20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن
AMBRE 114 نمایش بزرگتر

عطر MARQUIS DE SADE1740 EDP HIST OIRES DE PARFUMS

محصول جدید

عطر1740 Marquis de Sade برند فرانسوی Hist Oires De Parfums هیست اویرس د پرفیوم

جزییات بیشتر

قیمت

8,302,500 ریال

اینجا کلیک کنید

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

جنسیت عطرمخصوص آقایان
نوع رایحهگرم
طعم عطرشیرین
غلظت عطرEau de Parfum
حجم عطر (میلی لیتر)120
کشور سازندهفرانسه
سال تولید2000

اطلاعات بیشتر

"جرالد گیزلِین" در سال 2000 خانه عطرسازی اختصاصی خود را راه اندازی کرد. جرالد گیزلِین پس از سفری به "گرس" و صرف زمانی طولانی در رابطه با اصول و شیوه های عطرسازی در فرانسه، به دیدگاه و ایده ویژه ای در زمینه عطرسازی رسید. ایده بزرگ و متفاوتی که گیزلین در سر داشت ساخت عطرهایی داستان محور بر پایه ضوابط و معیارهای عطرسازی بود. به منظور نمایش هرچه بهتر این ایده ها گیزلِین، مشاهدات و آموخته های خود از سفر، تاریخ و ادبیات را گسترش داد. جرالد گیزلِین  که مانند بسیاری از فعالان جهان عطر نخستین خاطرات خود از عطر را مربوط به عطرهای مادرش می داند؛ تا قبل از ورود به عطرسازی، مشاغل مختلفی را تجربه کرد و همین تجربیات، از جمله موفقیت در آشپزی و تبدیل شدن به آشپز سطح اول در 22 سالگی، تأثیر بسزایی در پیمودن مسیر بعنوان هنرمندی خلاق، مبتکر و جسور بر او داشت.

ادامه

نقد و نظرات

رتبه 
2017-01-19

آزادی و اصالت

دوناتیِن آلفونس-فرانسوا دوساد، معروف به مارکی دوساد، یکی از بزرگترین چهره های ادبیات، فلسفه و تاریخ فرانسه هست. مارکی دوساد، تفکراتی پوچگرایانه، ضد مذهب و نامتاعرف داشته که باعث به وقوع پیوستن حوادث زیادی در زندگیش شده. اعتقاد به آزادی بی قید و بند و استفاده از هر فرصتی برای به چالش کشیدن و تمسخر باورها و اعتقادات جامعه، ساد رو به چهره ای طغیانگر و منفور در نزد اقشار مختلف جامعه ی زمان خودش تبدیل می کنه.
مارکی دوساد، متولد سال 1740 در پاریس و از خانواده ای اشرافی هست. دوساد اگرچه بخاطر تفکرات عجیب و هنجارشکن، گستاخی و بی پروایی در مسائل جنسی و توهین به مقدسات، همچنان چهره ای ویژه در زمینه های مختلف ادبی و فلسفی بحساب میاد؛ اما نگاه ویژه و خاص اون به آزادی و اقتصاد، باعث شده تا ازش بعنوان یکی از بنیانگذاران فلسفه ی فردگرایی یا اصالت فرد یاد بشه. کسیکه با جسارت بسیار، باورها رو به چالش می کشید و بی پرده از مسائل جنسی حرف میزد و بدین ترتیب به نمادی برای تابو شکنی و مبارزه با ریاکاری و سانسور در جامعه ی اون دوران تبدیل شد.
ساد بخاطر اعمال عجیب و نامتعارف و تفکراتی که داشت، بیش از سی سال رو در زندان بسر برد، اما در زندان هم همچنان به مبارزات خودش ادامه داد و از اعتقاداتی که داشت، دست نکشید. تأثیری که آثار و تفکرات ساد، بر جریان های مختلف دوران بعد از خودش و بطور ویژه در قرن بیست ویکم داشت؛ نام اونو بعنوان شخصیتی ویژه و جریانساز در تاریخ فرانسه و جهان به ثبت رسونده...

در نخستین آثار از مجموعه ی کتابخانه ی معطر جرالد گیزلین، هیستوا دو پغفم، که در سال 2000 معرفی شد؛ عطری با عنوان 1740 مارکی دوساد، بیش از تمام آثار این مجموعه مورد توجه قرار گرفت. محوریت نخستین عطرهای خانه ی هیستوا، ویژگی های شخصیتی، تفکرات و زندگی چهره های ویژه و بعضا نامتعارف تاریخ و ادبیات فرانسه هست که عطر 1740، به سراغ نامتعارف ترین اونا رفته!
1740، پرداختی به چرم هست، با ایده ای جسورانه و ویژه که به نوعی از نگرش های جنسی، فلسفی و هنری مارکی دوساد الهام گرفته شده. 1740 عطر مشهور و مرجعی از چرم هست. گرمای سرکش و مهارنشدنی چرم با حسی یاغی و ظغیانگر، از اغواگری، از قدرت و پیشروی بدون مرز میگه. این عطر، از آزادی و رهایی، بدون اسیر شدن در بند هیچ قانون و لایحه ای حرف میزنه.
چرم 1740، دودی، ضخیم و کمی انیمالیکه. حیوانیتی که داره از غریزه و فرد گرایی میگه، از درهم شکستن تابوها و کنار گذاشتن نقاب ها و مقدس مأبی ها میگه. چرم و بستری از گیاهان با حالتی وسوسه گر، عمیق و کمی پودری که رگه های کلاسیک گیاهی، در این فضای ویژه و پیچیده، کم رنگ و محو به نظر میرسن، رایحه ی غالب این عطر هست.
غوغایی از چرم دودی و تا حدودی انیمالیک، میموسای پودری و کمی شیرین، رگه هایی گیاهی-خاکی از پچولی، گرمای مذاب و قیرگونه ی غان در کنار صمغ ها و لمسی از ادویه های ملایم و مطبوع، اما مرموز و دلربا، 1740 رو به عطری گرم، لوکس و اشرافی، اسرار آمیز و سرکش، پیچیده، دودی و تاریک تبدیل کرده که احساس غریبی از آمیزش یک لمس شاعرانه، اجبار یاغی مأبانه، اشرافیت معترض و یاغی گیری متمولانه بدست میده.
تمام لذتی که از یه عطر میخواید، همینجاست: گیرا و شیک، عمیق و تأمل بر انگیز، لوکس و چالش بر انگیز و در یک کلام: عالی. عطری هم که بعد از 15 ساعت همچنان با قدرت به مشام میرسه؛ نیازی نیست از ماندگاری و پخش اون چیزی بگیم!

مارکی دوساد، چهره ای تاریخی و بزرگه. وجوه شخصی زندگی اونو فراموش کنید؛ اما به شخصیتی فکر کنید که برای مبارزه با سانسور، خفقان و ریاکاری و در نهایت برای آزادی، به بی پرواترین و جسورانه ترین شکل اعتراض رو میاره. بحدی که حتی از طرف خانواده هم طرد میشه. سالها گریز، سالها زندان و در پایان: تیمارستان.
شخصیتی که در تیمارستان هم از عقایدش پا پس نمیکشه و با خون خودش روی ملحفه ها و لباس ها می نویسه. دوساد فریادهای پر از رنج و عمق ذهنی یاغی و محدودیت ناپذیره که در زندان باسیل فریاد آزادی خواهی اون، شعله های انقلاب فرانسه رو تقویت میکنه. مردی که بخاطر رمان های "ژولیت" و "ژوستِن" به فرمان ناپلئون دستگیر و به مدت دو سال در یکی از زندان های مخوف فرانسه، حبس میشه. دوساد و تفکرات پیچیده و آثار جسورانه ی اون، تأثیر زیادی بر افرادی نظیر زیگموند فروید داشته. از فلسفه ی اصالت فرد تا سوررئالیسم، از سادیسم که با توجه به آزادی بی قید و بند و شخصیت ساد، به انحراف و هنجارشکنی اشاره داره، تا مادی گرایی و حتی پایه گذاری فلسفه ی اخلاق در دوران معاصر بر اساس عقاید اون، همه چیز از یک شخصیت منحصربفرد میگه. شخصیتی که برای بسیاری از پیروانش، تاریخ رو به دو بخش قبل از سال 1740 و بعد از سال 1740 تبدیل میکنه!

روندی که در تغییر و توسعه ی عطرهای چرمی هم طی میشه رو شاید بشه با معرفی عطر 1740 در سال 2000، به دو بخش قبل از 1740 و بعد از 1740 تقسیم کرد. هرچند ردپای محوی از برخی آثار در این عطر احساس میشه؛ اما 1740 در مجموعه شاهکاری بی همتاست. عطری ویژه و جادانه که از نهایتِ همه چیز حرف میزنه: اغواگری، تجمل، طغیان، جسارت، مادی گرایی و آزادی!
تفسیری نفیس از قدرت و سرمایه، از آزادی و اصالت، با گرمایی عاشقانه ...

    بررسی خود را بنویسید!

    نوشتن نقد و نظر

    عطر MARQUIS DE SADE1740 EDP HIST OIRES DE PARFUMS

    عطر MARQUIS DE SADE1740 EDP HIST OIRES DE PARFUMS

    عطر1740 Marquis de Sade برند فرانسوی Hist Oires De Parfums هیست اویرس د پرفیوم