطر این مجموعه است که پس از صرف زمانی طولانی ساخته و در سال 2016 معرفی شد. رایحه ای عمیق و ملایم که عصاره ای است از عشق، آرامش و زیبایی که با ادغام وجوه خاکی، چرکین و دودی آکورد جیر در لایه هایی از اغواگری های دلچسب وانیلی-بادامی، تونکا و وجوه سبز و چوبی سوزنی برگ ها حاصل شده است.

الهام از موسیقیدان مشهور عراقی با نام Ziryab که در آندلس زندگی کرده؛ با رایحه ای که بر پایه پنج نوت اصلی ساخته شده است؛ در سال 2017 و در عطری با همین عنوان به این مجموعه اضافه خواهد شد. Ziryab عطری از آکورد لاله، در قلبی از عود، سدر و زعفران و پایه ای از کهربا است که با الهام از بربط پنج سیمی ساخته شده بدست این موسیقیدان، خلق شده است. Mudejar دیگر عطری است که در سال 2017 به مجموعه اضافه می شود و با الهام از سبک معماری گروهی از مسلمانان مراکشی الاصل ساکن آندلس در قرون دوازدهم تا شانزدهم، ساخته شده است. عطری که نوت های گریپ فروت و فلفل سیاه در آغاز، سدر و برگ های انگور در قلب آن و پایه ای از بخور، صندل، چرم و خزه بلوطی، بعنوان هرم بویایی آن معرفی شده است.

 

 

مجدا بکالی، طراح خوش قریحه و داستان سرایی صاحب سبک و ایده های ویژه است. ایده هایی مبتنی بر اصالت، ظرافت و رؤیا که از سفر به فضای شگفت انگیز داستان های کهن شکل گرفته اند و به مکاشفه در جهان واقعیت ها، پیوند خورده اند. مکاشفاتی عمیق و پر فراز و نشیب در قلمرو روایح و عصاره ها و آشنایی با شفا دهندگان عرفانی، تحقیق در ارتباط با انسان های بزرگی که شهرهای مهم و مقدس را ساخته اند و کنکاش در احوالات سلسله ها، پادشاهان و شاهزادگان، که ماحصل تمامی این مکاشفات عاشقانه و ژرف، شکل گیری ایده هایی متفاوت و ساختن قلمروهایی شگفت انگیز است. قلمروهایی بکر و اسرار آمیز از طراحی، فضاسازی و آفرینش هنری که بر پایه هایی از رؤیاهای بی حد و مرز و آمیزش فضاها و ایده های مختلف شکل گرفته است. ایده ها و طرح هایی متفاوت که نتیجه تمامی آن ها در قالب آثار ارزنده و درخور ستایش خانه عطرسازی مجدا بکالی به نمایش در آمده اند.

لاین عطرسازی مجدا بکالی، مجموعه ای است برای لمسی فاخر و شاعرانه از تجربیاتی تازه. تجربه بویایی بیاد ماندنی و زیبایی که از آثار شکل گرفته در فضایی آزاد برای بروز خلاقیت و تلفیق شاخه های مختلف هنری، حاصل می شود. مجموعه ای از مجسمه ها و پیکره های ظریف و خوش ساخت که علی رغم شباهت در ظاهر، عصاره هایی گرانبها از مواد مرغوب و کمیاب، روح و باطن هر کالبد را شکل می دهد تا از مواجهه با هر یک از این جهان های پیچیده و در هم تنیده شده؛ هر دوستدار هنر و زیبایی، شگفت زده و مسحور چنین آثار ارزنده ای گردد.

 


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: