20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer

کانال تلگرام عطر و ادکلن
نقد و بررسی عطر Eau d’Orange Verte 2009
 مطالب کاربردی، جذاب و سرگرمی در زمینه عطر و ادکلن   شروع شده با کافه رایحه   2018-02-05 17:01:28 +03:30   پاسخ ها: 1    مشاهده شده: 135

1. کافه رایحه
    کافه رایحه Administrator کارمند لوکس بایر تهران
    نقد و بررسی عطر Eau d’Orange Verte 2009

اقمس (هرمس) – او دوغانژ وخت (Hermès – Eau d’Orange Verte)

نتهای برتر: نارنج، لیمو، نعنا، خزه بلوط، پچولی، نُتهای میوه ای

فصول استفاده: تابستون و بهار

دو تا کار توی پروندۀ ژان کلود النا برای هرمس هستن که حکم ابر تیره رو دارن. یکیش عطر Un Jardin de Monsieur Li هست که جداگانه درباره ش مینویسم. دومی هم همین عطر او دوغانژ وخت هست که تولید ۱۹۷۹ بوده توسط خانم فرانسوا کارُن و تو سال ۲۰۰۹ توسط النا بازسازی شد. در حالی که ورژن ۱۹۷۹ به جرات محبوبترین عطر من هست و ازش چند شیشه احتکار کردم، این عطر جدید اصلا مورد پسند من نیست. این البته تا حدی از تعصب و علاقۀ من به بوی مرکبات و ورژن کلاسیک این عطر آب میخوره، وگرنه عطر حاضر یکی از بهترین عطرهای مرکباتی موجود تو بازار حساب میاد.

یک شیشه ۵۰ میل از نسخۀ ۱۹۷۹ تو هر سفر همراه من هست

النا توی این عطر ترکیب سبز برگ نارنج و بهارنارنج رو با نُتهای دیگه جایگزین کرده. رایحۀ پرتقال و پچولی که معمولا همخوانی جالبی با هم دارن، از همون ابتدای امر خودنمایی میکنن و حسی شیرین و کمی گرم به عطر میدن. خزۀ بلوط و لیمو حس کلاسیک و مردونۀ ورژن ۱۹۷۹ رو بازسازی میکنن و تا اینجای کار همه چی نسبتا موازی پیش میره. اما وجود نعنا و یک سری نُتهای میوه ای خوشمزه که خیلی محو وارد بازی میکنن فضا رو عوض میکنه و امضای النا رو حک میکنه. توی این بستر میوه ایِ شوخ و آفتابی من بوی انبه ای رو حس میکنم که النا پیشتر هم توی Un Jardin Sur le Nil بکار برده بود.

بستر عطر که تو کمتر از بیست دقیقه پدیدار میشه رایحه ای نون مانند و کمی کهنه از پچولی رو به نمایش میذاره که با قدرت زیاد و دوز بالا توی عطر Frederic Malle Monsieur تجربه کردیمش. اینکه یک عطر گلی سبز رو به یک عطر مرکباتی تغییر بدن کل ماجرا نیست. موضوع سر روحیۀ اسپرت کلاسیک ورژن ۱۹۷۹ بود که برای من یادآور خاطرات خیلی خوبی بود. اما ورژن ۲۰۰۹ هیچکدوم اون حسها رو نمیتونه بازسازی کنه. ورژن ۲۰۰۹ که النا ساخته عطر واقعا خوبیه. شاده، آفتابی و شوخ طبع و راحت طلبه و مثل خود النا میمونه. با کسی کاری نداره، به مد و جریانات حاکم کاری نداره، غنی هست و در عین حال افتاده. دعوت کننده هست و بسیار مثبت گرا.

موندگاری این سری از کارهای هرمس همونطور که میدونین خیلی پایینه. البته در مقایسه با ورژن ۱۹۷۹ که سر جمع نیم ساعت هم موندگاری نداشت این ورژن جدید خیلی بهتره و یکی دو ساعت میشه روش حساب باز کرد. خب شما در ازای این موندگاری پایین کیفیت بسیار بالا و شفافیت مثال زدنیِ کارهای النا رو بدست میارین که به جرات میتونم بگم هیچ عطرسازی حاضر نیست برای رقابت باهاش خودش رو به زحمت بندازه. النا استاد بلامنازعۀ عطرسازی با مصالح اندک هست و هر چقدر هم که خودش خوشش نیاد عنوان مینیمال برازنده ش هست.

کافه رایحه, 2018-02-05 17:01:28 +03:30

2. ویکی عطر wikiAtr خرید سمپل عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

(برای ارسال موضوع، لازم است ثبت نام کنید)

گزارش تخلف

دلیل خود را بنویسید

ورود به انجمن | ثبت نام در انجمن | شرایط و قرارداد ها| راهنما!