20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

اصالت، تعهد، خلاقیت معرفی خانه عطر (سرژوف XERJOFF)

اصالت، تعهد، خلاقیت معرفی خانه عطر (سرژوف XERJOFF)

اصالت، تعهد، خلاقیت

معرفی خانه عطر سرژوف

 

"سِر ژوف" یا "زِر جوف"، لقبی است که مادر بزرگ "سرجیو مومو" وی را با این عنوان مورد خطاب قرار می داد. سرجیو در خانواده ای پرورش یافت که علاقه بسیاری به هنر و سنت های ایتالیا دارند. یک خانواده اصیل ایتالیایی که شخصیت هنری سرجیو مومو در فضای آکنده از شعر و ادبیات و موسیقی و بطور خلاصه، هنر آن شکل می گیرد. مومو در سنین نوجوانی، شیفته روایح می شود و جاذبه مواد معطر او را به سمت خود می کشد. از حضور در باغچه معطر پدر بزرگ و کوچه های تاریخی استانبول که به دیدار اقوام خود می رفت؛ تا گذران اوقات در کوهپایه های آلپ و طبیعت بکر این مناطق، سرجیوی جوان را روز بروز به دنیای روایح نزدیک تر می کرد. رایحه ریحان، آویشن و پونه، عطر ادویه ها و بوی چوب ها و گل های وحشی، همه و همه علاقمندی مومو به این اعجاز و افسون را افزایش می دادند.

عطر زرجوف

راه اندازی خانه ای با هدف طراحی و ساخت آثار لوکس و هنری با عنوان "سر ژوف" در سال 2004 توسط مومو، نخستین گام در راه تبدیل شدن به یکی از خانه های عطرسازی ارزنده معاصر بود. هنر عطرسازی که در نزد خانواده مومو، همواره از جایگاه والایی برخوردار بوده است؛ سرجیو را به راه اندازی خانه ای با محوریت تلفیق عطرسازی و طراحی، ترغیب می کند. هدف سرجیو از راه اندازی این خانه پرداختی فاخر و نفیس به عطرسازی با استفاده از مرغوب ترین مواد و ترکیبات، در قالب طرح ها و بطری هایی چشم نواز بود. حرکت در مسیر بازگشت به دوران طلایی عطرسازی، روزگارانی که عطرسازی هنری منحصربفرد و برجسته بود، ایده مومو برای خلق عطرهای سرژوف است. کیفیت و اصالت رایحه، با استفاده از مواد مرغوب و در بطری هایی  با بالاترین سطح طراحی و ساخت، چالش بزرگی است که مومو مصمم به پرداخت به آن بود و او به توانایی خود در معرفی مدرن و ارزنده ای از عطرسازی هنری به مخاطبان امروزی، ایمان داشت.

نخستین عطرهای سرژوف در سال 2007 و در قالب مجموعه ای با عنوان "ایکس جِی 17/17" معرفی شدند. مومو در این عطرها به دنبال انجام کاری بی سابقه و تولید روایحی بی مانند است. پرداخت به آکورد چرم با نگاهی بر پایه خاطرات، سنت ها و مدرنیته که با همراهی نوت های ادویه ای، میخک خشک و اسطوخودوس انجام میگیرد؛ "اوم" را به اثری شجاعانه، بزرگ و تحسین بر انگیز تبدیل کرد. در نقطه مقابل "اوم"، نگاهی ظریف و شاعرانه به طبیعت وجود دارد. تصویری از زیبایی های بانویی متین در عطر "اِله" که از همراهی نوت های میوه ای و مرکبات با زنبق و چرم شکل می گیرد؛ این عطر را همچون "اوم" به جایگاهی رفیع رساند. مجموعه "ایکس جی 17/17" که به گفته مومو، مجموعه ای به منظور آفرینش آثاری هنری و ویژه، به دور از هر محدودیتی است؛ در سال 2008 دو عطر جدید به خود می بیند. رایحه ای شفاف، درخشان، لطیف و اغواگر از همراهی زنبق و بنفشه بر بستری گل بو با دانه های بذر هویج، مشک، بنزویین و وتیور در عطر "آیریس" و نیز همراهی متفاوت و زیبای نوت های ادویه ای با آکورد هلو در عطر "ایکس ایکس وای"، که در قلبی درخشان و گل بو از زنبق و یلنگ و پایه ای از پچولی و چوب ها شکل گرفته است؛ دو اثر ارائه شده از "سرژوف" در قالب این مجموعه هستند.

 

مومو در سال 2009 مجموع ای با هدف ارائه آثار تجربی و پرداخت به فضاهای مختلف هنری با تکیه بر رسوم و سنت های ایتالیا معرفی می کند. مجموعه ای با عنوان "کازاموراتی" که با دو عطر مرکباتی- آروماتیک "فویره د اولیوو" بر بستری سبز و گل بو و نیز عطر آروماتیک- مرکباتی "مفیستو" بر پایه ای از مشک، زنبق و سدر؛ معرفی می شود. همچنین مجموعه ای الهام گرفته شده از سفر به سرزمین های تاریخی و تم های شرقی و پیچیده در این سال به آثار خانه اضافه می شود. "شوتینگ استار"، عنوان این مجموعه است که با ده عطر نفیس و تحسین بر انگیز در سال 2009 معرفی می شود. هر یک از این ده عطر، از روایحی اعجاب انگیز و ناب بهره می برند که از میان آن ها می توان به همراهی رام و مرکبات با عنبر سائل، قهوه و چوب گایاک در فضای دودی، لذیذ و اغواگر "اودن"، نمایش منحصربفرد آکورد طالبی در عطر "لوا" که با قلبی گل بو و پودری از مشک، زنبق و زنبق دره که در پایه ای چوبی و لذیذ از سدر، وانیل و پچولی کامل می شود، همراهی نوت های مرکباتی و سبز با درخششی مثال زدنی و نافذ با قلبی از نوت های ادویه ای که این شخصیت پیچیده در پایه ای از سدر و گایاک کامل می شود؛ در عطر "نیو"، غوغای نوت های مرکباتی و سبز با نوت های صمغی، عود و عنبر در شاهکار "کوبه" و نیز همراهی صمغ های چوبی و گیاهی با وانیل و کهربا در قلبی گل بو و درخشان از یاس، رز و فلفل در عطر "ذوجالا"، اشاره کرد.

زرجوف

در سال 2010 آثار جدیدی به هر یک از سه مجموعه سرژوف اضافه می شوند. همراهی گل های سفید با رز و میموسا که با درخشش مرکبات و نوت های سبز، فضای پودری و چند  وجهی بی نظیر عطر "اوسِل" از مجموعه "شوتینگ استارز" را شکل می دهد. ظرافت و درخشش حاصل از همراهی رز، کهربا و نوت های میوه ای با وانیل و ایلنگ در عطر پودری "دامارُس" در تقابل با فضای عمیق و اثرگذار عطر چوبی "ریچ وود" که از همراهی پچولی و صندل با وانیل و رز حاصل شده است؛ دو عضو جدید مجموعه "ایکس جِی 17/17" در این سال هستند. عطر چوبی- ادویه ای "بوکِی" که با رایحه ای گرم و شهوت گرا از دارچین و وانیل در قلبی چوبی و دودی از سدر، گایاک و صندل شکل گرفته است؛ به همراه ترکیب آروماتیک- مرکباتی عطر "فیه رو" که نمایشی از سنت های دیرینه ایتالیایی با بکارگیری حجم بالای نوت های سبز، مرکبات و وتیور است؛ دو اثر دیگر سرژوف در این سال هستند که در قالب مجموعه "کازاموراتی" ارائه شده و به موفقیت چشمگیری نائل می شوند. عطر لذیذ و اغواگر "لیرا" که تفسیری مدرن و عمیق از خانواده "شیپق اورینتال" را از همراهی آکورد وانیل و کارامل با دارچین و شیرین بیان ارائه می کند در کنار تلفیق آثار کلاسیک و روایح مدرن در عطر "رجیو" که عطری ارزشمند از شمعدانی فلزی، اسطوخودوس، میخک و ایلنگ است؛ دو عطر دیگر از مجموعه "کازاموراتی" هستند که در سال 2011 ارائه شدند. در همین سال از مجموعه جدید سرژوف با عطر سبز و مرکباتی "رنسانس"، رو نمایی شد: مجموعه "ایکس جِی 1861".

عطر گل بو و پودری "داما بیانکا" با رایحه منحصر بفرد خود که از همراهی وانیل، مشک و سدر با قلبی گل بو درخشان شکل می گیرد، در سال 2012 به مجموعه "کازاموراتی" اضافه می شود. اگرچه این عطر با استقبال قابل قبولی مواجه می شود؛ اما سرجیو مومو در این سال با معرفی سه مجموعه جدید و زیبا، غوغایی در جهان عطر به پا می کند. مجموعه هایی از روایح متنوع که دامنه وسیعی از ایده ها، تفکرات و احساسات را در بر می گیرند؛ با حضور خود، سرژوف را به نامی موفق و ویژه در سال 2012 تبدیل می کنند.

عطر سرجف

"مُخَلَط" عنوان یکی از این مجموعه هاست که با شش عطر در سال 2012 ارائه شد. محوریت این عطرها، پرداختی به ترکیبات شرقی و استفاده از انواع مختلف عود است. از میان شش اثر پیچیده و غنی این مجموعه، می توان به همراهی عود و مشک با قلب گل بوی "ورد العود" و نیز رایحه متفاوت و بیاد ماندی حاصل از همراهی عود و بخور با فلفل و شکوفه مرکبات در "عود لوبان"؛ اشاره کرد. الهام گیری مومو از عود و فضاهای شرقی، به مجموعه "مُخَلَط" خلاصه نمی شود و او در این سال، دیگر مجموعه خود که از عود و ترکیبات شرقی بهره برده است را معرفی می کند. مجموعه نفیس و تحسین شده "عود استارز" با هشت اثر برجسته و قدرتمند در این سال، همگان را به تحسین خانه سرژوف و سرجیو مومو وا می دارد. از میان عطرهای موفق این مجموعه می توان از "فارس" با ترکیبی ستودنی و خلاقانه از همراهی نوت های آروماتیک و گل بو مانند اسطوخودوس و شمعدانی که بر پایه ای چوبی و تاریک از پچولی و سدر، فضای با شکوهی جهت ارائه نمایشی بیاد ماندنی از عنبر فراهم می کنند؛ نام برد. همراهی عود و صندل با رز و اسطوخودوس بر بستری میوه ای و ادویه در "الکساندریا" و نیز  رایحه عمیق و چند وجهی حاصل از همراهی عود و تنباکو با درخشش و ظرافت اوسمانتوس در "زنگزیبار"، نمونه دیگری از آثار بیاد ماندنی و زیبای این مجموعه هستند.

مجموعه ای از ده عطر با ترکیباتی پیچیده و فرمول هایی محرمانه که به درونیات و احساسات مختلف می پردازند؛ دیگر مجموعه متفاوت و زیبای سرژوف در سال 2012 است. "جوین د کِلاب" عنوان مجموعه منحصربفرد و ستودنی سرژوف است که با بسته بندی متمایز و بطری هایی آبی رنگ ارائه شد. هرچند تمامی ده عطر این مجموعه، شایسته تمجید و پرداختی جداگانه هستند؛ اما از این میان می توان به چند اثر موفق اشاره کرد. ترکیب مجلل و شهوت گرای نوت های میوه ای با نوت های گل بو و شرقی بر پایه ای از عود و عنبر در "مور دَن وردز"، رایحه ای سرکش و قدرتمند از نوت های ادویه ای که با لایه هایی از پچولی و نوت های آروماتیک همراه شده و بر پایه ای  فاخر از چوب صندل استوار شده در عطر "ایووری روت"، همراهی درخشان اما تأمل بر انگیز و زیبای نوت های سبز و دریایی با چوب های نفیس در "40کنوتس" و نمایش عمیق و ناب تنباکو در لایه هایی گرم و لذیذ از وانیل و نوت های میوه ای، دودی و حیوانی از چرم و عسل و چوبی و گل بو در عطر "کومان دانته" تعدادی از عطرهای موفق و جالب توجه این مجموعه هستند.

از میان آثار متعددی که در قالب مجموعه های مختلف سرژوف در سال 2013 ارائه شدند؛ چند اثر نفیس و ارزشمند، بیش از دیگر آثار خود نمایی کرده و استقبال گسترده مخاطبان و کارشناسان را به دنبال داشتند. زوج فاخر و گرانقیمت "استار مسک" و "آمبر استار" از مجموعه "شوتینگ استارز"، نمونه ای از این عطرها هستند. "استار مسک"، پرداختی فاخر و عمیق به مشک است که با وجوهی گل بو وپودری از زنبق و گل ها، صمغی و تاریک از بنزویین و گرم، لذیذ و اغواگر از دارچین و وانیل؛ ارائه شده است. "آمبر استار" نیز ادای دِینی به ترکیبات فاخر بر پایه عنبر سائل است که با قلبی عمیق و منحصربفرد از همراهی صمغ های مرغوب و کمیاب با چوب های سدر و گایاک ارائه شده و با ایلنگ و وانیل، اغواگر و گرم شده است. "1888" از مجموعه "کازاموراتی" دیگر اثر برجسته و موفق خانه در سال 2013 بود. رایحه ای گرم و فاخر از کهربا و میخک که با همراهی قلبی گل بو از ایلنگ و بهار نارنج، در پایه ای از صندل و چوب غان به کمال می رسد. عطر منحصر بفرد و تحسین بر انگیر "دُن" از مجموعه "جِی تی سی"، دیگر اثر بیاد ماندنی و مهم سرژوف در سال 2013 است. رایحه ای پیچیده و اسرار آمیز از آکوردهایی مانند باروت که در فضایی دودی و خاکی با تنباکو و نوت های مشروبی همراه شده است.

روند ساخت آثار هنرمندانه، اصیل و متفاوت سرژوف با الهام از منابع مختلف در سال های اخیر همچنان حفظ شده است و از میان آثار مختلفی که در این سال ها معرفی شده اند می توان به دو عطر زیبا و موفق "ناکسوس" و "زفیرو" از مجموعه "ایکس جی 1861" اشاره کرد. "ناکسوس" ترکیبی آروماتیک و پیچیده از همراهی تنباکو و عسل است که گرمای لذت بخش خود را با وانیل و کومارین کامل می کند. "زفیرو"، رایحه ای عمیق و گیرا از همراهی صمغ ها و ادویه هاست که در فضایی دودی و تاریک، در لایه هایی گل  بو، پودری و حیوانی، شکل گرفته است. این دو عطر موفق در کنار "سیمفونیوم" از مجموعه "ایکس جی 17/17" و نیز "لا توسکا" از مجموعه "کازاموراتی"، جزء آثار موفق خانه هستند که همگی در سال 2015 ارائه شدند. سیمفونیوم عطری از وجوه حیوانی و سرکش عود است که به زیبایی با نوت های لذیذ و اغواگر مانند شکلات، همراه شده است. "لا توسکا"، رایحه ای سبز و ناب از توسکانی است. اثری نفیس و شفاف که با رایحه برگ بنفشه و اکالیپتوس بر پایه ای از مشک و پچولی شکل گرفته است تا ضمن ادای احترام به خانواده شیپق، تصویری بیاد ماندنی از نمادها و طبیعت ایتالیا را ارائه دهد. الهام از آداب و رسوم و فرهنگ ایتالیا در مجموعه "کازاموراتی" با عطر "ایتالیکا" در سال 2016 ادامه یافت. عطری درخشان و اغواگر با رایحه ای لذیذ و مطبوع از وانیل و آکوردهای بادام و تافی که بر بستری شیری و پودری ارائه می شود.

خانه سرژوف پس از یک دهه فعالیت در عطرسازی، با ارائه آثاری خلاقانه و اصیل، امروزه به یکی از نام های محبوب و معتبر در این عرصه تبدیل شده است. سرژوف، خانه ای است که بر پایه هایی از اصالت، تعهد، خلاقیت و هنر استوار است. از نام این برند که ریشه در تعلق خاطر عمیق مومو به خانواده حکایت دارد، طراحی روایح که از سفر به مناطق مختلف و الهام از سنت های آن مناطق و به طور ویژه، تاریخ و هنر ایتالیا، حاصل می شود؛ تا طراحی بطری ها و بسته بندی ها که با دقت و ظرافت خاصی دنبال می شود و توسط برجسته ترین طراحان شیشه و کریستال در ایتالیا انجام می گیرند. تمامی مراحل آفرینش هر یک از عطرهای سرژوف داستانی بدیع و تحسین بر انگیز است که با نظارت هنرمندی مستعد و ارزنده بنام "سرجیو مومو" به نگارش در می آید و سر انجام آن، اثری اعجاب انگیز و جاودانه است که قلب هر یک از عاشقان دنیای روایح را به لرزه در می آورد. "سرژوف"، داستانی از اصالت، عشق و نبوغ است که سر انجام آن، ماندگاری و درخشش در قلب دوستداران عطر خواهد بود.

"سرژوف برای من یک برند عطرسازی نیست. بلکه پروژه ای از همراهی چندین احساس مختلف است که ترکیبی از تاریخ، درونیات، طراحی و البته تصویر سازی های بویایی را شامل می شود." (سرجیو مومو)

 

مشاهده عطر های برند XERJOFF

 

 

 

 


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: