20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

بوییدن داستان ها، کتابخانه آقای گیزلِین معرفی خانه عطر هیستواغ پارفومز (HIST OIRES DE PARFUMS)

بوییدن داستان ها، کتابخانه آقای گیزلِین معرفی خانه عطر هیستواغ پارفومز (HIST OIRES DE PARFUMS)

بوییدن داستان ها، کتابخانه آقای گیزلِین

معرفی خانه عطر هیستواغ پارفومز

"جرالد گیزلِین" در سال 2000 خانه عطرسازی اختصاصی خود را راه اندازی کرد. جرالد گیزلِین پس از سفری به "گرس" و صرف زمانی طولانی در رابطه با اصول و شیوه های عطرسازی در فرانسه، به دیدگاه و ایده ویژه ای در زمینه عطرسازی رسید. ایده بزرگ و متفاوتی که گیزلین در سر داشت ساخت عطرهایی داستان محور بر پایه ضوابط و معیارهای عطرسازی بود. به منظور نمایش هرچه بهتر این ایده ها گیزلِین، مشاهدات و آموخته های خود از سفر، تاریخ و ادبیات را گسترش داد. جرالد گیزلِین  که مانند بسیاری از فعالان جهان عطر نخستین خاطرات خود از عطر را مربوط به عطرهای مادرش می داند؛ تا قبل از ورود به عطرسازی، مشاغل مختلفی را تجربه کرد و همین تجربیات، از جمله موفقیت در آشپزی و تبدیل شدن به آشپز سطح اول در 22 سالگی، تأثیر بسزایی در پیمودن مسیر بعنوان هنرمندی خلاق، مبتکر و جسور بر او داشت.

عطر his

فعالیت حرفه ای جرالد گیزلِین  در عطرسازی از سال 1999 و با ورود به مدرسه معتبر "ایسیپکا" آغاز می شود. او پس از اینکه طرح ها و ایده های مد نظر خود را تکمیل کرد؛ مشغول ساخت نخستین مجموعه از عطرهای خود شد. عطرهایی داستان محور و روایی که برای ارائه هرچه بهتر تصاویر و معرفی ملموس شخصیت های مورد نظر گیزلِین، در ساخت آن ها از مواد مرغوب و ترکیباتی با بالاترین درجه کیفی استفاده شده است. گیزلِین علی رغم نگرش جدید و ایده های متفاوت خود، عطرهای خود را با تکیه بر شیوه های کلاسیک و اصول بنیادین عطرسازی فرانسه در سه گروه "شیپغ"، "گل بو" و "چوبی" دسته بندی کرد. همچنین او برای هر یک از عطرهای خود نام یکی از چهره های تأثیرگذار فرانسه و نیز سال تولد او را انتخاب کرد تا عطر مورد نظر با رایحه ای برجسته و عمیق، شخصیتی تأثیرگذار و ویژه را از خود به نمایش بگذارد. بدین ترتیب در مدتی کوتاه، جرالد گیزلِین  در سال 1999 دوازده عطر منحصربفرد و متمایز خلق کرد؛ عطرهایی قصه پرداز و شخصیت محور که بعنوان نخستین گروه از عطرهای خانه "هیستواغ د پارفومز" در سال 2000 معرفی شدند.

عطر hist odires

عطر ظریف، اغواگر و شهوانی "کازانووا 1725" که از سال تولد "جیاکومو کازانووا" در ونیز الهام می گیرد؛ رایحه ای عمیق و چند وجهی از همراهی سدر و سرخس با وانیل، تونکا و بنزویین ارائه می کند که با نوت های میوه ای و تازگی مرکبات، درخشان و تازه می شود و با رایحه اسطوخودوس این پیچیدگی را به اوج می رساند تا نمایشی تأثیرگذار از شخصیتی منحصربفرد و چند وجهی ارائه کند. تفسیری مدرن و اسرار آمیز از آثار شیپغ در عطر "1740" با همراهی چرم، داوانا، پچولی و سدر بر بستری صمغی، دودی و تاریک؛ این عطر را به اثری فراموش نشدنی ویژه تبدیل می کند. ترکیب گل بو- ادویه ای "جورج سَند 1804" که با آکورد آناناس، هلو و مرکبات در پایه ای از وانیل و صندل آراسته شده است؛ شخصیت ناب و اغواگر این عطر را تشکیل می دهد. ترکیب هنرمندانه گل های سفید و بنفشه با دارچین و ادویه ها که با عنبر و پچولی کامل می شود؛ تصویری خیره کننده از "ملکه اوژنی مونتیجو" در فضای شیرین و دودی و پر از ظرافت عطر "1826" به نمایش می گذارد. عطر "1828" پرداختی به داستان های خیالی و پر فراز و نشیب "ژول وِرن" است که شخصیتی در خشان و انرژی بخش از نوت های ادویه ای مانند فلفل را ارائه کرده و به زیبایی با آکوردهای چوبی و گیاهی بر بستری نرم و دودی همراه می کند. "1873" بازتابی از احساسات و شخصیت آزاد و متفاوت "سایدونی گابریل کالِت" است که ترکیب گل های سفید و بنفشه با شکوفه مرکبات در قلب آن شخصیتی اغواگر و شهوت گرا به این عطر می بخشد تا با استفاده از حجم بالای نوت های مرکباتی درخشان و سرزنده جلوه کند و در پایه ای از وانیل و کارامل، به فضایی لذیذ و دلنشین وارد شود تا در کنار شخصیت گل بو و پودری درخشان خود، به اثری ویژه و موفق تبدیل شود. داستان هیجان انگیز "مارگارتا گیرتِریدا زِل" با پرداختی عمیق و نفیس به رز در عطر "1876" بیان می شود. عطری عمیق از همراهی رز با یاس و زنبق که با لایه هایی از زیره، میخک و دارچین ارائه می شود تا با نوت های میوه ای در کنار آکورد قدرتمند صندل، تکمیل شود. عطر گرم و اغواگر "1969" دیگر اثر ارائه شده در قالب نخستین مجموعه از عطرهای خانه است که رایحه ای شرقی و لذیذ از همراهی نوت های میوه ای با آکوردهای شکلات و قهوه ارائه می کند و این رایحه دلنشین را با پچولی و نوت های ادویه ای، در اثری غنی و چند وجهی به نمایش می گذارد. این هشت عطر، بخشی از نخستین مجموعه هیستوا د پارفومز هستند که با الهام از چهره های تأثیرگذار در عرصه های مختلف ساخته شده اند.

مجموعه نخست آثار خانه با چهار عطر موفق و تحسین شده در سال های 2000 کامل می شود. عطرهایی ویژه و عمیق که از نام ترکیبات و گروه های عطرسازی برای آن ها استفاده شده است. عطر مسحور کننده و غنی "نوآغ پچولی" که پچولی را با آکورد چرمی و نوت های گل بو در لایه هایی درخشان و ادویه ای به زیبایی همراه کرده تا رایحه ای بدیع و فراموش نشدنی ارائه دهد؛ رایحه جذاب و عمیق همراهی آکورد آمبر با نوت های ادویه  ای بر زمینه ای آروماتیک و اغواگر در "آمبر 114"؛ عطر پودری و گل بوی "بلانک وایولت" که شخصیت لطیف و شاعرانه خود را بر پایه بنفشه، برنج، زنبق و مشک شکل داده است و در نهایت عطر سبز و گل بوی "وِرت پیوواین" که با رایحه ای از نوت غالب رز و پیونی در فضایی درخشان، تازه و سبز ساخته شده است؛ دیگر آثار نخستین مجموعه از عطرهای "هیستواغ د پارفومز" هستند که توسط "جرالد گیزلین" طراحی شده اند.

جرالد گیزلِین  که حساسیت های هنری زیادی روی کار خود دارد و به منظور حصول نتیجه ای رضایت بخش و ارائه آثاری کامل و درخور، هر فعالیتی را با تمرکز بالا و حساسیت ویژه ای دنبال می کند؛ پس از شروع طوفانی با دوازده عطر زیبا و تحسین شده زمان زیادی را صرف الهام گرفتن از موضوعات مختلف و رسیدن به ایده هایی بکر و بدیع کرد. حدود ده سال، عطر جدیدی از هیستواغ ارائه نشد تا اینکه جرالد گیزلِین  در سال 2010 با مجموعه ای قدرتمند توجه همگان را به خود جلب کرد.

مجموعه "تیوبرُز" که ارائه گر سه عطر زیبا و بیاد ماندنی با محوریت گل مریم است در این سال ارائه شد که استقبال خوبی از این مجموعه به عمل آمد. "تیوبرُز 1 کاپریشِس" نمایشی اغواگر و راز آلود از مریم است که با زعفران و ایلنگ آراسته شده است و بر بستری پودری با پایه ای شیرین و غنی از سود و چرم در کنار آکورد کاکائو همراه می شود. فضای شیرین و شهوانی حاصل از درخشش نوت های میوه ای و مرکباتی که به زیبایی با قلبی از مریم و یاس هماهنگ می شود و در لایه هایی از چوب های نفیس و پچولی کامل می شود؛ از "تیوبرز 2 ویرجینال" عطری زیبا و اغواگر می سازد. "تیوبرز 3 اَنیمال" همراهی قدرتمند و منحصربفرد مریم با گیاهان خشک، تنباکو و آلواست که رایحه ای جذاب و بدیع به این عطر بخشیده است. علاوه بر این سه عطر زیبا، الهام از تاریخ و چهره های تأثیرگذار، در این سال نیز ادامه می یابد و عطر "1889" با فضایی پودری و اغواگر از همراهی زنبق با مرکبات و آلو در قلبی از نوت های گیاهی و پچولی توسط گیزلِین معرفی می شود.

عطر هیس پرفیوم

در سال 2011 هیستواغ با مجموعه ای جدید، باز هم در کانون توجهات قرار می گیرد. مجموعه ای خاص و لوکس تحت عنوان "ادیشِن رِیر" با سه عطر زیبا و ارزنده در این سال متولد می شود که با محوریت عود و از روایحی غنی و عمیق ساخته شده اند. "پِترولیوم" سر آمد این عطرهاست. عطری حیوانی و نافذ که به معنی واقعی شکست ناپذیر و نفیس است. همراهی عود با چرم، مشک سیوِت و پچولی بر بستری از آلدهاید و کهربا، "پترولیوم" را به اثری جسورانه، ناب و یگانه تبدیل می کند. با وجود پترولیوم اما نباید از دو عطر دیگر این مجموعه غافل بود. "روسام" عطری پودری و صمغی است که به زیبایی عود را با نوت برجسته پیونی و رز در فضایی دودی و با لایه هایی از پچولی و زعفران همراه می کند. "آمبرارِم" عضو دیگر این مجموعه است که رایحه ای عمیق و موقر از همراهی زعفران و زنبق به نمایش می گذارد و با حاشیه ای از چرم و نوت های صمغی؛ فضایی پیچیده و زیبا را می سازند تا در پایه ای از کهربا و وانیل، این عطر تحسین شده با رایحه خود همگان را شگفت زده کند. گیزلِین در ادامه فعالیت های خود، بر این مجموعه تمرکز می کند و در سال 2012 سه عطر جدید با محوریت نوت های ادویه ای به این مجموعه اضافه می کند. همراهی زیبای دارچین و هل با بنزویین و وانیل که در کنار کارامل، بستری گرم و لذیذ برای درخشش عنبر سائل فراهم می کنند تا این رایحه نافذ و اغواگر در نهایت با پچولی و چوب گایاک عمیق و کامل شود؛ برای عطر "وینی" موفقیت قابل توجهی به ارمغان آورد. "ویدی" عطری آکواتیک و گیاهی است که با مشک و عنبر، آکورد ادویه ای گرم و شهوانی خود را می آراید و "ویچی" عطری گل بو و چوبی است که شخصیت ادویه ای و صمغی خود را در فضایی دودی-آلدهایدی به نمایش می گذارد. علاوه بر این سه عطر، گیزلِین در سال 2012 عطر "اُلمپیا هال اُپرا" را با فضایی از چرم، مشک و نوت های چوبی معرفی کرد؛ که مانند آثار پیشین خانه مورد استقبال واقع نشد.

2013 سال بازگشتی با شکوه با عطر "1899 همینگوِی" است. ترکیبی زیبا از وانیل و دارچین که گرمای شهوتگرای خود را در درخشش توت اُرُس پنهان می کنند و رایحه زیبای حاصل از این همراهی را بر بستری پودری ارائه می دهند. جرالد گیزلِین  در این سال عطر دیگری نیز معرفی می کند که از عنوان متفاوت و جالب توجهی برخورادار است. ترکیب نوت های مرکباتی مختلف با آکورد هلو و آناناس در فضایی گل بو و لطیف از یاس شیروانی، رایحه درخشان و آرامش بخش "مِیک پرفیوم نات وار" را شکل می دهد.

در سال 2014 مجموعه ای متشکل از ده عطر نفیس و خوش ساخت با عنوان "اُپرا کالکشن" به آثار هیستواغ اضافه می شود. عطرهایی عمیق و هنرمندانه که نمایشی از شاعرانگی، تجمل، اغواگری و کمال را به اجرا می گذارند و رایحه نافذ و عظیم هر یک از این عطرها مانند شاهکاری ادبی، دوستداران جهان عطر را شیفته خود می کند. از میان این آثار می توان به همراهی نوت های ادویه ای نظیر زنجبیل با زعفران و گل های سفید بر بستری چوبی و دودی در عطر "کارمِن بیزِت ابسولوت"، همراهی هنرمندانه و مسحور کننده چرم، پچولی و کهربا بر بستری حیوانی و صمغی در عطر "1890 لا دِیم پیک چایکوفسکی" و نمایش شگفت انگیز آکورد نرگس با شمایلی دودی و صمغی که با آکورد چرمی، پچولی و یاس در لایه هایی درخشان و مرکباتی همراه شده است؛ در عطر "توراندخت پوچینی"، اشاره کرد.

عطر پرفیوم

ما حصل همکاری گیزلِین با عطرساز جوان و خوش ذوق، "یولیَن راسکینِت" در سال 2015 و در قالب نام و بسته بندی متفاوت و جذاب عطر "این یک بطری آبی نیست" ارائه شد. عطری از آلدهاید و مشک که با مرکبات تازه و درخشان همراه می شود و با شمعدانی و عسل، حاشیه هایی فلزی و عمیق به خود می گیرد. اگرچه عنوان، طراحی بطری و فضای رایحه این عطر برای بسیاری از طرفداران آثار این خانه خوشایند نبود؛ اما عطر زیبای "فیدِلیس" از مجموعه "رِر کالکشن" در این سال با استقبال خوبی مواجه شد. عطری از نوت های ادویه ای و حیوانی که با لطافت رز همراه می شود و با نوت برجسته عود در فضایی چوبی، دودی و ادویه ای، رایحه عمیق و زیبای خود را به کمال می رساند.

"هیستواغ د پارفومز" خانه ای برخاسته از ایده های جرالد گیزلِین است که در پی ترویج و تداوم شیوه های عطرسازی فرانسه، با ساخت آثاری فاخر، اصیل و خلاقانه، به جایگاه ویژه ای در نزد دوستداران عطر دست یافته است. کیفیت و خلاقیت، در تمامی وجوه آثار این خانه جریان دارد: از بطری هایی خوش ساخت و لوکس با طراحی متفاوت و جالب توجه و روایحی که با غلظت پانزده درصدی از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند تا شیوه های بسته بندی و ارائه این آثار، همگی در نهایت کیفیت، دقت و احترام ساخته و اجرا می شوند. جرالد گیزلِین در این کتابخانه معطر تلاش دارد تا داستان ها و تاریخ را از میان روایحی ناب و ارزشمند به نمایش بگذارد؛ همچنان که داستان ها از میان احساسات بدیع و بزرگ متولد می شوند.

"من می خواهم داستان هایی خلق کنم که مردم را به رؤیا ببرد. از آنجا که من نویسنده نیستم؛ از عطرها به جای واژه ها استفاده می کنم. عصاره ها، جوهر من هستند!" (جرالد گیزلِین)

 

مشاهده تمامی عطر های برند HIST OIRES DE PARFUMS

 

  

 


ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: