20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

تالار مشاهیر 1997-2003

تالار مشاهیر 1997-2003

تالار مشاهیر

1997-2003

 

همانند آنچه در قسمت قبل ارائه شد؛در این بخش نیز به معرفی برگزیدگان انجمن عطر در سال های 97 تا 2003 میلادی خواهیم پرداخت.همچون بخش گذشته؛در این قسمت نیز برگزیدگان از میان عطر های مهم و موفق انتخاب شده اند و هر سال به یک یا دو عطر بزرگ اختصاص یافته است.

 

 

1997

Giorgio

Nose: Francis Camail and Harry Cuttle

عطر مفرح،آرام و روشن سال 1981 خانه ی جیوجیو بِورلی هیلز؛اثری بیاد ماندنی است که از نوت های میوه ای و مرکباتی به ترکیبی گل بو و اغواگر از مریم و گاردنیا ورود می کند تا در نهایت با حفظ شخصیت مرکزی خود که از گل ها و بطور ویژه یاس و مریم است با پایه ای چوبی از ترکیب سدر و خزه ی بلوطی برسد.درخشندگی و طراوت جیورجیو در پایه ی چوبی آن؛راز ماندگاری و موفقیت این ترکیب برجسته است و علی رغم فاصله گرفتن ترکیبات جدید این عطر از شکوه روز های دور و نیز ساخت ترکیبات مشابه متعدد از این عطر؛با این حال محصول بزرگ سال 81 این خانه؛ستودنی و بیاد ماندنی است.

 

 

1997

Obsession

Nose: Jean Guichard

اگر بنا به انتخاب همزادی لطیف و زنانه برای عطر سال 1981 خانه ی "کارتیه"؛"موست د کارتیه"؛باشد بهترین انتخاب عطر سال 1985 "کالوین کلین"؛"آبسشن"؛ خواهد بود.هر چند آبسشن در ترکیب اورینتال خود؛المان هایی را از موست د کارتیه وام گرفته است؛با این وجود استفاده ی شجاعانه از نوت های ادویه ای،سیوِت و وانیل در ترکیب؛شخصیتی مستقل به این عطر بخشیده است.عطری که در نهایت با اضاقه شدن رزین ها و چوب صندل که با دقت و هنرمندی بالایی با نوت های اورینتال به تعادل رسیده اند؛به اثری جاودانه تبدیل شد و رایحه ی بیاد ماندنی آن؛هنوز هم محبوب و الهام بخش است.

 

 

1998

Pour Homme

Nose: Jean Martel

عطر فوژه ی زیبا و مهم خانه ی "پاکو رابان" که با وجود برخورداری از تمام عناصر آشنای لازم به منظور خلق ترکیبی فوژه-آروماتیک؛هنوز هم قابل تحسین و گیراست و استفاد از نوت عسل و شمعدانی در این عطر؛فضایی شیرین،دودی و خاکی به ترکیب خزه ای و آروماتیک اصلی بخشیده است.عاملی که موجب تمایز و ماندگاری این عطر شده ترکیب منسجم و یکپارچه ای است که در نهایت سادگی،رایحه ای شفاف و متبلور ایجاد می نماید.

 

 

1999

First

Nose: Jean-Claude Ellena

عطر بیاد ماندنی سال 1976 خانه ی "ون کلیف آرپلز"؛همچون نام خود در بسیاری از زمینه ها اولین است.اولین قدم بزرگ النا در جهان عطر؛این اثر با شکوه است که در ارائه ی رایحه ای درخشان و فریبا با ترکیب حجم متنابهی از آلدهاید،سیوِت و آکورد های مختلف؛بسیار عالی عمل نموده.

فِرست در بکارگیری آکورد رز در کنار سیوت و آلدهاید؛در مسیر "شانل شماره 5" حرکت می نماید؛اما نبوغ النا در زینت بخشیدن و تکمیل ترکیب نهایی است که با استفاده از آکورد میوه ای لذیذ و اغواگر هلو و انگور سیاه در کنار شیرینی گرم و دلربای عسل؛فرست را به عطری منحصر بفرد و شاخص تبدیل می نماید که علی رغم قلب گل بوی قدرتمند خود؛شخصیتی درخشان و دلربا دارد.

 

 

2000

Poison

Nose: Edouard Flechier

دیور متخصص ارائه ی عطر های متفاوت و ساختار شکن است که با وجود چنین ویژگی هایی بسیار مقبول واقع می شوند و  موج تازه ای را ایجاد می نمایند."پویزن"؛مدرکی مستدل و مدغن بر این ادعاست.اثری که در زمان عرضه شدن؛خیل کثیری از علاقمندان عطر را شیفته ی خود ساخت و با جلب توجه کارشناسان و منتقدان؛جوایز متعددی کسب نمود.

نوت قدرتمند آلو و تمشک که در قلبی گل بو و ادویه ای شناور است؛با حضور آکورد منحصر بفردی از ترکیب عسل و صمغ ها؛شخصیت افسونگر و ویژه ی پویزن شکل می دهد تا با فرود در پایه ای از چوب و مشک؛عطری در اوج کمال و زیبایی خلق نماید.

 

 

2001

Beautiful

Noses: Sophia Grojsman and Bernard Chant

کمپانی استی لاوده؛محلی بود برای معرفی هنرمندی بزرگ بنام "سوفیا گروجسمن" که با همراهی بزرگانی نظیر "برنارد شانت"،تبدیل به عطاری افسانه ای گشت و یکی از ثمرات این همراهی؛مشارکت در ساخت عطری جاودانه در سال 1985 بود.

"یوتیفول"؛آکورد میخک برجسته ی خود را از "ل ایر دو تمپس" الهام گرفته و با آکوردی میوه ای؛لطافت خاصی به آن بخشیده است.اگر چه رایحه زیبای عطر گل بو محور است؛اما نوت زیبای کاسیس؛فضای آروماتیک درخشانی به ترکیب می بخشد.

 

 

2002

White Linen

Nose: Sophia Grojsman

وایت لنین در سال 1978 توسط استی لاوده عرضه میشود؛با این وجود می توان گفت که "وایت لینن"؛شاهکاری فراتر از زمان و گذشت سال ها است.دلیل این مدعا؛فرمول های بسیاری است که به وضوح تأثیر وایت لینن در آن ها قابل تشخیص است.

وایت لینن عطری آلدهایدی است که با حضور یاس شیروانی،یاس و بنفشه در کنار آکورد برجسته ی میخک؛به لطافتی روشن و سفید میرسد.ترکیب پیچیده ای از صمغ و عسل؛بر زمینه ی میوه ای عطر برتری می گیرد و با اضافه شدن خزه ی بلوطی در کنار آکوردی چوبی؛شخصیت قدرتمند ترکیب شکل می گیرد.اثرگذاری و زیبایی وایت لینن پس از چندین دهه؛همچنان ادامه دارد و پایانی برای چنین افسانه هایی نمی توان متصور بود.

 

 

2003

Eternity

Nose: Sophia Grojsman

در این بخش؛نامی از بزرگان جهان عطر در سال هایی که مورد بررسی قرار گرفتند به چشم نمی خورد؛اما با قاطعیت می توان "سوفیا گروجسمن" را چهره ی برگزیده ی این سال ها دانست.هنرمندی که با خلق روایحی ساده اما مجلل؛شکوه احساسات ناب زنانه را به تصویر می کشد.اثر جاودانه ای که یکی از مصادیق چنین شاخصه ای به شمار می رود؛محصول سال 1988 خانه ی "کالوین کلین" است.

"ایترنتی" عطر با شکوهی از گل ها در فضایی مفرح و سبز است که باز هم آورد میخک در کنار نوت های سبز؛شخصیت اصلی عطر را شکل می دهند ه سریعا قابل شناسایی است.قلب عطر ترکیبی مجلل از گل هاست و پایه ی آن از چوب صندل به همراه عنبر و مشک در زمینه ای تمیز و با طراوت است.عطر های بسیاری از ترکیب گل بو سبز ایترنتی تبعیت کرده اند که همگی در سبک خود موفق عمل نموده اند.

 

 

2003

Polo

Nose: Carlos Benaim

"پولو"؛عطری است بزرگ در به تصویر کشیدن شکوه عطر های کلاسیک که به طرز استادانه ای نگاهی جاه طلبانه به آینده و دوران مدرن دارد.محصول سال 1978 خانه ی "رالف لورن" با بلند پروازی شجاعانه ی خود؛زمینه ساز تولید عطر های آروماتیک مدرن گشت.

این عطر مردانه ی مقتدر که جلوه ای از جلال عطر های کلاسیک بر زمینه ای مدرن است؛جایگاه جاودانه و غیر قابل انکاری در جهان عطر به خود اختصاص داده.رایحه ای سبز و نافذ از آکورد های آروماتیک که در قلبی از چرم و تنباکو به اوج زیبایی خود می رسد و با شکل گیری شخصیتی مستحکم و زاویه دار از سوزنی برگ ها؛در پایه ای از پچولی،خزه ی بلوطی و سدر فرود می آید.عطری کلاسی که همیشه در اوج قدرت و شکوه است و ترکیبات بسیاری؛حیات خود را مدیون این اثر بزرگ رالف لورن هستند.

مشاهده برند های عطر سایت لوکس بایر

 

 

 

 

 

Tags: HALL OF FAME

ویکی عطر wikiAtr همه ی برند های عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

نظر خود را بنویسید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نخواهد شد)
   سایت/ وبلاگ:
* متن پیام یا نظر شما:
کد داخل تصویر را بنویسید: