20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

آندریا و جان .اف کِنِدی معرفی عطرهای Eight & Bob

آندریا و جان .اف کِنِدی معرفی عطرهای Eight & Bob

آندریا و جان .اف کِنِدی

معرفی عطرهای Eight & Bob

 

Albert Fouquet از یک خانواده اشرافی فرانسوی که نبوغ وی در عصاره گیری از مواد طبیعی و گیاهان معطر در کنار شیوه های منحصر بفرد وی در ترکیب این عصاره ها و ساخت بیس های متفاوت، او را در راه اندازی یک لاین ویژه و کاملا فردی و انحصاری در اوایل قرن بیستم، به موفقیت رسانده بود؛ عطرساز ویژه و بی مانندی بود که نگاهی والا و ویژه به هنر عطرسازی داشت. آنچه که آلبرت با روش های مختص خود و در قلعه خانوادگی فوکوئه تهیه می کرد؛ مجموعه ای از روایح نفیس و شگفت انگیز بودند که با همکاری خدمتکار خانوادگی، "فیلیپ"، تهیه می شدند. این عطرهای نایاب و بکر، نتیجه تلاش های شبانه روزی آلبرت در طراحی و فضاسازی بویایی با استفاده از عصاره هایی بودند که وی با همکاری فیلیپ از بهترین و کمیاب ترین مواد تهیه می کردند و به همین جهت آلبرت همواره از تولید انبوه آن ها خودداری کرده و درخواست های متعدد برای ارائه روایح شگفت انگیز خود را رد می کرد.

یکی از همین مواد کمیاب و گرانبها، در طی سفر آلبرت به کشور شیلی تهیه شد. سفر Albert Fouquet به شیلی در ژانویه 1934، دستاوردی بزرگ برای وی به ارمغان داشت. سوغاتی کمیاب و گرانبها از کوه های آند که تنها در ماه های دسامبر و ژانویه رشد می کنند و تنها در ارتفاعات این نقطه از جهان یافت می شوند. آلبرت، پس از صرف زمانی طولانی در کوه های آند برای کشف گیاهان وحشی معطر و نایاب، گیاهی را کشف کرد که آنرا "آندریا" نامید. این گیاه منحصربفرد، روح و امضای عطرهای آلبرت است و سبب القای فضایی شگفت انگیز به رایحه کولون های ساخته شده توسط آلبرت می شد. فرایند طولانی تهیه و عصاره گیری از این گیاه وحشی جادویی، یکی از اصلی ترین دلایل محدود بودن تولید عطرهای آلبرت بود. علی رغم وسواس های ویژه آلبرت در تولید و ارائه عطرهای خود، ملاقاتی اتفاقی با دانشجویی جوان بنام "جِی اف کِنِدی" که تعطیلات خود را در فرانسه پشت سر می گذاشت؛ زمینه ساز معرفی عطرهای آلبرت به جهانیان شد. در طول این ملاقات، کِندی که تحت تأثیر رایحه شگفت انگیز عطر استفاده شده توسط آلبرت قرار گرفته بود؛ بخاطر شخصیت جذاب و صمیمی خود، مورد توجه آلبرت قرار گرفته و وی را بر آن می دارد تا نمونه ای از عطر خود را به جان جوان هدیه دهد. مدتی پس از این ملاقات، آلبرت نامه ای از سوی جان دریافت می کند که در آن، کندی ضمن تمجید از زیبایی های عطر آلبرت و نیز اطلاع از اینکه این عطر مورد توجه اطرافیان وی قرار گرفته است؛ در درخواستی مبهم و عجیب از آلبرت می خواهد که هشت نمونه عطر و در صورت امکان، یک عطر دیگر برای باب، برای او ارسال کند. در حالیکه آلبرت اطلاعات سر بسته ای از این نامه دریافت کرد؛ تصمیم گرفت تا مجموعه ای کامل از نمونه عطرهای خود را برای جان ارسال کند. اما شخصیت کمالگرا و ویژه آلبرت باعث شد تا وی ارسال این مجموعه را در نهایت ظرافت و دقت به انجام رسانده و با وسواسی خاص، جستجو برای انتخاب بطری ها و بسته بندی شکیل این عطرها را آغاز کرد. سر انجام، مجموعه ای از بطری های شیشه ای چشم نواز که در داروسازی مورد استفاده قرار می گرفتند؛ توجه فیلیپ را به خود جلب کرده و آلبرت نیز همین بطری ها را جهت نگهداری عطرها انتخاب کرد. پس از تهیه شدن مجموعه ای از کولون های آلبرت در بطری هایی یکسان و شکیل، وی هر یک از بطری ها را با عنوانی عجیب که از نامه گیج کننده جان گرفته شده بود؛ برچسب زد: Eight & Bob.

Eight & Bob عنوان جالب توجه عطرها و ادکلن های شگفت انگیز ساخته شده بدست آلبرت فوکوئه است که پس از ورود به امریکا، بواسطه ارتباط نزدیک پدر جِی اف کندی با تهیه کنندگان، کارگردان ها و ستاره های هالیوود، با استقبالی ویژه مواجه شدند. محبوبیت این کولون های ستودنی و منحصر بفرد بحدی بود که هر چهره ای علاقمند به انتخاب عطری از مجموعه Eight & Bob بود و ستارگان محبوب آن روزها، از آثار آلبرت بعنوان عطر محبوب خود یاد می کردند. دوران موفقیت و درخشش آلبرت در جهان عطر، بسیار کوتاه بود و او در سال 1939، در طی یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد. پس از مرگ آلبرت، وظیفه مدیریت این خانه تازه تأسیس بر دوش فیلیپ بود و او با دشواری هایی خاص، از تهیه و ساخت ترکیب تا بسته بندی تا ارائه محصولات، به دلیل قوانین کنترلی نازی ها، مدتی این مسیر را ادامه داد. با شروع جنگ جهانی دوم، فیلیپ نیز کار بر روی عطرها را رها کرد و به ناچار به خدمت ارتش در آمد و بدین ترتیب ستاره اقبال و درخشش خانه نوپای Eight & Bob پس از مدتی کوتاه افول کرد.

پس از گذشت چندین دهه از توقف فعالیت های Eight & Bob، در دومین دهه از قرن بیست و یکم، فرزندان فیلیپ، فرمول های این مجموعه را احیا کرده و در سال 2012، Eight & Bob یک بار دیگر به جهان عطرساز معرفی شد.نخستین عطر ارائه شده از این لاین احیا شده در سال 2012 با نام EIGHT & BOB ارائه شده. رایحه ای درخشان و اثر گذار از همراهی هل و زنجبیل با ترنج و لیمو که بر بستری اغواگر از فندق و وانیل، به قلبی از سدر، عنبر و لادن می پیوندد و این درخشش عمیق و اغواگر را در پایه ای گایاک و پچولی کامل می کند.

پس از این بازگشت جالب توجه، در سال 2014 دو عطر دیگر به مجموعه اضافه شدند. Egypt یک جادوی نفسگیر و بکر از همراهی نوت های آروماتیک همچون اسطوخودوس، ادویه ها و لیمو با پایه ای غنی و پیچیده از چرم، خزه، پچولی و چوب صندل است. در Cap d'Antibes رایحه ای از نشاط سبز و طبیعی برگ های بنفشه، گیاهان تازه و نعنا به مشام می رسد که بر بستری از وانیل و دراچین، با پایه ای دودی و تاریک از بخور، غان، خزه و سدر کامل می شود.

Memoires de Mustique یکی از کولون های منحصر بفرد و بیاد ماندنی آلبرت است که در سال 2016 مجددا به دوستداران عطر تقدیم شد. عطری از طراوت و تازگی ترنج، بهار نارنج و پتیت گرین که حس سبز و درخشان خود را در قلبی از اوسمانتوس و یاس، به افسون و اغواگری پیوند می زنند و با لمسی از مشک و شکوفه پرتقال، این رایحه به کمال می رسد. در سال 2017 نیز عطر Nuit de Megeve معرفی شد. عطری از تنباکو و وتیور که در قلبی مرموز و نا متعارف از قهوه، تونکا و ریشه زنبق به نمایش در آمده است.

 

 

Eight & Bob خانه ای است که ستون های آن ریشه در تفکراتی متفاوت و نگرشی عمیق دارند. تفکراتی که زاییده نگاه ویژه آلبرت فوکوئه به هنر عطرسازی است و با تکیه بر خلاقیت و جسارت این هنرمند، به ثمر نشسته است. آتلیه شخصی آلبرت، که محلی برای آزمایش و پرداخت به چالش هایی متفاوت بود؛ خاستگاه روایحی بکر و پالوده بود که از کوه های آلپ و جنگل های سر سبز، تا کوه های آند و طبیعت وحشی آن مناطق، عصاره ای را در خود داشتند. عصاره هایی که از گونه های کمیاب و ارزشمند تهیه می شدند و "آندریا"، رهبر و سر آمد آن ها بود که رایحه فرا زمینی کولون های آلبرت، بر پایه آن استوار بود. با وجود تمام این زیبایی ها، اگر ملاقات با جان کِندی نبود، شاید عطرهای آلبرت در همان آزمایشگاه کوچک، باقی مانده و پس از مدتی به فراموشی سپرده می شدند. اما همین ملاقات کوتاه، سبب معرفی مجموعه ای از عصاره ها و روایح به جهان عطرسازی شد که موجب شد تا همگان لب به تحسین آلبرت فوکوئه بگشایند. هنرمندی خلاق و اصیل که سراینده داستان هایی معطر و درخشان از آلپ تا آند است.

مشاهده عطر های برند EIGHT & BOB


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: