20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

معرفی عطرهای وولنای (VOLNAY)

معرفی عطرهای وولنای (VOLNAY)

معرفی عطرهای وولنای

 

بر خلاف شخصیت ماجراجو و ذهن طغیانگر Germaine Madeline Duval، زنی جسور با تفکراتی ساختار شکنانه و عاشق سفر، داستان عطرهای خانه Volnay، از روی زنانه، لطیف و عاشق وی آغاز می شود. ژرمین مادلین دووال، که بعنوان نخستین زنی که بر فراز کوه های آند پرواز کرده است شناخته می شود؛ مدل مشهور خانه مد و زیبایی "لانوین" بود که در طول مسافرت خود به امریکا از راه اقیانوس آرام، با René Duval یکی از طراحان خانه "فرانسوا کوتی" آشنا شد. این آشنایی، شروع یک داستان عاشقانه و ویژه بود؛ داستانی هیجان انگیز، جذاب و بیاد ماندنی که در نهایت، جهان عطر و بخصوص عطرسازی هنری را تحت تأثیر زیبایی های خود قرار داد.

این زوج هنرمند، با روی هم گذاشتن نبوغ و توانایی های خود و در کنار نگاهی ویژه به عطرسازی، مجموعه ای از ظرافت، پیچیدگی و خلاقیت را با هم همراه و هماهنگ ساخته و همگام با عصر تحولات هنری و فرهنگی، با الهام از این جریان تغییرات، به ساخت عطرهایی مدرن، هنری و منحصربفرد پرداختند. آفرینش هنری جالب توجهی که در طی آن، مواد مرغوب و چالش بر انگیز مورد نیاز برای ساخت یک ترکیب معطر جسورانه و بکر با پایه ای ویژه که هویت و امضای عطرهای خانه وولنای را شکل می دهد؛ همراه می شوند. پایه و هویتی ناب و جادویی بنام BASE 4092. این عنوان که توسط رنه دووال معرفی شد؛ آکورد پودری پیچیده ای است که با غنای رز، وانیل و میخک خشک بر آن تأکید شده است و به زیبایی در هر عطر، در کنار دیگر آکوردها جای می گیرد تا عطرهای وولنای، غوغایی از عشق، اغواگری، تجمل، پیچیدگی و خلاقیت را در دوران خود بپا کنند. نخستین عطرهای این خانه و در واقع، اولین طرح های معطر خلق شده توسط ژرمین و رنه، پس از طی فرایندی سه ساله، در سال 1922 پای به دنیای روایح گذاشتند. Yapana و Brume d'Hiver نخستین عطرها بودند که در این سال ارائه شدند و پس از آن، در سال 1925دو عطر دیگر با نام های Perlerette و Etoile d'Or به مجموعه اضافه شدند. این روایح اصیل، ناب و پالوده، با درخشش خود به محبوبیتی خارج از حد تصور دست یافتند و آوازه این آثار، از مرزها خارج شد و زیبایی و اصالت این روایح، قلب عاشقان هنر و نو آوری را در اقصی نقاط جهان به تسخیر خود در آورد. عطرهای وولنای که در ای ایام توجه همگان را به خود جلب کرده بودند؛ بعنوان لوکس ترین عطرهای پاریس، در لوکس ترین بطری های جهان شناخته می شدند.

پس از گذشت چندین دهه از موفقیت های بزرگ آثار این خانه، نوادگان ژرمن مادلین دووال که شیفتگی و عشق به هنر عطرسازی را از اجداد خود به ارث برده اند؛ در آغاز دومین دهه از قرن بیست و یکم، تصمیم به احیای آثار وولنای و معرفی دوباره این عطرها در دوران جدید گرفتند. از اینرو "مولیِن" و "مادلین اولیور"، عطرهای اصلی را که در مؤسسه "اوسمانتیک" نگهداری می شدند؛ خارج کرده و در اختیار هنرمند ارزنده عطرسازی، "آمیلی بورژوا"، قرار دادند. شور، عشق، غنا، اصالت و شکوه این روایح، سبب می شود تا آمیلی با الهام از این همه زیبایی، کار بر روی بازسازی و احیای آن ها را آغاز کند. پیچیدگی ها و ظرافت جاری در این روایح بکر و یگانه، در کنار خلاقیت ها و نبوغ بورژوا، سبب شد تا وی با مهارت و خبرگی تمام، مجموعه عطرهای جدید خانه وولنای را در سال 2013 خلق نماید. مجموعه ای از روایح نفیس و ارزشمند که تلفیقی از درخشش، پالودگی و اغواگری با نبوغ، مدرنیته و خلاقیت را در خود دارند؛ بازگشتی با شکوه و درخشان را برای خانه وولنای در سال 2013 رقم زدند.

نخستین مجموعه از عطرهای این خانه، شامل چهار عطر اولیه و موفق خانه هستند که در دهه 1920 متولد شده بودند. Yapana، از همراهی گرم، مطبوع و اغواگر بنزویین و لادن با زنبق، بر بستری دودی، شیرین و ادویه ای-چرمی به جریان افتاده و بر پایه ای پودری، مخملی و مه آلود از آکورد 4092 به تکامل می رسد. Brume d`Hiver یک انفجار پودری شگفت انگیز است که با همراهی مشک تقویت شده تا در فضایی غبار گرفته و مرموز، این حس پودری را با ابریشم رز و غنای نوت هایی چوبی و صمغی نظیر عود، وتیور و بخور، ادغام کند.

Etoile d`Or دلیلی بزرگ برای اثبات موفقیت و درخشش این خانه در تمام دوران است. ترکیبی جسورانه از همراهی جیر، اسطوخودس گیاهی و مطبوع، بنزویین و خزه با آکورد 4092 که از آمیزش سایه و نور سرشار است و رایحه ای آکنده از افسون و آرامش را توأمان به نمایش میگذارد. دیگر عطری که در این فرایند بازسازی از همکاری آمیلی با مادلین و مولیِن حاصل شد؛ Perlerette است. Perlerette به شکل هنرمندانه و زیبایی، لطافت درخشان و دلنشین آکورد پودری که با حجم بالایی از بنفشه و زنبق بر آن تأکید شده است را با فضایی آلدهایدی، چرمی و چرکین همراه می سازد و در نهایت، با لمسی از آمبرته، در پایه ای آشنا و عمیق از 4092، کامل می شود.

علاوه بر مدرن سازی و ارائه چهره ای جدید از فرمول آثار بزرگ خانه توسط آمیلی در سال 2013، او اثر جدیدی با الهام از عطر ستودنی  Etoile d`Or در این سال برای وولنای خلق کرد. Object Celeste نمایشی از نبوغ و توانایی های آمیلی بورژوا است که در همراهی با فضای کلی آثار این خانه، منتج به رایحه ای ناب و شگفت انگیز شده است. عطری از آکورهای پودری که با چهره درخشان و پودری مشک، به قلبی چند وجهی از فضایی شاداب، درخشان، گل بو، سبز و لطیف از یاس، گل صد تومانی، بادام، مریم گلی وبنزویین پیوند خورده است و در نهایت افسون و اغواگری، بر پایه ای از 4092 استوار شده است. Ambre de Siam، محصول 2015، دیگر عطر جدید وولنای است که آکورد آمبر حاصل از همراهی پچولی، صندل، وانیل و بنزویین را در لایه هایی از نوت های ادویه، زعقران و آکورد4092 به جریان انداخته است تا تصویری مه آلود و مرموز را از یک درخشش اغواگرانه و بکر به نمایش بگذارد. Mimeomai بازسازی عطری با همین عنوان است که نخستین بار در سال 1922 معرفی شده است و در سال 2017، با فرمول و بطری جدید ارائه شد. عطری از همراهی نوت های میوه ای، چای، مرکبات و ادویه ها با قلبی از رز، یاس، بنزویین و چرم که بر پایه ای از آمیزش نوت های چوبی و 4092 استوار شده است.

 

 

در طول زمان، نام ها و چهره های بسیاری قدم در وادی عطرسازی نهاده اند؛ اما با گذشت سال ها و تغییر سلایق و نگرش ها، نام ها و چهره های اندکی در این عرصه ماندگار شده اند. ماندگاری در ذهن و قلب علاقمندان آثار بویایی، بزرگترین موفقیت و غایت آرزوهای هر طراح و خانه عطرسازی است که ارتباط تنگاتنگ و آمیختگی تفکیک ناپذیری با نبوغ، جسارت و اصالت دارد. سه عامل مهمی که در آثار خانه وولنای بخوبی قابل لمس هستند و از اینرو با گذشت نزدیک به یک قرن از تولد این خانه، عطرهای آن همچنان محبوب و جریانساز هستند. وولنای، خانه ای بنا شده بر ستون هایی از جنس عشق، ماجراجویی و نو آوری است که در تمام اجزا و متعلقات آثار آن می توان این موضوع را مشاهده کرد. از طراحی یک آکورد انحصاری و منحصربفرد که هویت این خانه را با تحولات هنری عصر خود پیوند می زند و به شکل استعاره هایی جهان شمول از هستی، طبیعت، آسمان، سایه و نور، اغواگری و تجمل به نمایش میگذارد؛ تا طراحی نماد این برند که با الهام از ذات سرکش، غنی و بی همتای طبیعت بر درب این بطری ها نقش بسته است؛ همگی از وجود شاکله ای هنرمندانه و بکر و نگاهی مدرن و عمیق به جهان پیرامون سخن می گویند که بسان روح در کالبد این آثار دمیده شده است. در طول زمان، نام ها و چهره های بسیاری قدم در وادی عطرسازی نهاده اند؛ اما وولنای، نامی فراتر از یک طراح عطرهای مُدگرا و گذرا است. وولنای، بخشی از هویت جهان عطرهای هنری است.

 

 مشاهده عطر های برند VOLNAY


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: