20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها(قسمت دوازدهم) عطرهای فلورال (گل بو)

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها(قسمت دوازدهم) عطرهای فلورال (گل بو)

معرفی بهترین عطرها و ادکلن ها

عطرهای فلورال (گل بو)

 

لطافت و اغواگری

قسمت اول

جهان عطرسازی، آمیزش تفکیک نا پذیری با گل ها و روایح گل بو دارد. عطر گل های مختلف، همواره القاگر زیبایی، آرامش، لطافت و اغواگری است. احساساتی زیبا و آرامش بخش که غیر از ظرافت و لطافت، نمی توان معادلی برای آن تصور کرد.

در عطرسازی، روایح گل بو همین ظرافت و لطافت افسونگر را به ترکیب القا می کنند. اگرچه از نوت ها و آکوردهای گل بو بیشتر در عطرهای زنانه استفاده می شود، اما نمی توان منکر زیبایی های ناب این روایح و درخشش و ظرافتی که به یک ترکیب می بخشند شد و به همین جهت است که امروزه شاهد استفاده قابل توجه آکوردهای گل بو در دیگر ترکیب ها و گروه ها هستیم. از کولون های مردانه گرفته تا ترکیبات پیچیده و اورینتال که با عنوان جالب توجه "فلورینتال" شناخته می شوند.

نوت های گل بو، عمدتا به شیوه های طبیعی همچون استفاده از حلال ها، تقطیر و جریان بخار آب حاصل می شوند. رز، یاس، مریم، اسطوخودوس، یلانگ یلانگ، اوسمانتوس و گل پایا، نمونه های مشهور و پرکاربردی هستند که عمدتا با روش های طبیعی بدست می آیند. در نقطه مقابل، به دلیل سختی فرایند استخراج به شیوه های طبیعی و نیز بازدهی ضعیف این شیوه ها در عصاره گیری از برخی گل ها که هزینه های سنگینی را نیز به همراه خ اهد داشت، برخی از نوت ها و آکوردهای گل بو، در محیط آزمایشگاهی تهیه می شوند که از نمونه های پر کاربرد آن ها می توان به بنفشه، آفتاب پرست (هلیوتروپ)، زنبق دره، میموسا، نرگس و سنبل اشاره کرد.

ارزش بالای عصاره گل ها، سبب شده تا چرخه تجاری و سودگرای حاکم، محصولاتی که ارائه گر زیبایی و غنای روایح گلی باشند را کمتر به خود ببیند، از همین رو برای لمس شکوه و لطافت گل ها، باز هم به قلمرو عطرهای فاخر و هنری سفر می کنیم تا وجوه مختلفی از جادوی گل ها را تجربه نماییم.

از حس شهد آگین، شراب آگین، میوه ای و کاراملی، پودری و بادامی، خامه ای و درخشان و فلزی گل هایی همچون رز، اوسمانتوس، هلیوتروپ، یلانگ یلانگ و شمعدانی تا شهوانیت و اغواگری سبز و ایندولیک و جادویی گل های سفید، عطرهایی شگفت انگیز و مسحور کننده خلق شده است که در ادامه به معرفی برخی از بهترین های این آثار خواهیم پرداخت.

 

Dom Rosa Les Liquides Imaginaires

دوم غوزا عطر مطبوع و نشاط بخشی از رز است که در عین حال، از عمق و پیچیدگی های تأمل بر انگیز آثار خانه لیکویید ایمجینه بهره می برد. رز در این عطر به زیبایی با دو عنصر نوشیدنی ها و مرکبات آمیخته شده است تا علاوه بر لطافت، اغواگری و حس پودری خود، چهره ای شاداب، تازه، تمیز و فرح بخش بدست آورد. هیاهو و نشاط آمیزش رز و نوشیدنی ها، سر انجام در پایه ای صمغی و چوبی از کندر، سدر و وتیور، پایان می یابد.

 

 

Milieu Rosa Odin

یک رایحه مغناطیسی و ناب از همراهی رز با شمعدانی و میموسا، همزمان از لطافت، تازگی و حس پودری را با یکدیگر همراه میسازد و بر بستری سبز و درخشان از وتیور و برگ های انگور به جریان می اندازد تا با لمسی از میوه های جنگلی، این همنوایی گل بو و اغواگر، در پایه ای چوبی فرو بنشیند. عصاره ای از بهار و لمسی از افسون آن در این عطر جریان دارد.

 

 

Carnal Flower Frederic Malle

آکورد مریم استفاده شده در این عطر، بحدی پالوده، چند وجهی و اثرگذار است که با کمی تصامح میتوان کارنال فلاور را سر آمد عطرهای با محوریت گل های سفید نامید. کارنال فلاور، عصاره ای از نبوغ، خلاقیت و اصالت است که پس از طی فرایندی طولانی متولد شده است. عطری از مریم که با لطافت آکورد طالبی و حس خامه ای و درخشان ایلنگ همراه شده و به زیبایی در لایه هایی چوبی و چرب از اکالیپتوس و نارگیل تنیده شده تا در نهایت با تن پوشی از یاس، در اوج اغواگری و غنا و افسونگری قرار بگیرد.

 

 

3 Fleurs Parfum d`Empire

رز، یاس و مریم. شاید تصور عطری با محوریت این سه گل، کمی سرگیجه آور بنظر برسد. اما هنر و نبوغی که در کوچکترین اجزای خانه پارفوم امپایر جریان دارد، سبب شده تا همنشینی این سه گل در قالب یک رایحه، پالوده، درخشان، ظریف و خیال انگیز ارائه شود. 3فلورز از همراهی رز با یاس و مریم در تازه ترین و درخشان ترین وجوه سخن می گوید و با استفاده از ایلنگ، این درخشش اغواگر را بیش از پیش پالوده و اعلی میسازد. شهد آگین، خامه ای، تازه، درخشان و باران خورده.

 

 

Grisette Lubin

رز پودری، پر شهد و مخملی. فاخر و ناب و آرامش بخش. رز گریسیته، از باغ های بهشت سر بر آورده و عطر خود را خود را از دروازه های خانه لوبین تقدیم زمین میکند. همنشینی رز با مرکبات بر تختی از سدر که با فرشی از مشک، وانیل و صمغ ها آراسته شده، گریسیته را جاودانه و بی همتا ساخته است.

 

Ostara Penhaligon`s

غنچه های شکفته شده بر گلبوته ها و غنچه هایی در انتظار شکفته شدن، عطری از باغ های بهاری که در نسیم گذران از دشت ها و مزارع تقدیم شما می شود. اوستارا، رایحه نرگس است. طبیعی و ناب و تازه. نرگس و گل های سفید که رایحه سبز و اغواگر و پیچیده خود را با طراوت و تازگی شگفت انگیزی همراه ساخته و در لایه هایی از موم، نوت های صمغی، خاکی و ادویه ای، عمق پیدا کرده است.

 

 

Lumiere Noire Pour Homme Maison Francis Kurkdjian

رز مخملی و عسل آگین این عطر، شما را شگفت زده خواهد کرد! همنشینی زیبای رز با پچولی و فلفل که به رایحه مخملی و دلچسب رز ابعادی خاکی، دودی و تاریک بخشیده، لومیه نو آ را به پیشنهادی ارزنده جهت انتخاب یک اثر گلبوی فاخر تبدیل کرده است.

 

 

PHI Une Rose de Kandahar Tauer Perfumes

رز مطبوع و شاهانه این عطر که در تقابل بین فضاهای مختلف به نمایش در آمده است؛ شگفت انگیز است. فی، عطری از رز بر پایه هایی پودری-بادامی و میوه ای-تنباکویی است که درخشش گوارای خود را در تقابل گرمایی خاکی و دودی از پچولی، وتیور و عنبر ارائه می کند.

 

Tubereuse Criminelle Serge Lutens

اگر در کنار لذت بردن از زیبایی های یک افسون گل بو، آن هم از جنس مریم و گل های سفید، خواهان همراهی با یک فضای چالش بر انگیز و بکر هستید، عطر شما اینجاست!

توب رز کریمینل، پرداختی ناب و حیرت انگیز به مریم است که وجوه و سبز و ایندولیک آن، با همراهی یاس، شکوفه پرتقال و سنبل برجسته شده است و در لایه های وسوسه گر و پیچیده از همراهی استیراکس و وانیل با میخک و مشک، چهره اغواگر و ممنوعه آن به نمایش در آمده است. عطری از نهایت کیفیت، خلاقیت و پیچیدگی، با محوریت گل ممنوعه.

 

 

Josephine Rance 1795

زیبایی و نشاطی که در این عطر بیاد ماندنی و جاودانه خانه غانس جریان دارد، غیر قابل وصف است. ژوزفین، ارکستری با شکوه از همنوایی رز، ایلنگ، زنبق دره، زنبق و سنبل با آکوردهای میوه ای نظیر هلو و انگور است که نشاط جادویی و بی مانند خود را بر پایه هایی از وانیل، صندل، باریجه و آبنوس، تقدیم به دوستداران آرامش و عشق می کنند...

مشاهده سایر مقالات جذاب لوکس بایر


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: