20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن
عطر IPERBOREA FOR WOMEN EDT LORENZO VILLORESI FIRENZE نمایش بزرگتر

عطر PIPER NIGRUM EDT LORENZO VILLORESI FIRENZE

محصول جدید

عطر PIPER NIGRUM EDT پایپر نیگروم برند ایتالیایی LORENZO VILLORESI FIRENZE  لورنزو ویلورسی فیرنزه

جزییات بیشتر

قیمت

8,880,000 ریال

اینجا کلیک کنید

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

جنسیت عطرهم خانم ها و هم آقایان
نوع رایحهخنک
طعم عطرتلخ
غلظت عطرEau de Toilette
حجم عطر (میلی لیتر)100ML
کشور سازندهایتالیا
سال تولید2000

اطلاعات بیشتر

خارج از دنیای پر هیاهو و پر زرق و برق که همه چیز بر مسیر هیجان، ظواهر و احساسات سطحی حرکت می کنند و روز بروز دامنه این جریان توسعه می یابد؛ افرادی زندگی می کنند که هنوز هم با رؤیاهای بزرگ، آرزوهای زیبا و نگرشی ژرف زندگی می کنند. نگرشی بدیع و زیبا به جهان و زیبایی ها، فارغ از هرگونه چشمداشتی به کسب شهرت و سود و قرار گرفتن در کانون توجهات، چنین افرادی را در چارچوب های ارائه شده از مفهومی بنام "هنرمند" جای می دهد تا هر فرد آزاد و آزادی طلب که در پی کشف زیبایی ها و لمس تجربیات بکر است؛ از تماشای ماحصل تفکرات و آفرینش های چنین هنرمندانی در چنین فاب فاخر و بی همتایی، بهره مند و متنعم گردد.

ادامه

نقد و نظرات

رتبه 
2017-05-23

جادو و شیفتگی

ویللورزی
لورنتزو
لورنتزو ویللورزی...
نیازی نیست که بخوام در قالب نوشته ای کوچیک و آمیخته با خطاها و نقایص مختلف، بزرگی و شکوه هنرمندی رو توصیف کنم که جهان عطر، تا همیشه به او و آثار بزرگ و تکرار نشدنی او، افتخار خواهد کرد. اگر میخواید برای مفاهیمی مثل "عطرهای هنری"، "کیفیت رایحه"، "اصالت رایحه"، "سادگی شگفت انگیز" و اصطلاحات و اوصافی از این دست، یه مصداق واقعی و همه چی تمام پیدا کنید که خیلی فراتر از محدوده ی چنین تعاریفی هست؛ به فروشگاههای معتبر برید و در قفسه هایی که تو چشم نیستن و خبری از بطری های چشم نواز و به ظاهر لوکس در اونها نیست، سراغ از جعبه ها و بطری هایی بی نهایت ساده بگیرید که عصاره هایی از عشق، خاطره بازی، جنون، جادو، تعهد، اصالت، ظرافت و کیفیت رو در خودشون جا دادن. عطرهایی شگفت انگیز و ناب که قطره قطره ی اونها، چکیده ای از مکاشفات و فضاسازی های هنرمندی جاودانه بنام لورنتزو ویللورزی هستن.
موضوعی که بنده رو مسحور آثار لورنتزو کرده، پیچیدگی و در هم تنیدگی حجم بالایی از نوت ها و آکوردهای مختلف هست که در ارائه ی فضای مورد نظر ایشون، هماهنگ و هم نوا کنار هم به جریان افتادن، و اگرچه همراهی این حجم بالا از مواد در یه ترکیب، بعضا چالش بر انگیز و تقابل مانند میشه؛ اما نتیجه نهایی، رایحه ای موزون، منسجم، متشخص و نافذ هست که با امضایی ویژه، از داستان و خاطره ای سخن میگه که هر مخاطبی رو مسحور و شیفته ی خودش میکنه. عطرهای لورنتزو، القاگر احساساتی بزرگ، بدیع و ناب به من هستن که از دل خاطراتی جاودانه و سفر به روزگارانی بی بازگشت، سرچشمه گرفتن. یکی از این عطرها، بی تردید، افسانه ای بنام پایپه نیگرام هست. عطری از سفر به سرزمین هایی بکر و ناشناخته که از چینش موازی لایه ها و فضاهای مختلف بر یک بستر آشنا و خاطره انگیز شکل گرفته و من، شیفته ی شکوه و شگفتی های اونم...


پایپه نیگرام، بیشتر لحظات نمایش خودش رو در چارچوبی سبز، ترد و کمی خشک ارائه میده که از تقابل فلفل و نوتهای اسپایسی با نعنا، ریحان، رزماری و حجم بالایی از نوتهای سبز و گیاهی شکل گرفته. اگرچه در شروع کار، سبزی خیس، تازه و دارویی نوت های سیتروسی و علی الخصوص گیاهی، و بویژه رزماری، کمی غافلگیر کنندست؛، اما این فضا، به آرومی و با متانت، به سمت تکامل و غنایی میره که در قلب کار، منو در فضایی آکنده از جنون و شیفتگی و نوستالژی، محصور میکنه. قلبی از سبزی خشک گیاهان، فلفلی-اسپایسی و خاکی، دودی و صمغی که از همراهی همون چارچوب کلی که بهش اشاره شد، به موازات لایه هایی از صمغ ها، رزین ها و پچولی شکل گرفته. سایه هایی از گرمای مطبوع و اغواگر دارچینی-آمبری در پس زمینه ی این فضای منحصربفرد حضور داره، که در ادامه، تقابل فضاهای سبز و اسپایسی با غنای صمغی-دودی-خاکی رو در خودش ادغام میکنه و پایانی گرم و شیرین برای این خاطره بازی عاشقانه و چالش انگیز، رقم میزنه.


همونطور که اشاره شد، اغلب آثار لورنتزو، از همراهی فضاهای مختلف، به منظور ارائه رایحه ای منسجم و متشخّص شکل گرفتن که یکی از نمونه های برجسته ی اونها، همین عطر پایپه نیگرام هست. لایه هایی صمغی-دودی، سایه هایی سبز و گیاهی و کمی دارویی، بستری فلفلی-اسپایسی-خاکی و پایه ای آمبری-شیرین که در کنار هم، رایحه ای منسجم و جادویی رو بدست میدن. عطری که هر قطره از اون، خاطره ای از روزهای پر شور و هیاهوی بجا مونده در کودکی های دور دسته، و حالا، در این بطری جمع شدن تا برای چند ساعتی هم که شده، زمان گریزپا رو به بند بکشن ما رو با جادوی خودشون ببرن به روزایی که هنوز خودمون هستیم، کوچه پر از ترانست، چشامون یه برق دیگه داره، درختا پر از جوونه هستن و ... قلبهای پرشوری که می تپند...
چه کرده ای استاد!
لورنتزو ویللورزی
لورنتزو
ویللورزی

  • تعداد 1 نفر از 1 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

عطر PIPER NIGRUM EDT LORENZO VILLORESI FIRENZE

عطر PIPER NIGRUM EDT LORENZO VILLORESI FIRENZE

عطر PIPER NIGRUM EDT پایپر نیگروم برند ایتالیایی LORENZO VILLORESI FIRENZE  لورنزو ویلورسی فیرنزه

20 محصولات دیگر در همان شاخه: