20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن
نقد و بررسی عطرMémoires de Mustique
 مطالب کاربردی، جذاب و سرگرمی در زمینه عطر و ادکلن   شروع شده با کافه رایحه   2018-02-05 17:00:12 +03:30   پاسخ ها: 1    مشاهده شده: 176

 1. کافه رایحه
  کافه رایحه Administrator کارمند لوکس بایر تهران
  نقد و بررسی عطرMémoires de Mustique

  اِیت اند باب – ممواغ دِ ماستیک (Eight & Bob – Mémoires de Mustique)

  نتهای برتر: برگ نارنج، یاس، بهارنارنج، اسمانتوس، برگاموت، مشک

  جنسیت: مشترک بین مرد و زن

  فصول استفاده: تابستون و بهار


  توی دنیای نیش افق خلاقیت خیلی گسترده تر از عطرسازی متداول (دیزاینر) هست اما وقتی پای عطرهایی که روی وجوه سبزشون پافشاری میکنن و فضای آروماتیک قدرتمندی دارن به وسط میاد، اینجا آژیر قرمز به صدا در میاد چرا که این عطرها ثابت میکنن که “نیش” و “آروماتیک” دو واژه ای هستن که تو یه قاموس نمیگنجن. چرا؟ فضای سبز معمولا یادآور متداول ترین و دم دستی ترین عطرهای آروماتیک و آکواتیک و فوژه های فلزی هست: مثل دیویدوف کول واتر یا جورجو آرمنی آکوا دی جیو یا شنل اگوییست پلاتینوم. عطرهایی که تو هر فروشگاهی گیر میان و برای عطربازهایی که گنج علی بابا رو برای عطرهای نیش خرج میکنن این شباهت به کارهای دم دستی بسیار آزار دهنده هست. یه نمونه بسیار خوب شباهت دو عطر کرید گرین آیریش تویید و دیویدوف کول واتر هست.

  ممواغ د ماستیک وجوه مشترکی از عطرهای آروماتیک و آکواتیک و فوژه های فلزی رو به نمایش میذاره. این عطر ساختاری داره که از طرفی عطرهای ارزون قیمت متداول رو به یاد میاره، از طرف دیگه خیلی افراطی از اونطرف بامِ عطرهای نیش افتاده و ترکیبی خیلی بداهه و آزادانه داره که انگار میخواد توی هیچ چهارچوبی محدود نباشه.

  شروعی ترش و تازه و مرکباتی و سبز داره که در ادامه به فضایی گس، بسیار گازدار و نفتالین مانند میرسه که از حجم بالای یاس، برگ نارنج و برگاموت تشکیل شده. کمی ترش، یه ذره آبدار و بسیار تلخ. راستش من خودم طرفدار پر و پا قرص عطرهای مرکباتی هستم اما این شروع بدجوری اذیتم میکنه. رایحۀ پتی گرین (عصارۀ برگ نارنج) رو شاید بشه تیزتیرن و خطری ترین نت مرکباتی دونست که منشا مرکباتی داره (برخی از نتهای سیتروس مرکبات نیستن. برای اطلاعات بیشتر اینجا مطالعه بفرمایید) این نُت توی خیلی از عطرهای کولون کلاسیک مثل موگله کولون حضور داره و خصوصیت بارزش حس اکتیو و کمی بیش فعال هست در حالی که بقیه نتهای مرکباتی با وجود حس شاد و اکتیوشون حس سکون هم دارن. اینجا اما این نت بسیار صابونی و گس وارد میشه و از بد ماجرا یاسِ کار هم بسیار گازدار و نفتالین مانند هست.

  کارهای برند ایت اند باب تو ایران با قیمت نسبتا بالایی ارائه میشن. اگه اشتباه نکرده باشم بالای ۷۰۰ تومن برای ۱۰۰ میل. خب جانب انصاف رو در نظر بگیریم این یکی کارش یکی از بهترین مثالهاست برای “قیمت با بازده برابری نمیکند”. چون با عطری مثل دیویدوف کول واتر یا آکوا دی جیو به مراتب لحظات بهتری خواهید داشت.   
  کافه رایحه, 2018-02-05 17:00:12 +03:30


 2. ویکی عطر wikiAtr خرید سمپل عطر و ادکلن همه ی برند های عطر و ادکلن

  (برای ارسال موضوع، لازم است ثبت نام کنید)

گزارش تخلف

دلیل خود را بنویسید

ورود به انجمن | ثبت نام در انجمن | شرایط و قرارداد ها| راهنما!