20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

آشوب، شورش، در هم شکستن محدودیت ها: زنده باد عطر! معرفی خانه اتات لیبره د اورنج ETAT LIBRE D ORANGE (قسمت دوم)

آشوب، شورش، در هم شکستن محدودیت ها: زنده باد عطر! معرفی خانه اتات لیبره د اورنج ETAT LIBRE D ORANGE (قسمت دوم)

آشوب، شورش، در هم شکستن محدودیت ها: زنده باد عطر!

معرفی خانه اتات لیبره د اورنج

قسمت دوم

دوسوارت، در ادامه همکاری خود با آنتوان لی به منظور حرکت بر مرزهای طغیان و شورش، در سال 2007 حرکتی جدید را آغاز کرد و به ساخت عطرهایی با طراحی بطری و بسته بندی متفاوت که در همکاری با سلبریتی ها ساخته می شد؛ پرداخت. نمایشی بی پرواز از مسائل جنسی، باز هم در این آثار برجسته بود و Tom of Finland، نخستین عطر اتات لیبره با این ویژگی هاست. Tom of Finland، شخصیت خود را از ادغام قلبی پیچیده و قدرتمند از غان، باریجه، فلفل و سوزنی برگ ها در پایه ای شگفت انگیز از وجوه جانوری و تاریک جیر و عنبر، لوبیای تونکا، وانیل و لطافت زنبق، بر بستری آلدهایدی، شکل می دهد. رایحه ای متفاوت و مرموز که مورد استقبال قرار گرفت. Vierges et Toreros عطری چالش بر انگیز از چرم، با رایحه ای دودی، تلخ و سوزان که با پچولی، صمغ ها، وتیور و ادویه ها، این تاریکی سوزنده و غیر منتظره، تقویت می شود و در پایه ای سبز و ایندولیک از مریم و ایلنگ ادغام می شود؛ یکی دیگر از عطرهای خلاف عرف اتات لیبره است که اثری مشترک از "آنتوان لی" و "آنتوان میزوندیو" است. علاوه بر این عطر، میزوندیو خالق دو عطر موفق اتات لیبره است که در سال 2007 معرفی شدند. Noel au Balcon عطری اغواگر، گرم و انگیزاننده از همراهی آکورد عسل و وانیل با دارچین و فلفل است که گرما و اغواگری بی پروای خود را با لطافت مرکبات، شکوفه پرتقال و آکورد زرد آلو همراهی کرده و در پایه ای از پچولی و مشک، کامل می کند. Don`t Get Me Wrong Baby عطری شاداب، درخشان و جالب توجه است که از ظرافت گل های زنبق دره و یاس در کنار شکوفه مرکبات شکل گرفته و در لایه هایی ظریغ از نوت های شیرین و خوراکی، به جریان افتاده است. سومین همکاری دوسوارت و "ناتالی فایستاور" نیز در همین سال معرفی شد: Delicious Closet Queen. این عطر، حرکت در راستای رویکردی است که به ارائه روایح زنانه برای مردان می پردازد؛ مردانی که از پوشیدن چنین عطرهایی و نمایش روی زنانه شخصیت خود، ابایی ندارند. رایحه ایی از آکورد تمشک و میوه ها که چهره زنانه و خام خود را در لایه هایی از چرم، نوت های سبز و اوپوپوناکس، می پوشاند؛ تا با فرود در پایه ای از وتیور و پچولی، ایده دنبال شده را بخوبی اجرا کند.

رایحه هیجان انگیز، توجه بر انگیز و فراموش نشدنی حاصل از همراهی آکورد آلو با نوشیدنی ها و نوت های شیرین و خوراکی با قلبی فاخر و پیچیده که رایحه ای از تجمل زنبق پودری، تعمق برگ های بنفشه و ریشه زنبق و شور و نشاط نوت های خوراکی-نوشیدنی و میوه ای را در نهایت ظرافت به نمایش می گذارد و در پایه ای از چرم و تونکا کامل می کند؛ Bendelirious محصول 2008 خانه را به یکی از همکاری های موفق دوسوارت و لی تبدیل می کند. "شیامالا میزوندیو"، خالق دیگر عطر خانه در این سال است. Charogne ترکیبی از وجوه لطیف و ایندولیک گل های سفید در همراهی با چرم، تونکا، وانیل و ادویه هاست که بر بستری خاکی و دودی به جریان افتاده است.

تفسیر متفاوت و فوق العاده اتات لیبره از وتیور که توسط آنتوان میزوندیو به آن پرداخته شد؛ عطر Fat Electrician محصول 2009 را به یکی از عطرهای مرجع با محوریت وتیور تبدیل کرد. فت الکتریشن، عطری از همراهی وتیور و اپوپوناکس با چهره ای خشک و قدرتمند است که در لایه ای منحصربفرد از همراهی رزین ها، بخور و وانیل به نمایش در آمده است.

با همکاری میزوندیو و لی، ساخت عطرهای چهره های سلبریتی، در سال 2009 ادامه پیدا کرد و Rossy de Palma Eau de Protection بعنوان دومین عطر این مجموعه معرفی شد. رزی دی پالما، عطری با محوریت رز است که از همراهی حجم بالای ادویه ها با لطافت گل ها و مرکبات، بر پایه ای از بخور و پچولی، چهره ای متفاوت و ویژه به آکورد رز داده است. Tilda Swinton Like This دیگر عطر سلبریتی خانه است که در همکاری با "ماتیلدا بیژاوی" ساخته شد و در سال 2010 معرفی شد. عطری از همراهی آکورد منحصربفرد و شگفت انگیز کدو که با حالتی نرم و لذیذ و ملموس به نمایش در آمده و با همراهی گل پایا، ظرافت و غنایی حیرت انگیز به خود می گیرد و با لمسی از بخور و وتیور، این رایحه بی نظیر را تکمیل می کند. Sex Pistols دیگر همکاری خانه با بیژاوی در این سال است که باز هم در قالب یک عطر متفاوت با طراحی بطری متفاوت صورت گرفت. این عطر، ترکیبی متناقض از همراهی تازگی و نشاط نوت های میوه ای و مرکبات با چهره ای تاریک از چرم، فلفل و پچولی بر بستری آلدهایدی است که با الهام از شخصیتی انقلابی و آشوبگر ساخته شده است.

Josephine Baker دیگر عطر سلبریتی و متفاوت اتات لیبره در سال 2010 است. عطری شفاف و پر انرژی از همراهی نوت های شیرین که با لیمو و نوشیدنی ها در هم آمیخته و در پایه ای از صندل، هل و فلفل کامل می شود.

2011 سال بازگشت باشکوه اتات لیبره به مجموعه اصلی خود و معرفی عطر شگفت انگیز دیگری در قالب این مجموعه است. اثری بیاد ماندنی و چند وجهی که ماحصل همکاری با عطرساز بزرگ، "کریستی نِیجِل" است. Archives 69 عطری از رزین ها و بخور است که با قلبی پیچیده از کافور و ارکید همراه شده و بر بستری ادویه ای و اسرار آمیز، با پایه ای از مشک و صمغ ها کامل می شود.

"رالف اِشویگر"، دیگر عطرساز برجسته ای است که از همکاری او و دوسوارد، در سال 2012 با سه عطر متفاوت رو نمایی شد. The Afternoon of a Faun یکی از این آثار است که مورد توجه قرار گرفت. نمایشی سبز و طبیعی از همراهی ریشه زنبق و گل پایا که با لایه هایی چوبی-مرکباتی و پایه ای نامتعارف از رز و بخور به اجرا در آمده است. رایحه پیچیده حاصل از همراهی مرکبات و گیاه شیسو با نارگیل و نوشیدنی ها بر بستری از هل، گیشنیز و دارچین، عطر Philippine Houseboy را به عنوان اثری که دربردارنده فضاهای متناقض، اما رایحه ای منسجم است؛ معرفی کرد و Fils de Dieu du riz et des agrumes عنوان چالش بر انگیز و جنجالی عطر تحسین شده ای است که اوج همکاری خانه و اشویگر است. "پسر ایزد برنج و مرکبات" عنوان این عطر است که به زیبایی در فضایی درخشان از همراهی آکورد برنج و ترنج با نارگیل، شیسو و زنجبیل شکل گرفته است و بر بستری از هل و گیشنیز، رایحه درخشان اما پر رمز و راز خود را در پایه ای از عنبر، چرم، مشک و کستوریم، کامل می کند. علاوه بر همکاری با اشویگر، در سال 2012 سه عطر دیگر از اتات لیبره معرفی شد؛ تا مجموعه آثار متفاوت و خاص خانه در این سال پرکار، تکمیل شود. Malaise of the 1970's با رایحه ای از مرکبات و آلو در لایه هایی از فلفل، آلدهاید، پچولی و چرم؛ عطری از تقابل رام و اوسمانتوس با آکورد کشمران در قلبی از یاس، ایلنگ و نارگیل و بر پایه چرم، پچولی و نوت های گیاهی با عنوان Dangerous Complicity و تقابل بنزویین، وانیل و وتیور با لطافت قلبی از ایلنگ و زنبق در Bijou Romantique، سه عطر دیگر اتات لیبره در سال 2012 هستند.

پس از سال پرکار و موفق 2012، ارائه یک عطر عجیب اما گیرا و قدرتمند در سال 2013 کافی بود تا همگان لب به ستایش و تحسین اتات لیبره بگشایند. La Fin Du Monde عنوان کتابی از شاعر سوییسی "بلایز سندرارز" است که الهام بخش دوسوارت برای طراحی فضایی پیچیده، متناقض و اثرگذار شده است. "لا فین دو موند"، عطری گرم، مطبوع و منحصربفرد از همراهی آکوردهایی همچون باروت، کنجد و پاپ کورن است که با قلبی پودری و اغواگر از آمبرته، زنبق و دانه هویج ادغام شده اند و در لایه هایی از چوب صندل، صمغ ها و وتیور، رایحه خود را کامل می کند. Rien Intense Incense با فضایی دودی و تاریک بر پایه ترکیب اصلی "ریِن" و نیز همراهی حجم بالایی از عصاره ترنج، پرتقال و شکوفه مرکبات با نوت های گیاهی و مشک در عطر "کولون"، در سال 2014 به مجموعه اتات لیبره اضافه شدند.

True Lust Rayon Violet De Ses Yeux عنوان عجیبی برای عطری است که از ترکیب دو عطر قبلی خانه در سال 2015 معرفی شد. ترکیبی از آکورد چرم، بنفشه و رز از عطر Putain des Palaces با آکورد رام، ایلنگ و اوسمانتوس از عطر  Dangerous Complicityبر پایه ای از عنبر و چوب صندل، رایحه چند وجهی و عمیق این عطر را خلق کرده است. علاوه بر این عطر، دو اثر دیگر در این سال از سوی اتات لیبره معرفی شده. عطری از جسارت و لذت با عنوان Remarkable People از همراهی تازگی در هم آمیخته هل و لیمو با آکورد نوشیدنی بر پایه ای از صندل و فلفل؛ و نیز فضای سبز، گیاهی، خاکی و چرکین عطر Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre که از همراهی آکوردهای گیاهی و چوبی و گل های کمیاب بر پایه ای از مشک و پچولی شکل گرفته است؛ دو عطر دیگر اتات لیبره در سال 2015 هستند. فضایی از صمغ ها و رزین ها که بر بستری دودی و خاکی از بخور و نوت های ادویه ای جریان یافته و با پایه ای از صندل، پچولی، سدر و لابدانوم ادغام می شود در عطر Attaquer le Soleil Marquis de Sade به همراه دنباله ای بر عطر Don`t Get Me Wrong Baby, YES I DOدو عطری هستند که در سال 2016 ارائه شدند.

اتین دوسوارت، شعارزدگی و تعاریف فریبنده را کنار گذاشته و آشکارا به سنت ها، قوانین و هنجارهای پوسیده، بی اعتنایی کرده است. او از جمله های تکراری و کلیشه ای خودت باش، خود را پیدا کن؛ دوری کرده است و تابوها و محدودیت ها را در هم شکسته است. از اینرو، مجموعه ای از روایح پیچیده و هنجارشکن را خلق کرده است که بجای هرگونه شعر و شعاری، این سئوال را مطرح می کنند که: امروز می خواهی چه کسی باشی؟ این تمام چیزی است که دوسوارت متناسب با احوالات متغیر و روحیات تنوع طلب امروزی می داند.

دوسوارت، هنرمندی از زمان های دور یا از جهانی ناشناخته است. طراحی از جهان های اسرار آمیز و یا ویران شهرهای آینده! او می داند که چیزی نمی داند و برای او، همه چیز، در هیچ چیز خلاصه می شود؛ او شهروند ناکجا آباد است و این هنرمند گمشده در معانی و شعارها، برای رهایی از هنجارهای صنعتی و قوانین تجاری، ایالت خود مختار "اتات لیبره د اورنج" را تأسیس کرده است. محلی برای هنجارشکنی و قانون گریزی. قلمرویی برای شادی بی حد و مرز و سرزمینی رؤیایی که او می تواند مفهوم زیبایی را در قالب روایحی عجیب و جسور به تصویر بکشد.

اتات لیبره د اورنج، مجموعه ای از روایح جاه طلبانه، بلند پرواز، گستاخ و بی پروا و جسور است. خانه ای که از شعارها و تابوها دوری می کند و در مسیر نجات عطرسازی از ورطه تکرار و تجارت، از پرتگاه نابودی و سقوط، با روایحی فریبنده، پالوده و سرکش، سر به آشوب، طغیان و شورش بر می دارد. اتات لیبره، سیلی خروشان و لرزه هایی تکان دهنده بر علیه محدودیت، ممنوعیت و تعصبات است و شادی بی قید و بند، لذت بی حد و مرز و آزادانه اندیشیدن را جایگزین آن ها می کند. اتات لیبره، حرکتی بر مرزها و زاویه هاست. زاویه ها و گوشه هایی که محل تلاقی انتها و ابتدا هستند؛ آنجا که مسیری به پایان می رسد؛ با رها کردن این مسیر قدیمی و پایان یافته؛ جسارت و تجدد گرایی را بر می انگیزاند تا شهامت تغییر مسیر و حرکت بر مسیری جدید را در این "زاویه" بارور سازد.

از شادی و لذت تا چالش و جنجال، از اعتراض و تغییر مسیر تا شورش و آشوب، از هر آنچه که برای انجام آن نیازمند جسارت و بی باکی است؛ اتات لیبره ایده برداشته، بر می دارد و رایحه خواهد ساخت. روایحی عاصی و طغیانگر که در برابر پوسیدگی و شعارزدگی قیام کرده اند تا هنر عطر را از مرگ نابودی نجات دهند و بی مهابا و شجاعانه، فریاد بر آورند: زنده باد عطر!

 

مشاهده قسمت قبلی این مقاله

مشاهده عطر های این برند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: