20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

عطر AZIYADE EDP PARFUME D'EMPIRE

محصول جدید

عطر نیش AZIYADEآزیاده  از برند فرانسوی PARFUME D EMPIRE

جزییات بیشتر

این محصول در انبار موجود نیست

تاریخ در دسترس بودن 2020-10-01


ثبت ایمیل


قیمت

18,800,000 ریال

اینجا کلیک کنید

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

جنسیت عطرهم خانم ها و هم آقایان
نوع رایحهگرم
طعم عطرشیرین
غلظت عطرEau de Parfum
حجم عطر (میلی لیتر)100ML
کشور سازندهفرانسه
سال تولید2008

اطلاعات بیشتر

هرم عطر

فتح عاشقانه،فتح معنوی،فتح خویشتن و هر آنچه که با جُستاری از خویش آغاز گشته و گستره ی هستی را در برگیرد تا به غلبه بر هر آنچه که دیده میشود و احساس می گردد مُنتج شود؛انگیزه ی مارک آنتوان کورتیکیاتو از حضور به عرصه ی عطر سازی و طراحی عطر می باشد.این انگیزه زمینه ساز پیدایش خانه ی عطر پارفوم د امپایر گشت.عطرهایی که با الهام از این دیدگاه مارک آنتوان همچون امپراطوری های فاتح و ظفرمند جلوه گر شده و عطر امپراطوری نامیده شدند.

ادامه

نقد و نظرات

رتبه 
2016-05-27

"AZIYADÉ" "إِزیاد"

"AZIYADÉ" امپراطوری عشق ،داستان عشقی که در قالب روایح به تصویر کشیده شده.
ازیاد دختری عاشق که برای رسیدن به محبوبش به بازار ادویه فروشان فرار میکند تا به همراهی عشقش راهی سرزمینی دیگر و زندگی دل خواهش شود.
عطار خُبره توانسته به کمک روایحی شیرین و با نشاط احساس عاشقی و جوانی را تداعی کند.
رایحه شیرین خرمای خشک و آلو آغاز کننده داستان این عطر است.
شیرینی و خشکی! دو رایحه ای که نمایانگر زندگی انسانی و سختی های زندگی است.
برای مدتی نه چندان زیاد این دو رایحه بازیگران اول عطر هستند، سپس نوبت ادویه ها مخصوصا رایحه زیره سبز میرسد.
بوی زیره سبز که سبزی آن نشانگر زندگی جدید و و تندی آن نشانگر مشقتهای گذشته است، شاخصی مناسب برای این مرحله از داستان عشق "ازیاد" میشود.
سپس با آمدن کمی از رایحه های دودی و صمغی ، بوی زیره سبز با نشاط تر و زیباتر میگردد، گویا بیانگر رسیدن عاشق و معشوق به یکدیگر باشد.
رایحه میانی تا نهایی ، در شامه من بسیار شبیه است به رایحه "اُپِس 4" از برند امواج، اما توازن بوها و تلفیق روایحی مناسب با سرگذشت دختری عاشق ،این عطر را زیبا تر نموده است.
پخش بو ودوامی عالی از خصوصیات برجسته این عطر است که زبان گویای کیفیت این برند میباشد.

سپاس از شامه خلاق "مارک آنتوان کورتیکیاتو"

  • تعداد 1 نفر از 1 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
2016-05-18

پیر لوتی

AZIYADE نام اولین کتاب پیر لوتی؛نویسنده ی فرانسوی هست.کتابی شرح حال گونه از دوران اقامت چند ماهه ی لوتی در ترکیه بعنوان یک افسر نیروی دریایی و داستان عشق او به دختری با نامAziyadé.
افرادی که این کتاب رو خوندن؛همگی بر سر یه نکته اجماع دارن و اون هم توصیفات و تصویر سازیهای بسیار زیبای لوتی از فضای استانبول و حال و هوای خاص اون هست.اما شاید این عطر؛اشااره ای کلی به سفرهای شرقی جناب لوتی و یادی از ایشونه که نام اولین کتابش توسط جناب کورتیشیاتو بر این عطر گذاشته شده.
لوتی به هند و ایران هم سفر کرده و خاطرات سفر به ایران رو در قالب کتابی با عنوان بسوی اصفهان به یادگار گذاشته.
به همین خاطر هست کهAZIYADE رو نمیشه عطری مخصوص به یک قلمرو خاص دونست؛بلکه خاطرات سفر شرقی پیر لوتی رو در هم تنیده و به زیبایی منعکس میکنه.

عطر شروعی خوراکی و ترش و شیرین داره که میشه تلخی پوست پرتغال و البته کمی تندی ادویه جات رو در پس فضای خوراکی حس کرد.
اما در شروع حس روغنی؛خامه مانند و گرم بادام؛در کنار فضای ملسی که انار و آلو ایجاد کردن و کمی هم گاز داره؛که شاید بخاطر انار هست؛بیشتر از هر چیز دیگه ای خودنمایی میکنه.
10تا15 دقیقه ی بعد؛رایحه ی باکیفیتی از هل حس میشه و به آرومی فضای گورمند ابتدایی رو به سمت فضایی اسپایسی و سنگین حرکت میده و در این بین رایحه ی دلنشین دارچین با اون حس تند و کمی چوبی آشناش خودشو نشون میده و در کنار رایحه ای دودی؛فضای ابتدایی رو کاملا کنار میزنن و از اون فقط یه حس ملس باقی میذارن.
به مرور تندی زنجبیل و زیره و البته اون حس خاکی و خشک زیره به جبهه ی اسپایسی اضافه میشن و قدرت رو بدست گرفته و رایحه ای اسپایسی؛دودی و خشک و بسیار زیبا به عطر میدن که یه شیرینی ضعیف هم درش هست.همین شیرینی ضعیف و حس خوراکی ملس و کرمی؛بعد از مدتی حاشیه نشینی به میدان بر میگردن ولی اینبار سنگین تر و جدی تر هستن و به وضوح میشه بوی تنباکوی میوه ای رو حس کرد؛هر چند تنباکو هر از گاهی استقلال خودشو فریاد میزنه و با اون جنبه دودی و نسبتا تلخی که داره؛خودی نشون میده و فضای سنگین و ادویه ای رو تقویت میکنه؛اما بیشتر در بند فضای میوه ای و خوراکی ملس مایل به شیرین هست.
این رفت و آمدها و بالا و پایین زیبا و دوست داشتنی فضای کلی عطر خواهد بود که بسیار شامه نوازه.
در انتها کار کمی شیرین میشه اما یه شیرینی کنترل شده!

AZIYADE عطری شرقی و بسیار با کیفیته که همچون سفرهای پیر لوتی؛گذاری در هند و ایران هست؛ادویه های هندی و نوشیدنیهای ایرانی!
عطر منحصر بفردی نیست ولی تو خانواده ی خودش یکی از بهترینهاست که وضوح نتهاش بیشتر بر ارزشش اضافه میکنه.
پخشش متوسط اما ماندگاریش خوبه و هم خانومها و هم آقایون از پوشیدنش در اوقات خنک و سرد سال بسیار لذت خواهند برد...

  • تعداد 1 نفر از 1 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
2016-05-08

داستان عشق ممنوعه!

Aziyade یک عطر شرقی-ادویه ای بسیار خاص و یونیک با کیفیت بسیار بالا و طبیعی روایح تشکیل دهنده آن می باشد که البته این مورد آخر در بیشتر محصولات برند پارفوم امپایر به چشم می خورد و چندان جای تعجبی ندارد.
عطر با یک شروع طوفانی سیتروسی-میوه ای/شیرین و ادویه ای شروع میشه.بوی مرکبات ترش و تیز به همراه یک حالت شیرینی تمیز و غیر کرمی دارد و در مجموع یک حس براق و روشن و انرژی زا sparkling رو تداعی می کنه.در کل عمر این عطر رایحه ها به خوبی بالانس شدن و سیر تحول و پدیدار شدن انها خیلی بی سر وصدا اتفاق می افته بطوریکه بعد از چند دقیقه به خودمون میایم و می بینیم که رایحه مرکباتی خیلی به حاشیه رفته و در اون زمینه شیرین و فروتی بطور استادانه ای هل ودارچین درهم آمیختن تا هویت شرقی عطر رو به وضوح نمایش بدن.در ضمن بوی زیره در این مرحله به وضوح احساس میشه بویی که به نظرم فرا تر از زیره خالصه و جزء ضعیفی از سایر ادویه ها را با خودش داره که در مجموع نوعی حالت دارویی که تداعی کننده شربتهای تهیه شده از گیاهان سنتی هست را تا حدودی ایجاد می کند. پس از این عطر تا حدودی حالت خطی پیدا می کنه به استثنای اینکه بوی زیره حالت غالب تری پیدا می کنه وبا شیرینی ملایم مشک که طعم وانیلی واضحی داره به تعادل می رسه.
این ر اضافه کنم که استشمام این رایحه در هوا به مراتب جذاب تر (sensual) هست تا بوییدن مستقیم آ ن روی پوست.شاید عطر به نوعی در بیان داستان عشق ممنوعه موفق شده باشه!
عطریست برای فصول خنک و سرد سال با ماندگاری بالا و پخش قابل قبول.
شاید

  • تعداد 2 نفر از 2 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
رتبه 
2016-05-03

ادكلني ميوه اي – ادويه اي – صمغي

رايحه Aziyade با حسي ميوه اي – خوراكي با رايحه پرتقالي وكاراملي و رزيني و شيريني خشك و نه چسبناك ، بلكه متعادل كه باعث دل زدگي نميشود ، آبدار و شاداب و غليظ ، شروع مي شه .
در مرحله بعد به همراه بوي ميوه اي ، رايحه تند و برجسته زيره شروع ميشه و دارچين اونو تند تر ميكنه . بعد كم كم رايحه هاي چوبي و بالساميكي و تنباكو و بعدش هم ادويه و پچولي هم ظاهر ميشن . تمام رايحه ها با توازني بي نقص و با حسي سرزنده و پويا ، روشن و لطيف هستند. نت توتون ، در اينجا حسي لطيف و نرم ومخملي و پودري داره كه با همراهي حس خاكي پچولي واقعا رايحه اي ظريف و تميز رو درست كرده كاملا واضح و قابل تشخيصند. بوي ميوه اي و كمي گلي رو بطور مدام داريم و اين حس بهاري ، به طراوت و شادابي كار اضافه كرده .
پايان عطر بسيار ماهرانه طراحي شده ، خصوصا اينكه مشك در اين مرحله خودش رو انيماليك ظاهر ميكنه . حسي انيماليك مشكي و كثيف كه البته به هيچ جه زننده نيست. ولي اگر از اون دسته افراد هستيد كه از رايحه هاي صمغي – ميوه اي – بالساميكي زود خسته ميشيد ، موندگار بودن اين رايحه تا آخر كار، ممكنه خسته تون بكنه .
اين عطر بطور يقين ، توجه هر كسي رو تحت تاثيرخودش قرار ميده چون عطري شرقي با رايحه ادويه هاي سنگين و بسيار عالي و پيچيده و چند وجهي است و همه نتهايش رو ميشه حس كرد. به نوعي يادآور كارهاي شرقي سرج لوتنز هست.
رايحه اين عطر به سليقه بويايي بنده خيلي شرقي و جدي و كلاسيك و مخصوصا تكراري هست و نميتونه گزينه ايده آلي براي استفاده ام باشه. ولي با در نظر گرفتن سطح بالاي ساخت و كيفيت ، يك شاهكار است.
پخش رايحه اين ادكلن متوسط و موندگاريش بيشتر از متوسط است .

  • تعداد 2 نفر از 2 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

عطر AZIYADE EDP PARFUME D'EMPIRE

عطر AZIYADE EDP PARFUME D'EMPIRE

عطر نیش AZIYADEآزیاده  از برند فرانسوی PARFUME D EMPIRE

16 محصولات دیگر در همان شاخه: