20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن
عطر 1926 توراندت پوچینی هیستوری د پارفومز 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums نمایش بزرگتر

عطر 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums

محصول جدید

عطر 1926 توراندت پوچینی هیستوری د پارفومز 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums

جزییات بیشتر

قیمت

16,200,000 ریال

اینجا کلیک کنید

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

جنسیت عطرمخصوص خانم ها
نوع رایحهگرم
طعم عطرشیرین
غلظت عطرEau de Parfum
حجم عطر (میلی لیتر)60ML
کشور سازندهفرانسه
سال تولید2014

اطلاعات بیشتر

"جرالد گیزلِین" در سال 2000 خانه عطرسازی اختصاصی خود را راه اندازی کرد. جرالد گیزلِین پس از سفری به "گرس" و صرف زمانی طولانی در رابطه با اصول و شیوه های عطرسازی در فرانسه، به دیدگاه و ایده ویژه ای در زمینه عطرسازی رسید. ایده بزرگ و متفاوتی که گیزلین در سر داشت ساخت عطرهایی داستان محور بر پایه ضوابط و معیارهای عطرسازی بود. به منظور نمایش هرچه بهتر این ایده ها گیزلِین، مشاهدات و آموخته های خود از سفر، تاریخ و ادبیات را گسترش داد. جرالد گیزلِین  که مانند بسیاری از فعالان جهان عطر نخستین خاطرات خود از عطر را مربوط به عطرهای مادرش می داند؛ تا قبل از ورود به عطرسازی، مشاغل مختلفی را تجربه کرد و همین تجربیات، از جمله موفقیت در آشپزی و تبدیل شدن به آشپز سطح اول در 22 سالگی، تأثیر بسزایی در پیمودن مسیر بعنوان هنرمندی خلاق، مبتکر و جسور بر او داشت.

ادامه

نقد و نظرات

رتبه 
1395-11-06

توراندخت

توراندخت به روایت گیزلین، عطری سرکش، آزاد، جسور و در عین حال زیبا و عمیقه که همگان رو مقهور و مسحور خودش خواهد کرد. توراندخت، نیازی به نقاب و رنگ و عشوه گری نداره؛ اون بی نیاز از تلاش برای دلبری و افسون دیگرانه.
توراندخت، باشکوه و نابه، دست نیافتنی و توقف ناپذیر. عطریه که شکست ناپذیر و مغرر، در دشت های وسیع و پوشیده از گلهای نرگس جریان داره و بی اعتنا به هرچیزی و هرکسی، زمان و مکان رو در می نورده و به جلو میره.

مشغول لذت بردن از طراوت شکوفه های مرکبات و میوه ها در یک سپیده دم هستی، نسیمی از دور بوی رَمه ها و گله ها رو با خودش میاره. بوی وحشی چرکین، قویتر و صدای سیل آسای کوبیده شدن سُم ها بر زمین نزدیکتر میشه تا اینکه تمام طراوت و شادابی مرکبات و میوه ها، در هجوم گله های وحشی و آزاد، محو میشه. غوغایی از مشک انیمالیک و فکال و چرم چرکین و خام که فضا رو به تسخیر خودشون در میارن. از این به بعد، این سیل جانوری تو رو با خودش خواهد برد. سرکش و رام نشدنی، چرکین و طبیعی. رگه هایی دودی و خاکستری در پس این فضا به جریان می افتن و حس دارویی و غلیظ پچولی، بعد از مدتی در این حاشیه ی دودی و خاکسترگرفته، آروم می گیره و اونو تقویت میکنه.
عطری جانوری و آغل مانند از چرم و مشک در لایه هایی از دود و خاکستر صمغ ها و پچولی.
این گله ی رَم کرده و عاصی، اگرچه بنظر توقف ناپذیر میاد؛ اما به مرور، وزش نسیمی مرطوب، گیاهی و سبز، از رسیدن به مرغزار، اتراق و آرامش میگه.
چرم، حالت چرکین و وحشی خودش رو بسوی حالتی دودی و تاریک میبره و به فضای دودی-خاکستری صمغ ها و پچولی، می پیونده. رایحه ی ناب و گیرایی از حالت گیاهی و سبز، با هیبتی مرطوب و باران خورده در فضا جریان می گیره و مشک فکال و چرکین، با این فضای غنی و رؤیایی همراه میشه.
داستان تورادخت، در قلب فضایی خیال انگیز و جادویی از گلهای سفید و گیاهان تازه با حالتی مرطوب و نیمه شاداب، چرم، پچولی و بخور با چهره ای دودی، تلخ و خاکستر گرفته و مشکِ انیمالیک؛ در لایه هایی کم رنگ اما اثرگذار از یه حس مخملی شیرین؛ به اوج شکوه خودش میرسه.

برای توصیف این عطر زیبا، من از سالن ها و نمایش ها جدا شدم و به سرزمینهایی سفر کردم که بزرگترین و بدیع ترین آثار هنری، بصورت زنده و طبیعی در اونها به اجرا در میاد. اپرایی که در قالب چند پرده ی مسحور کننده به اجرا در میاد و این شاهکار بی همتا رو در هیچ تالار و توسط هیچ گروهی نخواهید شنید.
توراندخت گیزلین، فراتر از توراندخت جیاکومو پوچینی، منو با خودش به سرزمین های بکر و دست نیافتنی برد؛ جایی که بعد از یه غوغای باشکوه، حالا توراندخت مغرور و زیبا، از فراز تپه ای سبز، نظاره گر دشتیه که توی اون روایح و رنگها و صداها در هم آمیختن و سمفونی طبیعت، فضا رو به تسخیر خودش در آورده تا هر آنچه که باید دید و شنید و بویید رو در قالب رایحه ی بیاد موندنی این عطر، احساس کنید...

    بررسی خود را بنویسید!

    نوشتن نقد و نظر

    عطر 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums

    عطر 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums

    عطر 1926 توراندت پوچینی هیستوری د پارفومز 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums