20 هزار تومان تخفیف اولین خرید

با ثبت ایمیل در خبرنامه luxbuyer


کانال تلگرام عطر و ادکلن

عطر DELIRIUM EDP Dr. Gritti

محصول جدید

عطر  DELIRIUM EDP Dr. Gritti دلیریوم برند ایتالیایی دکتر گریتی

جزییات بیشتر

قیمت

6,890,000 ریال

اینجا کلیک کنید

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

جنسیت عطرهم خانم ها و هم آقایان
نوع رایحهگرم
طعم عطرتلخ
غلظت عطرEau de Parfum
حجم عطر (میلی لیتر)100ML
کشور سازندهایتالیا

اطلاعات بیشتر

بنام پدر

معرفی خانه ی عطر دکتر گریتی

 

برند دکتر گریتی در سال 2010 توسط لوکا گریتی و به دستور تولید کنندگان عطرهای آن یعنی خاندان گریتی؛فعالیتهای خود را آغاز نمود.برندی جدید که همچون دیگر خانه های عطر ایتالیایی به دنبال خلق آثار بویایی هنری و مفهوم گرا می باشد.

خانواده ی گریتی با راه اندازی این خانه؛قصد احیای فرمولهای طراحی شده توسط یکی از اجداد خود با نام آلوایز(لود ویکو) گریتی را دارند.کسی که از پیشکامان تولید نوتهای بویایی محرک و انگیزاننده ی احساسات به شمار میرود.

آلوایز گریتی؛فرزند سفیر ونیز در دربار عثمانی؛که در استانبول رشد کرد و تحصیلات عالی  خود را در ونیز به اتمام رساند؛مورد توجه وزیر اعظم عثمانی قرار گرفت و یکی از شرکای تجاری وزیر اعظم عثمانی شد.همچنین حمایت او از شاه جان اول؛پادشاه مجارستان او را به یکی از مهم ترین چهره های دربار مجارستان تبدیل کرد و بدین ترتیب؛گریتی بعنوان سفیر بین امپراطوری مجارستان و سلطان عثمانی شناخته شد.زندگی پر فراز و نشیب آلوایز با بالا گرفتن شورشهای گسترده  در اقصی نقاط امپراطوری روم و نیز متهم شدن وی به اقدامات تجزیه طلبانه علیه امپراطوری؛دچار تنش های بسیار گشت و سر انجام به قتل رسید.

پزشک حاذق؛شیمیدان و جهانگردی که فرای این صفات بسیار خلاق و حیله گر بود.دسیسه چینی ها؛انحطاط و نو آوریهای آلوایز خاندان اشرافی گریتی را به پای میز محاکمه کشاند اما جدا از زندگی پر از چالش آلوایز؛دوران حیات او دستاورد مهمی بهمراه داشته است!

توضیحات بیشتر : http://luxbuyer.ir/luxbuyer-magazine/77_%D8%B9%D8%B7%D8%B1-dr-gritti.html

نقد و نظرات

رتبه 
2016-08-03

سر سام

خیابان های خاکی شهری در الجزایر،یا شاید خاورمیانه ی زمان های دور و بویی خاکی،تند،گس و دودی...
این ایده ی خیلی خوبیه برای اونچه که در شروع دلیریوم حس میشه اما در ادامه بیشتر شاهد فضا سازی جهت تجسم نام عطر هستیم:دیوانگی و هذیان گویی!

دلیریوم شروعی چند وجهی و با کیفیت داره.رایحه ی فلفل خشک شده با حسی خاکی،روایح دودی قدرتمند،حس چرکین انیمالیک و تمی گیاهی و خشک.از این شروع با عظمت؛تم فلفلی کم توانی باقی می مونه که توسط المی و وتیور؛احاطه میشه و حالت صمغی-خاکی جدی و خشکی به خودش می گیره که دودی و کمی شیرینه.این فضا؛عطر رو به سمت نمایشی وتیوری می بره که در پس حس خاکی-چوبی اون؛فضایی صمغی،دودی و کمی فلفلی در جریانه که همه چیز در نهایت خشکی و رسمیت سیر میکنه!
بعد از چند ساعت؛وتیور جای خودش رو به آکورد چوبی قدرتمندی میده و فضای صمغی-دودی هم به این آکورد چوبی می پیونده و از حاشیه به متن کار وارد میشه.اونچه که در ساعات پایانی نمایش دلیریوم رو پوست به مشام میرسه یه ترکیب چوبی-صمغی و دودی جدی و با کیفیته که پس زمینه ای فلفلی و کمی خاکی اونو مشایعت میکنه.

همونطور که در آغاز عرض کردم ایده ی خیابان های خاکی و فضای شرقی در شروع عطر بخوبی خلاصه شده؛اما بعد از ساعتی عطر از اون فضا به منطقه ای جنگلی در هوای ملس پاییزی پل میزنه.
انگار گریتی بزرگ چند صباحی رو در مناطق شرقی و کویری گذرونده و این فضا ناخوش احوالش کرده و تو این حال و هوا با فرموله کردن چنین عطری یادی از جنگل های زادگاه خودش کرده!!!

به هر تقدیر دلیریوم یه عطر خوش ساخت و با کیفیته که می تونه دوستداران عطرهای چوبی-دودی رو راضی کنه.یه عطر خشک،جدی و تلخ با موندگاری و نشر متوسط که مناسب پوشش رسمی اوقات سرد پاییز و زمستانه.

با تشکر

  بررسی خود را بنویسید!

  نوشتن نقد و نظر

  عطر DELIRIUM EDP Dr. Gritti

  عطر DELIRIUM EDP Dr. Gritti

  عطر  DELIRIUM EDP Dr. Gritti دلیریوم برند ایتالیایی دکتر گریتی

  9 محصولات دیگر در همان شاخه: