20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

تالار مشاهیر (2004-2008)

تالار مشاهیر (2004-2008)

تالار مشاهیر

2004-2008

 

در این قسمت به معرفی پنج چهره ی برجسته و تأثیر گذار صنعت مد که عطر های موفق و ویژه ای از برند هایی که توسط آنان تأسیس شده و یا با مدیریت این افراد به جایگاه ویژه ای رسیده اند؛ خواهیم پرداخت. هر سال بنام یکی از این چهره هاست که در کنار نام آنان یک عطر موفق نیز معرفی خواهد شد.

 

 

2004

Oscar de la Renta

"اسکار دلا رنتا" متولد بیست و دوم جولای 1932 در جمهوری دومینیکن است. او در خانواده ای از قشر متوسط جامعه بزرگ شد و در هجده سالگی به منظور تحصیل در رشته ی نقاشی عازم اسپانیا شد. وی تحصیلات خود را در آکادمی "سَن فرناندو" آغاز نمود و در حالی که رؤیای تبدیل شدن به نقاشی برجسته را در سر می پروراند به طراحی مد و لباس علاقه شد و مدتی تحت تعلیم مشهور ترین طراح لباس اسپانیا؛ "کریستوبال بالنسیاگا"؛ قرار گرفت.

در سال 1961 او عازم پاریس شد و اولین فعالیت های خود بعنوان طراح را با خانه ی "لنوین" تجربه کرد.دو سال بعد عازم ایالات متحده شد و به خانه ی مد "الیزابت آردن" پیوست و در سال 1965 فعالیت مستقل خود را در قالب خانه ای بنام اسکار دلا رنتا آغاز نمود. اسکار دلا رنتا به طراحی موفق و معتبر تبدیل گشت که کیفیت محصولات این برند توجه بسیاری از چهره ها را به خود جلب کرد که از این میان می توان به لباس هایی که او برای همسران رؤسای جمهور امریکا نظیر "هیلاری کلینتون" و "لارا بوش" طراحی نموده اشاره کرد.

برند اسکار دلا رنتا در زمینه های مختلف فعالیت دارد که یکی از این بخش ها؛ عطر های این کمپانی است. عطر هایی که در اغلب آنان لطافت و اغواگری های زنانه مَد نظر طراحان است و نمونه ی برجسته و بیاد ماندنی این محصولات؛ عطر بیاد ماندنی "اسکار" که در سال 1977 تولید گشت و همچنان محبوب و پر طرفدار است می باشد.

دلا رنتا در سال 2004 بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

 

2004

Eclat d’Arpège

Nose: Karine Dubreuil

مجموعه ی "آرپژ" که با عطر تاریخی و جاودانه ی "آرپژ" در سال 1927 متولد شد یکی از محبوب ترین محصولات خانه ی "لَنوین" بحساب می آید. ترکیبات ساده و جذابی که در اوج شفافیت و اثر گذاری قرار دارند؛ عامل مهمی در موفقیت عطر های این مجموعه برای چندین دهه به شمار می رود. موفقیتی که همچنان ادامه دارد و در سال 2002 لنوین عضو دیگری به این مجموعه اضافه نمود: اِکلت د آرپژ.

اکلت د آرپژ عطری سبز و گل بو است که با حضور یاس شیروانی، پیونی و برگ چای در کنار نوت میوه ای که اثری اغواگر و خاص از خود بجای می گذارد؛ در قالب ترکیبی درخشان رایحه ای فراموش نشدنی را خلق می نماید. ترکیبی که در پایه با حفظ شخصیت گل بو و تازه ی خود در کنار آکورد چوبی و عنبری؛ به کمال می رسد تا اکلت آرپژ را به یکی از محبوب ترین عطر های دوران خود تبدیل نماید.

 

 

 

2005

Carolina Herrera

"کارولینا هررا" در هشتم ژانویه ی سال 1939 در پایتخت ونزوئلا متولد شد. نخستین فعالیت های او در عرصه ی مَد و طراحی به سال 1965 باز می گردد که در قالب مجله های مد انجام می گیرند و پس از مدتی در بوتیکی واقع در کاراکاس مشغول بکار می شود. هررا در سال 1980 عازم نیویورک شده و در آنجا با افرادی نظیر "اندی وارهول" به همکاری پرداخته و طرح های خود را ارائه می کند. شیوه ی منحصر بفرد و اثر گذار وی در طراحی؛ توجه همگان را جلب می نماید و هررا به پیشنهاد یکی از دوستان خود که در زمینه ی مد چهره ای شناخته شده بحساب میرفت خط طراحی لباس خود را راه اندازی می نماید و نمونه هایی که از پیش طراحی نموده بود را برای اولین بار در منهتن به نمایش می گذارد که با استقبال خوبی همراه می شود.

این موفقیت؛ هررا را بر آن می دارد تا فعالیت های خود را جدی تر ادامه داده و در قالبی رسمی طرح های خود را ارائه کند. بدین ترتیب در سال 1980 برند "کارولینا هررا" با محوریت طراحی لباس های فاخر راه اندازی می شود. همچنین در این سال کمپانی اسپانیایی "پیگ" مجوز راه اندازی خط تولید عطری بنام کارولینا هررا را صادر می کند. عطر های این برند که با مجموعه های 212 و "سی اچ" به موفقیت های بسیاری دست یافته اند تا به امروز در بیش از 25000 نقطه به فروش رفته اند و نیز در بیش از صد کشور محصولات برند کارولینا هررا به فروش می روند.

محصولات پرطرفدار کارولینا هررا علاوه بر موفقیت در بازار های مختلف؛ مورد توجه کارشناسان نیز قرار گرفته اند و کارولینا هررا بخاطر طراحی های خاص و زیبای خود موفق به کسب جوایز مختلفی مثل جایزه ی ویژه ی طراحی مد در سال 2012 شده است.

 

 

2005

Fracas

Nose: Germaine Cellier

عطر های بسیاری با تکیه بر گل های سفید در ترکیب با وجه حیوانی گل هایی نظیر مریم و یاس و نیز مشک و میخک تولید گشته اند اما در میان این همه؛ "فراکاس" اثری برجسته و بیاد ماندنی است که در سال 1948 توسط خانه ی "رابرت پیگت" معرفی گشت.

نوت آغازین عطر رایحه ای تازه و لطیف از ترکیب مرکبات و یاس شیروانی است که به زیبایی به قلب گل بوی عطر وارد می شود و دسته گلی شهوانی و پیچیده از مریم و گاردنیا در کنار یاس و زنبق تقدیم می نماید که از حضور مشک و شکوفه ی پرتقال؛ پس زمینه ای تمیز و روشن به خود گرفته و در وجهی انیمالیک به میخک میرسد تا با فرود در پایه ای چوب و عنبری؛ به ترکیبی کامل و رایحه ای جاودانه برسد. کمپانی رابرت پیگت در سال 1998 به مناسبت پنجاه سالگی این اثر بزرگ؛ این عطر را با ترکیبی جدید عرضه نمود.

 

 

 

2006

Evelyn H. Lauder

"اِولین لاوده" به سال 1936 در پایتخت اتریش متولد شد و در روز های سخت جنگ جهانی دوم به همراه خانواده به امریکا مهاجرت نمود. در دوران تحصیل با "لئونارد لاوده" آشنا شده و در سال 1959 با وی ازدواج می کند. پس از آنکه چندین سال به تدریس می پردازد به همراه همسر خود با کمپانی "استی لاوده" که در آن روز ها فعالیت های محدودی داشت و فقط شش محصول در زمینه ی زیبایی تولید می نمود؛ پیوست.

لاوده به همراه همسر خود لئونارد نقش بسزایی در شکوفایی و موفقیت کمپانی ایفا نمودند. وی عهده دار مسئولیت های متعددی در شرکت بود که عمدتاٌ در زمینه ی طراحی برنامه های آموزشی و مدیریت تولید و فروش بود. اِولین در سال 1989 به سِمت مشاور ارشد مدیر کل و نیز رییس بخش بین الملل خط تولید عطر کمپانی منسوب گشت. همچنین وی نقش بسزایی در توسعه و موفقیت برند "کلینیک" داشت. تلاش های ارزنده ی وی موجب ارائه ی محصولات کمپانی استی لاوده و بخصوص عطر های این برند و برند های وابسته به آن در سطح کیفی بالایی شد.

لاوده در سال 1989 مبتلا به سرطان سینه گشت اما موفق به شکست آن شد و پس از آن فعالیت های گسترده و مهمی در راستای مبارزه با این بیماری انجام داد.

اِولین لاوده در سال 2011 درگذشت.

 

 

2006

Angel

Noses: Olivier Cresp and Yves de Chirin

خانه ی "تیه ری موگله" با ارائه ی عطر های خاص و با کیفیت خود؛ اعتبار ویژه ای در دنیای عطر کسب نموده که شایسته ی احترام است. مجموعه عطر های "اِنجِل" که در دهه ی 90 میلادی متولد شدند سند درخشان و قابل اتکایی بر این مدعاست که ترکیبات اورینتال با محوریت خوراکی و لذیذ را به اوج محبوبیت رساند.عطر زنانه ی "انجل" که در سال 1992 معرفی شد؛ یکی از محبوب ترین و بیا ماندنی ترین آثار خانه ی ماگله و نیز از موفق ترین عطر های اورینتال-خوراکی است.

ترکیبی غنی و پیچیده از نوت های میوه ای، کارامل و قهوه که با نوت قدرتمند وانیل تزیین شده و رایحه ی با کیفیتی از پچولی؛ آنرا تکمیل نموده است. لطافت یاس و رز که پس زمینه ای زیبا ایجاد نموده اند به شکل هنرمندانه ای عطر را در پایه ای چوبی و عنبری با حفظ شخصیت اورینتال و لذیذ خود که در هماهنگی فوق العاده ای با پچولی قرار دارد؛ به کمال می رساند.

 

 

 

2007

Donna Karan

"دونا کاران" متولد دوم اکتبر 1948 در نیویورک است. در نوجوانی وارد خانه ی مد "آنه کلِین" می شود و پس از ارائه ی خدمات ارزنده در طراحی محصولات این برند پس از مرگ آنه کلین؛ در سال 1974 بعنوان رهبر طراحان این برند انتخاب می گردد. وی تا سال 1985 در این سِمت به فعالیت در عرصه ی مد ادامه می دهد تا اینکه در سال 1985 برند "دونا کاران" را راه اندازی می نماید.

فعالیت های ارزنده ی کاران تنها به مد و پوشاک خلاصه نمی گردد. او آفریننده ی محصولاتی است که از احساسات بزرگ سر چشمه می گیرند؛ آنچه از دل بر می آید. وی با الهام از احساسات مختلف و تحت رهبری همسر هنرمند و مجسمه ساز خود؛ "استفِن وایس"؛ در سال 1992 خط تولید عطر های خود را راه اندازی نمود و در این زمینه عطر های مشهور و جریانساز بسیاری همچون "دونا کاران گُلد"، "کاشمر میست"، "بلک کاشمر" و "اسنس" عرضه نمود که در کنار آن ها باید از عطر بیاد ماندنی "بی دِلیشِس" نیز یاد کرد.

وی به موفقیت های مختلفی دست یافته که می توان به هفت مرتبه دریافت جایزه ی "سی اف دی اِی" و نیز جایزه ی "لایف تایم اَشیومِنت" در سال 2004 اشاره کرد.

 

 

2007

Eau d'Hadrien

Nose: Annick Goutal and Francis Camail

محصول 1981 خانه ی "آنیک گوتال" ترکیبی مرکباتی آروماتیک با نشاط و درخشانی است که در بستری گل بو-آلدهاید جریان دارد و رایحه ای ساده از ترکیب دو سبک کلاسیک است.

هماهنگی استادانه بین مرکبات تازه و شاداب، نوت های آروماتیک و آلدهاید نرم شده با گل ها و ایلنگ؛ راز ماندگاری این عطر جریانساز و بزرگ است.

 

 

 

2008

Vera Wang

"ورا وانگ" بیست و هفتم ژوئن 1949 از والدینی چینی در نیویورک متولد شد. وی در سنین جوانی بعنوان ویراستار در مجله ی معتبر مُد "ووگ" فعالیت های مرتبط با طراحی و مد را آغاز کرد. پس از هفده سال حضور در این عرصه؛ وانگ در سال 1987 به این همکاری پایان داد و به کمپانی "رالف لورن" پیوست و در سال 1989 از این خانه جدا شد تا فعالیت های خود را بصورت مستقل ادامه دهد. وی در سال 1990 برند "ورا وانگ" را راه اندازی نمود. دیدگاه ساده و مبتکرانه ی وانگ در مد سازی منجر به تولید محصولاتی با پیچیدگی های احساسی و با نشاط گشت و لباس های عروس طراحی شده توسط او به محبوبیت فوق العاده ای دست یافتند.

وانگ که عطر را احساس بر انگیز ترین چیزی می داند دکه هر فرد می تواند بپوشد؛ در سال 2002 خط تولید عطر های ورا وانگ را با عطر "ورا وانگ" افتتاح نمود تا از این طریق احساسات خود را با سایرین و بطور خاص بانوان؛ به اشتراک گذارد. این لاین با ارائه ی محصولات موفقی نظیر "ورا وانگ فور مِن"، "ترولی پینک"، "بوکِی"، "ورا وانگ پرنسس"، "لاو استراک" و "بی جوولد" در سال های بعد گسترش یافت.

وانگ در سال 2005 جایزه ی طراح لباس زنان سال را از "سی اف دی اِی" دریافت نمود و در سال 2013 موفق به دریافت جایزه ی "لایف تایم اشیومنت" شد.

 

 

2008

Cool Water

Nose: Pierre Bourdon

خانه ی "دیویدف" در سال 1988 عطری را ارائه نمود که همچنان محبوب است و همچنان بعنوان اثری برجسته در گروه ترکیبات آروماتیک و خنک؛ جایگاهی رفیع به خود اختصاص داده است.

"کول واتر" عطری تازه و شاداب است که طراوت خود را از هماهنگی زیبایی که بین نوت آکواتیک و آکورد آروماتیک ایجاد شده؛ بدست می آورد. استحکام و مردانگی این عطر را باید از ترکیب تنباکو، آکورد ادویه ای و خزه ی بلوطی دانست که در پایه ای از سدر و مشک؛ در نهایت ظرافت و شفافیت به هم میرسند.

 

 

2008

White Diamonds

Nose: Carlos Benaim

ثأثیر "شانل 5" بر جهان عطر بحدی است که از ارائه ی ترکیبی مشابه پس از چند دهه؛ جایی برای تعجب باقی نمانَد. محصول سال 1991 "الیزابت تیلور" عطری آلدهایدی و گل بو است که گل های سفید نقش برجسته ای در ترکیب آن ایفا می کنند.

استقلال "وایت دایمِند" از "شانل 5"؛ در بکارگیری دوز بالای مریم، گاردنیا و زنبق بجای رز است. درصد قابل توجهی از روغن یاس در ترکیب بکار رفته و یلانگ در نرم کردن فضای ایندلیک گل های سفید و نیز لطیف کردن آلدهاید نقش برجسته ای دارد. نوت ادویه ای در کنار پچولی و مشک؛ ترکیب را گرم و عمیق نموده اند و با این مشخصه که شخصیت گل بو آلدهایدی اثر را بخوبی حفظ می کند؛ عطر در پایه ای غنی از پچولی،مشک و آکورد چوبی فرود می آید.

مشاهده عطر های سایت لوکس بایر

 

 

 

 

Tags: HALL-OF-FAME

ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: