20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

حقایقی جالب در مورد عطرها

حقایقی جالب در مورد عطرها

حقایقی جالب در مورد عطرها

 

همه ما می دانیم که عطرها بخشی جدایی ناپذیر در زندگیمان هستند.  هر روز و در هر موقعیتی از عطر ها استفاده می کنیم. بدون عطر بیرون رفتن تقریبا برایمان دور از ذهن است.  اما تا چه حد از واقعیت ها و ویژگی های شیشه های معطری که به ما احساس زیبایی و داشتن سبک و سیاقی خاص می دهند؛ آگاهی داریم؟   در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت...

آیا می دانستید که...

تاریخ عطر به زمان های بسیار دور بر میگردد-  حفاری های باسان شناسی اثبات کرده است که بشر 4000 سال پیش نیز از عطر بهره می برده است. از این رو برای مثال می توان قدمت عطرها را با قدمت دین مسحیت هم طراز دانست.

 

در گذشته از عطرها برای از بین بردن بوی بد بدن که  ناشی از در دسترس نبودن امکان استحمام بود استفاده می شد.  حتی نجیب زادگان و اعضای خانواده های اشراف نیز به ندرت امکان استحمام متناسب را داشتند ( حتی این زمان به یک ماه هم می رسید!)، به همین دلیل از عطرها بعنوان سلاحی علیه بوی نا مطلوب بدن استفاده می شد.

 

Hungary Water  بعنوان اولین عطر معاصر که در سال 1370 خلق شد؛ در نظر گرفته می شود. زیرا در ترکیبات آن از الکل برندی(Brandy) یا کنیاک استفاده شده است. برای استفاده تمام و کمال از عطر، نه تنها باید آن را بر روی پوست خود بزنید بلکه باید ان را بنوشید! البته تجربه این موضوع با قیمت بالای عطرهای امروزی، برایتان بسیار گران تمام می شود...

 

 

 

خلق یک عطر کار بسیار دشواری است

یک عطر خوب بواسطه ی تاثیرش بر سیستم و حس بویایی مشهور می شود. از جمله آزمون هایی که عطر سازان مبتدی باید آن را بگذارانند به این صورت است که عطری متشکل از 250 ترکیب معطر به آن ها داده می شود و بایستی تمامی ترکیبات درون آن را شناسایی کنند.

 

 

سایش مچ دست پس از استعمال عطر در این ناحیه، اشتباه است!

زدن عطر بر روی مچ دست (نبض) صحیح است اما واقعیت این است که پس از استعمال عطر در این ناحیه سایش عطر باعث اسیب دیدن ساختار عطر می شود. عطر را بروی نبض دست، آرنج یا گردن خود بزنید و بگذارید نفس بکشد.

 

 

عطرهای مردانه توسط خانم ها هم استفاده می شود. 

همه ما حداقل یک خانم را می شناسیم که دوست دارد عطر مردانه استفاده کند. واقعیت جالب این است که به ندرت این اتفاق می افتد- حدودا 30 درصد خانم ها در سر تاسر جهان عطر مردانه استفاده می کنند.

 

 

یک عطر مشابه بر روی هر فردی رایحه ای متفاوت خواهد داشت. 

دلیل این موضوع تفاوت های پوستی، هورمونی، تفاوت در PH ،رطوبت و بسیاری عوامل دیگر است. عطری را که تا به حال روی پوستتان نزده اید را خریداری نکنید!  این که شخص دیگری یک عطر را استفاده کرده است و شما عاشق رایحه آن شده اید, دلیل نمی شود که همان عطر رایحه ای مشابه بر روی پوست شما داشته باشد!

 

 

لقب گران ترین نوز جهان متعلق به یک عطر ساز حرفه ای است!

قابل درک است همچون ورزشکاری که پاهایش برای سود آور و افتخار آفرین می شود؛ بینی یک عطار هم می تواند نقشی مشابه داشته باشد. این شخص Jean Charles است و طبق گفته برخی منابع، بینی وی 1 میلیون دلار بیمه شده بود! واقعیت جالب دیگر در مورد وی این است که در آخر عمرش حس بویایی خود را کاملا از دست داد اما این موضوع مانع از خلق آثار هنری همچون  Miss Dior نشد. مثل بتهون که با وجود از دست دادن شنوایی، آهنگ می ساخت.

 

 

احساسات را می توانیم ببوییم!

رایحه ها خاطراتمان را برایمان زنده می کنند و  حس بویایی نقش بسیار مهمی در بقاء نوع بشر ایفا میکند. ما می توانیم ترس، شادی و حتی هیجان را با بینی خود ببوییم! حتی برخی از آقایان قادر به دریافت سیگنال های بویایی ناشی از تخمک گذاری بانوان می باشند!

سایر مقالات جذاب لوکس بایر

Tags: perfume fact

ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: